تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه ، اطلاعات تحصیل در روسیه

روسیه (به روسی: Россия، واج‌نویسی: راسیا) با نام رسمی فدراسیون روسیه (Российская Федерация، واج‌نویسی: راسیسکایا فدراتسیا) پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. این کشور در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.

روسیه با ۱۷٬۰۷۵٬۴۰۰ کیلومتر مربع وسعت، پهناورترین کشور جهان است. پهناوری روسیه کمتر از دو برابر مساحت کانادا یا چین یا ایالات متحده آمریکا و بیشتر از یک دوم مساحت قاره آفریقا است. این کشور در عرضهای بالای جغرافیایی واقع شده‌است و بیشتر مناطق کشور سردسیر و کم بارش است. به همین دلیل بیشتر مناطق این کشور (به ویژه سرزمین بزرگ سیبری) خالی از سکنه هستند و کشاورزی در این مناطق میسر نیست. پایتخت روسیه شهر مسکو است که در باختر و بخش اروپایی کشور است و بزرگترین شهر اروپا است.

روسیه با حدود ۱۴۳ میلیون نفر (در سال ۲۰۱۳) جمعیت نهمین کشور پرجمعیت دنیاست. تراکم جمعیت روسیه ۸٫۴ نفر در هر کیلومتر مربع است که از پایینترین نرخهای تراکم جمعیت در جهان است. همچنین نرخ رشد جمعیت در این کشور منفی است. بیشتر جمعیت روسیه در غرب این کشور (بخش اروپایی) زندگی می‌کنند. بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۰ حدود ۸۱ درصد از مردم این کشور از قومیت روس هستند. در مجموع ۱۶۰ گروه قومی در این کشور زندگی می‌کنند. تاتارها ۳٫۹ درصد جمعیت روسیه را تشکیل می‌دهند و بزرگترین اقلیت قومی این کشور محسوب می‌شوند. اقوام اوکراینی، چوواش، باشقیر، چچنی، و ارمنی نیز هر یک بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارند و آوارهای قفقازی، بلاروسی‌ها، آسی‌ها، آذربایجانی‌ها و قزاق‌ها از دیگر اقوام پرجمعیت روسیه هستند.

زبان رسمی روسیه، زبان روسی است؛ ولی ۲۷ زبان رسمی دیگر نیز در جمهوری‌ها و مناطق خودگردان این کشور وجود دارد. روسیه کشوری فدرال با تقسیمات کشوری پیچیده‌ایست و شامل ۸۳ واحد فدرال از جمله ۲۱ جمهوری خودگردان می‌شود. روسیه فرهنگ پرباری دارد و نویسندگان معروفی مانند تولستوی و داستایوفسکی روسی بوده‌اند.

روسیه تا پیش از قرن هجدهم یک حکومت نه چندان نیرومند در خاور اروپا بود و وسعت آن چندان زیاد نبود. تا اینکه در آغاز قرن ۱۸ میلادی و با اصلاحاتی که تزار پتر بزرگ انجام داد، این کشور به یک امپراتوری پهناور و نیرومند تبدیل شد. در سال ۱۹۱۷ انقلاب کمونیستی در این کشور به وقوع پیوست و نام کشور به «اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی» تغییر یافت. روسیه، با عنوان جمهوری فدراتیو روسیه شوروی، مهمترین و بزرگ‌ترین جمهوری در اتحاد جماهیر شوروی بود. در سال ۱۳۷۰ (۱۹۹۱) شوروی پس از جنگ سرد طولانی با غرب فروپاشید و فدراسیون روسیه به جای آن نشست.

واحد پول روسیه روبل است. روسیه با تولید ناخالص داخلی ۲۱۱۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ هشتمین اقتصاد بزرگ جهان (ششمین بر مبنای قدرت برابری خرید) بوده‌است. روسیه پس از فروپاشی شوروی به اقتصاد بازار روی آورده‌است و به منابع طبیعی عظیم خود متکی است. درآمد سرانهٔ این کشور در سال ۲۰۱۳ بیش از ۱۸ هزار دلار (بر مبنای قدرت برابری خرید) که این کشور را در رتبه پنجاه‌وهفتم دنیا قرار می‌دهد. این کشور یکی از پنج عضو دائمی شورای امنیت سازمان ملل، عضو گروه هشت، شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری شانگهای و کشورهای مستقل همسود است.

تقسیمات کشوری روسیه

تحصیل در روسیه

شهرهای روسیه

رتبهشهرنام به روسیاز توابعجمعیت
۱مسکوМоскваکلان‌شهر مسکو۱۱٬۸۰۰٬۹۹۲
۲سن پترزبورگСанкт-Петербургسن پترزبورگ۴٬۹۰۰٬۵۲۰
۳نووسیبیرسکНовосибирскاستان نووسیبیرسک۱٬۳۹۷٬۱۹۱
۴یکاترینبورگЕкатеринбургاستان سوردلوفسک۱٬۳۳۲٬۲۶۴
۵نیژنی نووگورودНижний Новгородاستان نیژنی نووگورود۱٬۲۷۲٬۵۲۷
۶ساماراСамараاستان سامارا۱ ۱۶۴ ۹۰۰
۷قازانКазаньتاتارستان۱ ۱۴۳ ۶۰۰
۸امسکОмскاستان امسک۱٬۱۲۹٬۱۲۰
۹چلیابینسکЧелябинскاستان چلیابینسک۱٬۰۹۳٬۶۹۹
۱۰روستوف-نا-دونوРостов-на-Донуاستان روستوف۱٬۰۴۸٬۹۹۱
۱۱اوفاУфаباشقیرستان۱٬۰۲۴٬۸۴۲
۱۲ولگاگرادВолгоградاستان ولگوگراد۱٬۰۲۱٬۲۰۰
۱۳پرمПермьسرزمین پرم۹۸۵٬۷۹۴
۱۴کراسنویارسکКрасноярскسرزمین کراسنویارسک۹۴۷٬۸۰۱
۱۵وورونژВоронежاستان ورونژ۸۴۳٬۴۹۶
۱۶ساراتوفСаратовاستان ساراتوف۸۳۰٬۹۵۳
۱۷تولیاتیТольяттиاستان سامارا۷۲۰٬۳۴۶
۱۸کراسنودارКраснодарسرزمین کراسنودار۷۱۰٬۶۸۶
۱۹ایژوسکИжевскاودمورتیا۶۱۱٬۰۴۳
۲۰یاروسلاولЯрославльاستان یاروسلاول۶۰۶٬۳۳۶
سرشماری سال ۲۰۰۹ میلادی

تحصیل در روسیه

بنا به آمار وزارت آموزش و پرورش روسیه، هرسال بیش از 100 هزار دانشجو برای تحصیل به روسیه می آیند. علاوه بر آن، 50 هزار دانشجوی دیگر وارد شعبات خارجی مراکز عالی آموزشی روسیه می شوند.

آموزش روسیه در رشته های ریاضی، فیزیک، شیمی، بیولوژی و انفورماتیک در سطح عالی قرار دارد. مراکز عالی آموزشی روسیه، مانند دانشگاه دولتی مسکو به نام لومونوسف، انستیتوی فیزیک – فنی مسکو، دانشگاه دولتی فنی مسکو به نام « بائومان» ، انستیتوی مهندسی – فیزیک مسکو و دانشگاه پلی تکنیک سنت پطرزبورگ در بین دانشجویان خارجی از اعتبار و محبوبیت زیادی برخوردارند.
فارغ التحصیلان مراکز عالی آموزشی روسیه که در رشته های علوم طبیعی و دقیقه تحصیلات خود را به پایان رساندند در تعداد زیادی از مراکز علمی جهان کار می کنند. برای نمونه در دره سیلیکون آمریکا و انجمن علمی فرائونگوفر آلمان.
دریافت پذیرش از مراکز عالی آموزشی روسیه چندان مشکل نیست. تحصیل در آنها ارزان تر از مدارس عالی در کشورهای زیاد دیگری است. در روسیه بطور متوسط هزینه تحصیل چیزی بین 3000 تا 7000 دلار است. علاوه بر آن سهمیه دانشجویی برای خارجیانی وجود دارد که به حساب بودجه روسیه تحصیل می کنند. دولت روسیه قصد دارد این سهمیه را افزایش داده و سه برابر کند – از 10 هزار به 15 هزار نفر آن را برساند. خارجیان امتحان ورودی مدارس عالی روسیه را نمی دهند. آنها بر اساس مدارک ارائه شده که گواهی پایان تحصیلات متوسطه است در دانشگاه و مدارس عالی روسیه پذیرفته می شوند.
کسانی که زبان روسی را بلد نیستند، ابتدا یکسال در دوره آمادگی یادگیری زبان روسی و دیگر دروس را می آموزند. این درس ها بستگی به تخصصی دارد که آنها قصد دارند آن رادریافت کنند.
اگر دانشجوی خارجی پس از پایان دوره مقدماتی نمرات ضروری را دریافت نکند، احتمال اخراج او وجود دارد. اگر دانشجو تحصیل به زبان انگلیسی و یا فرانسوی را ( فقط برای تخصص های پزشکی) انتخاب کند، نیازی به گذراندن دوره یکساله آمادگی زبان روسی نخواهد داشت. او می تواند از سال اول رشته تخصصی ، تحصیل خود را شروع کند.
تا کنون بیش از یک میلیون دانشجو از مدارس عالی روسیه فارغ التحصیل شده اند. روسای جمهور، روسای پارلمان ، وزیران، شخصیت های مشهور اجتماعی و سیاسی و دانشمندان بزرگ تعداد زیادی از کشورهای جهان از جمله فارغ التحصیلان مراکز عالی آموزشی روسیه هستند.

تحصیل در روسیه کارشناسی یا لیسانس

تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی 4 ساله می باشد و تنها رشته معماری دارای یک ترم اضافی می باشد

زبان تدریس در دانشگاههای روسیه برای مقاطع کارشناسی روسی و انگلیسی میباشد ، لازم به ذکر است شهریه به زبان انگلیسی معمولا 1000 دلار گرانتر از تحصیل به روسی می باشد.

برای ورود به دانشگاههای روسیه به زبان روسی ، متقاضی تحصیل در روسیه باید در دوره پیشدانشگاهی مهندسی ، علوم انسانی و هنر که به آن پاتفک میگوییند شرکت کند و بعد از گذراندن این دوره و کسب نمره قبولی به دانشگاههای گروه های غیر پزشکی روسیه ورود نماید.

متوسط شهریه های دانشگاههای غیر پزشکی روسیه سالیانه 3000 تا 4000 دلار می باشد.

برای گروه هنر زبان تدریس فقط به زبان روسی ارائه میشود و دانشگاهها امتحان ورودی از متقاضی میگریند. مخصوصا در رشته هایی مانند موسیقی

تحصیل در روسیه کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس

متقاضیان تحصیل در روسیه ، مقطع کارشناسی ارشد باید توجهه داشته باشند که مدرک کارشناسی متقاضی بعد از ترجمه باید به تایید وزارت علوم روسیه برسد ، در حال حاظر روسیه کلیه مدارک کارشناسی ایران را تایید می کند ، بعد از تایید مدارک توسط وزارت علوم روسیه نوبت به معادل سازی واحد توسط دانشگاه متقاضی می رسد ، معمولا کلیه واحد های درسی ایران در روسیه بدون کم و کاستی معادل سازی می شوند ، مگر انکه در دروس تخصصی دانشجو نمره پایینی داشته باشد و دانشگاه یک ترم یا دو ترم تکمیلی برای متقاضی جهت جبران و پاس کردن دروس نمرات پایین دانشجو برگذار می کند ، البته این یک نکته مثبت می باشد زیرا متقاضی علاوه بر مدرک کارشناسی ایران خود ، یک مدرک کارشناسی جدید و مورد تایید وزارت علوم روسیه دریافت میکند.

طول دوران تحصیل در کارشناسی ارشد روسیه بین 1/5 سال تا 2 سال می باشد

تحصیل به زبان روسی نیاز به گذراندن دوره پاتفک می باشد و اگر متقاضی درخواست تحصیل به زبان انگلیسی را داشنه باشد نیازی به این دوره ندارد ولی هزینه های تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی معمولا بین 800 تا 1000 دلار گرانتر میباشد.

شهریه به زبان روسی در دوره کارشناسی ارشد بین سالی 2000 الی 5000 دلار میباشد.

تحصیل در روسیه دکترا

تحصیل در روسیه همانند دوره کارشناسی ارشد علاوه به نیاز به تایید کارشناسی ارشد توسط وزارت علوم روسیه مدرک کارشناسی نیز باید ارزشیابی شود.

روال مانند دوره کارشناسی می باشد و گاهی نیز دانشجو باید دوره های تکمیلی برای ارشد را بگذرانند، البته ار نمرات دانشجو پایین باشد.طول دوره دکترا بین 2 تا 4 می باشد و به زبان های روسی و انگلیسی تدریس می شود. شهریه این دوره سالیانه بین 2000 تا 7000 دلار می باشد.

تحصیل در روسیه پزشکی

متقاضیان تحصیل در روسیه ، رشته های پزشکی چه به زبان روسی و چه به زبان انگلیسی باید حتما دوره های زبان روسی رو بگذرانند ، دلیل آن هم این است که بعد از سال دوم غیر از داروسازی دانشجویان وارد محیط بیمارستان می شوند و باید با بیماران صحبت کنند جهت برداشت مشاهدات و تشخیص.

بعضی از دانشگاههای روسیه امتحان ورودی دارند و بعضی هم دانشجویان بدون امتحان ورودی می توانند به سال اول ورود نمایند.

طول دوران تحصیل در رشته پزشکی 6 ساله و برای دندانپزشکی و داروسازی 5 ساله میباشد.

مدارک علوم پزشکی روسیه به صورت مشروط مورد تایید ایران می باشد و دانشجویان بعد از اتمام تحصیل خود در روسیه بابد در امتحان علوم پایه ایران شرکت و بعد از گذراندن دوره تکمیلی اقدام به گرفتن مدرک خود نمایند. شرط ایران برای امتحان علوم پایه داشتن دیپلم ریاضی یا تجربی و هم چینین پیشدانشگاهی ریاضی و تجربی با معدل میانگین 16 می باشد.

لیست دانشگاههای پزشکی روسیه

 • Russian Education Center REC-Russian Education Center Official site
 • Izhevsk State Medical Academy Official site
 • Rostov State Medical University Official site
 • Kursk State Medical University
 • Northern State Medical University
 • I.M. Sechenov First Moscow State Medical University
 • First Pavlov State Medical University of St. Peterburg
 • Saint Petersburg State Medical Academy Official site
 • Voronezh State Medical Academy Official site
 • Smolensk State Medical Academy Official site
 • Oryol Oryol State University Medical Institute
 • Volgograd State Medical University Official site
 • People’s Friendship university

لیست دانشگاههای غیر پزشکی روسیه

Higher educational institutions

 • Study in Russia – Official website
 • Academic Law University of the Institute of State and Law of the Russian Academy of Sciences
 • Academy of State Fire-Prevention Service of the MIA of Russia
 • Academy of the National Economy attached to the Government of RF
 • Admiral Makarov State Maritime Academy, St.Petersburg
 • Adygeysky State University
 • All-Russian Academy of Foreign Trade
 • All-Russian Institute of Continuous Education in Forestry
 • Altai State Technical University
 • Altai State University
 • Altai State Medical University
 • Arkhangelsk State Technical University (1929)
 • Astrakhan State Technical University
 • Astrakhan State University, former Astrakhan State Pedagogical University
 • Baltic Institute of Economics and Finance
 • Baltic State Technical University
 • Barnaul State Pedagogical University
 • Bashkir State University (1957)
 • Bauman Kazan State Academy of Veterinary Medicine
 • Bauman Moscow State Technical University (aka Moscow State Technical University) (1830)
 • Belgorod Shukhov state technological university
 • Belgorod State Technological Academy of Construction Materials
 • Belgorod State University
 • Biysk Pedagogical State University (1939)
 • Biysk Technological Institute
 • Bratsk State Technical University
 • Buryat State Agricultural Academy
 • Buryat State University
 • Chaykovsky Moscow State Conservatory
 • Chelyabinsk State University
 • Cherepovets State University
 • Chernyshevsky Saratov State University
 • Crimean Federal University
 • Chita State University
 • Chita State University of Medicine
 • Chita State University of Polytechnics
 • Chuvashsky State University
 • Dagestan State University
 • Dagestan State Technical University[2]
 • Dobrolubov Nizhnegorodsky State Linguistic University
 • Don State Technical University
 • Dubna International University of Nature, Society, and Human
 • Eastern Institute of Economics, Humanitarian Sciences, Management, and Law
 • Eastern Siberian State Technological University
 • Essentuky Institute of Management, Business, and Law
 • European University at St Petersburg (ЕУСПб, 1994)
 • Far Eastern State Academy of Economics and Management
 • Far Eastern National University (1956), successor of Oriental Institute in Vladivostok
 • Far Eastern State Technical Fishing University
 • Far Eastern State Technical University
 • Far Eastern State University of Communication
 • Finance University under the Government of the Russian Federation (1919)
 • Gerasimov Institute of Cinematography
 • Glazov State Pedagogical Institute (1939)
 • Glinka Voronezh State Agricultural University
 • Gnessin State Musical College Moscow
 • Gorky Literature Institute
 • Hertzen Russian State Pedagogical University
 • Hetagurov Northern Osetinsky State University
 • Higher Chemical College of the Russian Academy of Sciences
 • Higher School of Economics
 • Higher School of Religion and Philosophy
 • Higher Academic School of Graphic Design
 • Institute of Cryptography, Communication, and informatics by the Academy of FSS of Russia
 • Institute of Topical Education “UrInfo-MSU”
 • International Academy of Business and Banking
 • International Academy of Business and New Technologies
 • International Institute of Economics and Law
 • International University in Moscow
 • International University of Fundamental Studies
 • Irkutsk State Academy of Agriculture
 • Irkutsk State Academy of Economics (Irkutsk Economics Academy)
 • Irkutsk State University (1918)
 • Irkutsk State Linguistic University (1948)
 • Irkutsk State Technical University (1930)
 • Ivanovo State University
 • Ivanovo State Power University
 • Ivanovo State University of Chemistry and Technology
 • Izhevsk State Technical University
 • Kaliningrad State Technical University
 • Kalmytzky State University
 • Kaluga State Pedagogical University
 • Kant Russian State University (1967), former Kaliningrad State University, indirect successor to the Albertina University of Königsberg (founded 1544)
 • Karelsky State Pedagogical University
 • Katanov Hakassky State University
 • Kazan Institute of Finance and Economics
 • Kazan Medical University
 • Kazan State Academy of Architecture and Construction
 • Kazan State Academy of Culture and Art
 • Kazan State Conservatory
 • Kazan State Power Engineering University (1968)
 • Kazan State Technological University
 • Kazan State Technical University
 • Kazan State University (1804)
 • Kemerovo State University (1973)
 • Kemerovo Institute of Food Science and Technology [3]
 • Kolomna State Pedagogical University ru
 • Korolev Samara State Aerospace University
 • Kostroma State Technological University
 • Krasnoyarsk State University (Russian abbreviation is KGU) (1963) (Started as a division of Novosibirsk State University, became standalone university in 1969)
 • Krasnoyarsk State Institute of Trade and Economics
 • Krasnoyarsk State Medical Academy (Russian abbreviation is KrasGMA) (1942)
 • Krasnoyarsk State Pedagogical University (Russian abbreviation is KGPU) (1932)
 • Krasnoyarsk State Technical University (Russian abbreviation is KGTU) (1956)
 • Kuban State Technological University
 • Kuban State University (1970)
 • Kurgan State University
 • Kursk State Technical University
 • Kursk State Medical University
 • Kuzbass State Technical University (1950)
 • Kuzbass State University
 • Lesgaft National State University of Physical Education, Sport and Health
 • Lipetzk State Technical University
 • Lomonosov Pomorsky State University
 • Maimonid State Classical Academy
 • Magnitogorsk State Conservatory
 • Magnitogorsk State Pedagogical Institute
 • MAMI Moscow State Technical University
 • Mari State Technical University
 • Marysky State University
 • MATI Russian State Technological University
 • Mendeleev Russian University of Chemistry and Technology
 • Military engineering-technical university, St-Petersburg (1810)
 • Military – Technical University of the Federal Service of Specialized Construction of Russian Federation
 • Military Academy of Air Defence Forces of Russian Federation
 • Military Academy of Communication
 • Military Academy of Supreme Staff
 • Missile Forces Military Academy named after Peter the Great
 • Mordovsky State University
 • Moscow Academy for Tourism, Hotel and Catering Business
 • Moscow Academy of Government and Municipal Management
 • Moscow Agricultural Academy
 • Moscow Architectural Institute
 • Moscow Aviation Institute (State Technical University)
 • Moscow City Pedagogical University
 • Moscow Conservatory
 • Moscow Engineering Physics Institute (aka National Research Nuclear University MEPhI (Moscow Engineering Physics Institute))
 • Moscow Institute of Economics, Management, and Law
 • Moscow Institute of Electronic Technology (Technical University)
 • Moscow Institute of Physics and Technology
 • Moscow Institute of Steel and Alloys[4]
 • Moscow Medical Academy
 • Moscow Pedagogical University
 • Moscow Power Engineering Institute
 • Moscow State Academic School of 1905 Year Memory
 • Moscow State University of Fine Chemical Technologies (MITHT) (1900)
 • Moscow State University of Instrument Engineering and Computer Science
 • Moscow State Academy of Veterinary Medicine and Biotechnology[5]
 • Moscow State Aviation Technological University (MATI)
 • Moscow State Construction University
 • Moscow State Geological Prospecting Institute
 • Moscow State Industrial University
 • Moscow State Institute of Electronics and Mathematics
 • Moscow State Institute of International Relations
 • Moscow State Institute of Motorcars and Roads
 • Moscow State Institute of Physics and Engineering (Technical University)
 • Moscow State Institute of Radio-engineering Electronics and Automation
 • Moscow State Institute of Steel and Alloys
 • Moscow State Law University (Kutafin University)
 • Moscow State Linguistic University
 • Moscow State Mining University
 • Moscow State Night Metallurgical Institute
 • Moscow State Open University
 • Moscow State Pedagogical University
 • Moscow State Social University
 • Moscow State Technical University (aka Bauman Moscow State Technical University) (1830)
 • Moscow State Technological University (aka STANKIN) (1930)
 • Moscow State Technical University of Civil Aviation
 • Moscow State Textile University (aka Kosygin Moscow State Technical University) (1930)
 • Moscow State University (1755)
 • Moscow State University of Agriculture Engineering
 • Moscow State University of Applied Biotechnology
 • Moscow State University of Civil Engineering
 • Moscow State University of Commerce
 • Moscow State University of Communication
 • Moscow State University of Culture and Arts
 • Moscow State University of Economics, Statistics, and Informatics
 • Moscow State University of Environment Organization
 • Moscow State University of Food Productions
 • Moscow State University of Forestry
 • Moscow State University of Geodesy and Cartography
 • Moscow State University of Land Management
 • Moscow State University of Printing Arts
 • Moscow City University of Psychology and Education (1996)
 • Moscow State University of Railway Engineering
 • Moscow State University of Service
 • Moscow State University of Technology “Stankin” (aka STANKIN) (1930)
 • Moscow Technical University of Communication and Informatics
 • Moscow University for the Humanities (1944)
 • Moscow University of Consumer Cooperation
 • Moscow University of Geodesy and Cartography
 • Murmansk State Technical University
 • Nekrasov Kostroma State University
 • Nizhnevartovsk State University for the Humanities
 • Nizhny Novgorod State Medical Academy
 • Nizhny Novgorod State Technical University
 • Nizhny Novgorod State University (1918)
 • Nizhny Novgorod State University of Architecture and Civil Engineering
 • Nizhegorodsky State Pedagogical University
 • Northern Caucasian State Technical University
 • Northwestern Academy of Public Service
 • Northern International University
 • Northern (Arctic) Federal University
 • Northern State Medical University (Arhangelsk State Medical University)
 • Novgorod State University
 • Novokuznetsk State University of Pedagogy
 • Novosibirsk State Agricultural University
 • Novosibirsk State University (1959)
 • Novosibirsk State Technical University (1950)
 • Obninsk State Technical University for Nuclear Power Engineering (1953), successor of Obninsk Institute for Nuclear Power Engineering
 • Omsk State Technical University (1942)
 • Omsk Academy of Law
 • Omsk Medical Academy
 • Omsk Road-Transport Academy
 • Omsk State Transport University (1961)
 • Omsk State Agrarian University (1918) (connected with Omsk State Veterinary Institute and Institute of Agribusiness and Continuing Education)
 • Omsk State Pedagogical University
 • Omsk State University (1974)
 • Omsk University of Consumer Service Technology
 • Omsk University of Physical Culture
 • Orel State Technical University
 • Orel State University
 • Oriental Institute (1899) (in Vladivostok)
 • Orenburg Institute of Moscow State Law Academy
 • Orenburg State Pedagogical University
 • Orenburg State Institute of Management (OSIM) (1991)
 • Orenburg State University (1955)
 • Pacific National University, former Khabarovsk State Technical University (founded in 1958)
 • Pavlov St. Petersburg State Medical University
 • Penza Institute of Technology – Branch of Penza State University
 • Penza State Technical University
 • Penza State University
 • Peoples’ Friendship University of Russia (1960)
 • University of Pereslavl
 • Perm State Technical University
 • Perm State University (1916)
 • Perm State Teachers’ Training University (1919)
 • Perm State Medical Academy
 • Perm State Pharmaceutical Academy
 • Perm State Agricultural Academy
 • ProBa Russian Language School, St. Petersburg
 • The Perm State Institute of Art and Culture
 • Perm branch of Higher school of economics
 • Petersburg State University of Communication
 • Petrozavodsk State University
 • Plekhanov Russian University of Economics, previously know as Moscow Commercial Institute (found in 1907)
 • Polzunov Altay State Technical University
 • Pomor State University
 • Prof. Bonch-Bruevich St. Petersburg State University of Telecommunications
 • Prof. Ivanov Kursk State Agricultural Academy
 • Puschino State University
 • Pyatigorsk State Linguistic University
 • REF (International Name) Institution of Elite Training Attached to the Government of RF
 • Ryazan State Radio Engineering University
 • Rostov State Medical University RostSMU
 • Rostov State Academy of Architecture and Art
 • Rostov State Economics University
 • Rostov State University(1915), successor to the Warsaw Russian University (founded 1869)
 • Rostov State University of Communication
 • Rubtzovsk Industrial Institute
 • Russian Academy of Public Service attached to the President of RF
 • Russian Palaeoentomological School (1980)
 • Russian State Hydrometeorological University
 • Russian State Medical University
 • Russian State Social University
 • Russian State University of Innovation Technologies and Entrepreneurship
 • Russian State University of Trade and Economy
 • Russian State University for the Humanities (РГГУ), Moscow (1991)
 • Russian State Vocational Pedagogical University (РГППУ), Yekaterinburg
 • Russian University of Peoples Friendship
 • Ryazan State Pedagogical University
 • Ryazan State Radio Engineering University
 • Saint Petersburg Institute of Trade and Economics
 • Saint Petersburg State Academy of Chemistry and Pharmacology
 • Saint Petersburg State Agrarian University (1904) [2]
 • Saint Petersburg State Conservatory (1862)
 • Saint Petersburg State Electrotechnical University (1886)
 • Saint Petersburg State Institute of Fine Mechanics and Optics
 • Saint Petersburg State Medical University (1897)
 • Saint Petersburg State Medical Academy (1907)
 • Saint Petersburg State Pediatric Medical University (1925)
 • Saint Petersburg State Polytechnical University (1899)
 • Saint Petersburg State Technological Institute (1828)
 • Saint Petersburg State Institute of Psychology and Social Work (1992)
 • Saint Petersburg State University (1819) (successor to Saint Petersburg Academy, founded 1724)
 • Saint Petersburg State University of Aerospace Instrumentation
 • Saint-Petersburg State University of Architecture and Civil Engineering
 • Saint Petersburg State University of Civil Aviation (founded in 1955, Academy till 01.12.2004 )
 • Saint-Petersburg State University of Culture and Arts
 • Saint Petersburg State University of Economics(2012)
 • Saint Petersburg State University of Economics and Finance (1930-2012)
 • Saint Petersburg State University of Engineering and Economics
 • Saint Petersburg State University of Information Technologies, Mechanics and Optics
 • Saint Petersburg State University of Low Temperature and Food Technologies
 • Saint Petersburg State University of Sea and Technology
 • Saint Petersburg State University of Service and Economics (1969)
 • Saint Petersburg State University of Water Communications (1809)
 • Sakhalin State University
 • Samara State Aerospace University
 • Samara State Technical University
 • Samara State University
 • Samara State University of Teacher Training
 • Saratov State Academy of Law
 • Saratov State Medical University
 • Saratov State Technical University
 • Saratov State University (1909)
 • Sechenov Moscow Medical Academy
 • Sergo Ordzhonikidze State University of Management
 • Seversk State Technological Academy
 • Shahty Institute – branch of South Russian State Technical University
 • Sholokhov Moscow State University for Humanities
 • Siberian Academy for Public Administration
 • Siberian Federal University
 • Siberian Metallurgic Institute
 • Siberian State Aerospace University (Russian abbreviation is SibGAU) (1960)
 • Siberian State Academy of Geodesy
 • Siberian State Academy of Motorcars and Roads
 • Siberian State Industrial University
 • Siberian State Medical University (1888)
 • Siberian State Technological University (Russian abbreviation is SibGTU), the oldest in the city, founded in 1930 as the Siberian Institute of Forest)
 • Siberian State University of Communication
 • Siberian State University of Telecommunication and Information Sciences
 • Siberian University of Small Business
 • Siberian State University of Communication
 • Siberian Transport University (1932)
 • Smolensk Humanitarian University
 • Smolensk State University
 • Smolny College
 • Smolny University
 • South Russian State Technical University
 • Southern Federal University (1915)
 • South Ural State University (1943)
 • Stankin Moscow State Technical University (aka STANKIN) (1930)
 • State Academy of Natural Gas and Oil
 • State University – Higher School of Economics
 • State University of Management
 • Stavropol State University
 • Stroganov Moscow Arts and Industrial Institute
 • Sukachev Institute of Forest (1944)
 • Surikov Moscow State Academic Art Institute
 • Taganrog State Pedagogical Institute
 • Taganrog State University of Radioengineering
 • Tambov State University
 • Tambov State Technical University
 • Tolstoy Tula State Pedagogical University
 • Tomsk Polytechnic University (1896)
 • Tomsk State Pedagogical University (1902)
 • Tomsk State University (1878)
 • Tomsk State University of Architecture and Building (1952)
 • Tomsk State University of Control Systems and Radioelectronics (1962)
 • Tsarskoye Selo Lyceum (1811)
 • Tula State University
 • Tver State Medical Academy
 • Tver State University
 • Tyumen State Oil and Gas University
 • Tyumen State Agricultural Academy
 • Tyumen State University
 • Tziolkovsky Kaluga State Pedagogical University
 • Udmurdsky State University
 • Udmurt State University
 • Ufa State Technical University of Aviation
 • Ufa State Petroleum Technological University
 • Ukhta State Technical University
 • Ulyanovsk State Agricultural Academy
 • Ulyanovsk State Technical University
 • Ulyanovsk State University
 • Ulyanovsk State Pedagogical University
 • Urals Academy of Architecture
 • Ural State Academy of Communications
 • Urals State Academy of Law
 • Ural State Law Academy
 • Ural State Academy of Mining and Geology
 • Ural State Economics University
 • Ural State Forestry Engineering Academy
 • Ural State Pedagogical University
 • Ural State University of Railway Transport (1956)
 • Ural Federal University
 • Vladimir State University
 • Vladimir State Humanitarian University
 • Vladivostok State University of Economics and Service (1967)
 • Voenmeh Baltic State Technical University
 • Volgograd State Academy of Architecture and Construction
 • Volgograd State Pedagogical University
 • Volgograd State Technical University
 • Volgograd State University
 • Vologda State Pedagogical University
 • Vologda State Technical University
 • Voronezh State Academy of Forestry Engineering
 • Voronezh State Academy of Technology
 • Voronezh State Agricultural University
 • Voronezh Economics and Law Institute
 • Voronezh State Medical Academy
 • Voronezh State Pedagogical University
 • Voronezh State Technical University
 • Voronezh State University (1918), successor to the University of Dorpat (founded 1802 or 1632)
 • Vyatka State University of Humanities
 • World Technological University
 • Yakutsk State University (1956)
 • Yaroslavl State Pedogogical University
 • Yaroslavl State Technical University
 • Yaroslavl Demidov State University (1918), successor to the Demidov Lyceum (founded 1803)
 • Zabaykalsky State Pedagogical University

Higher education in Siberia

 • Russian Education Center: www.eduinrus.ru
 • RECAS-Study in Russia: www.recas.ru
 • Abakan State Institute of Education
 • Abakan State University of Pedagogy
 • Amur State University
 • Bratsk State Technical University
 • Buryat State Agricultural Academy
 • Chita State Technical University
 • Chita State University of Medicine
 • Chita State University of Polytechnics
 • Eastern Institute of Economics, Humanitarian Sciences, Management, and Law
 • Eastern Siberian State Technological University
 • Far Eastern Federal University (1899)
 • Irkutsk Institute of Railway Engineering
 • Irkutsk State Academy of Agriculture (Irkutsk Institute of Agriculture)
 • Irkutsk State Academy of Economics
 • Irkutsk State University (1918)
 • Irkutsk State Linguistic University (1948)
 • Khakass Technical Institute
 • Kemerovo Agricultural Institute
 • Kemerovo Art Academy
 • Kemerovo Medical Academy
 • Kemerovo State University (1973)
 • Kemerovo Technological Institute of Food Industry
 • Krasnoyarsk State University (Russian abbreviation is KGU) (1963) (Started as a division of Novosibirsk State University, became standalone university in 1969)
 • Krasnoyarsk State Institute of Trade and Economics
 • Krasnoyarsk State Medical Academy (Russian abbreviation is KrasGMA) (1942)
 • Krasnoyarsk State Pedagogical University (Russian abbreviation is KGPU) (1932)
 • Krasnoyarsk State Technical University (Russian abbreviation is KGTU) (1956)
 • Kuzbass State Technical University
 • Kuzbass State University
 • Kuzbass State Pedagogical Academy
 • Novosibirsk State Agricultural University
 • Novosibirsk State University (1959)
 • Novosibirsk State Technical University (1950)
 • Omsk State Technical University (1942)
 • Omsk Academy of Law
 • Omsk Medical Academy
 • Omsk Road-Transport Academy
 • Omsk State Transport University (1961)
 • Omsk State Agrarian University (1918) (connected with Omsk State Veterinary Institute and Institute of Agribusiness and Continuing Education)
 • Omsk State Pedagogical University
 • Omsk State University (1974)
 • Omsk University of Consumer Service Technology
 • Omsk University of Physical Culture
 • Pacific National University, former Khabarovsk State Technical University (founded 1958)
 • Siberian Academy for Public Administration
 • Siberian State Aerospace University (Russian abbreviation is SibGAU) (1960)
 • Siberian State Academy of Motorcars and Roads
 • Siberian State Industrial University
 • Siberian State Medical University (1888)
 • Siberian State Technological University (Russian abbreviation is SibGTU), the oldest in the city, founded in 1930 as the Siberian Institute of Forest)
 • Siberian State University of Communication
 • Siberian State University of Telecommunication and Information Sciences
 • Siberian University of Small Business
 • South Ural State University (1943)
 • Sukachev Institute of Forest (1944)
 • Tomsk Polytechnic University (1896)
 • Tomsk State Pedagogical University (1902)
 • Tomsk State University (1878) (First university in Siberia)
 • Tomsk State University of Architecture and Building (1952)
 • Tomsk State University of Control Systems and Radioelectronics (1962)
 • Tuvan Institute of Humanitarian Research
 • Tuvan State University
 • Tyumen State Oil and Gas University
 • Vladivostok State University of Economics and Service (1967)
 • Yakutsk State University (1956)
 • Northern (Arctic) Federal University
No votes yet.
Please wait...

نویسنده مطلب: admin

63 دیدگاه در “تحصیل در روسیه

 • فاطمه

  (شهریور 18, 1395 - 5:35 ق.ظ)

  سلام. با یک کالج خوب برای پسرهای 15 و 16 ساله که بهشون دعوتنامه جهت اقامت دوساله هم بدن چطوری میتونم کانکت شم؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (شهریور 30, 1395 - 3:34 ق.ظ)

   همچین کالجی نداریم

   No votes yet.
   Please wait...
 • پدرام

  (آذر 30, 1395 - 11:35 ق.ظ)

  با سلام در بعضی از دانشگاههای روسیه پژشکی فونتامنتال مدیسن است ایا این با پژشکی عمومی فرق دارد مانند دانشگاه لومونوسف

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (بهمن 1, 1395 - 1:27 ق.ظ)

   سلام پدرام جان
   بلی متفاوت است.
   فونتامنتال مدیسین معنای علوم پیراپزشکی را می دهد.
   ممنون

   No votes yet.
   Please wait...
 • کیارش

  (بهمن 26, 1395 - 8:36 ق.ظ)

  سلام خسته نباشید . ببخشید آیا در روسیه دانشگاهی برای دندانبزشکی به زبان انگلیسی هست که مورد تایید باشه ؟؟ اگه هست اسمش چیه ؟؟ چون من تو سایت وزارت علومو که دیدم اصلا دانشگاه Medical ندیدم

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (اسفند 3, 1395 - 2:22 ب.ظ)

   سلام با شرکت تماس بگیرید تا در مورد تحصیل در روسیه شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • Saman

  (اسفند 1, 1395 - 2:27 ب.ظ)

  سلام خسته نباشین
  دانشگاه پزشکی کازان و دانشگاه پزشکی سنت پترزبورگ روسیه امسال برا رشته دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت است؟
  خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایین

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (اسفند 3, 1395 - 2:19 ب.ظ)

   با سلام با شرکت تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • علی

  (فروردین 25, 1396 - 10:46 ب.ظ)

  سلام و عرض ارادت . چنانچه فردی نسبت به اخذ دکترای طب و تخصص داخلی از روسیه اقدام نموده باشد ایا مدرک پزشکی عمومی وی با توجه به دارا بودن تخصص بدوا ارزشیابی میشود و تخصص دارای شرایط خاص خود خواهد بود

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (تیر 3, 1396 - 11:05 ق.ظ)

   با سلام این جور مسایل رو باید از خود وزارت بهداشت استعلام بگیرید، معمولا شرایط ارزشیابی مدام در حال تغییر میباشد

   No votes yet.
   Please wait...
 • محمد

  (اردیبهشت 12, 1396 - 6:38 ق.ظ)

  با عرض سلام . اینجانب تصمیم دارم در مقطع دکتری مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار در روسیه تحصیل کنم . شرایط علمی من به این صورت است:
  1-دریافت مدرک کارشناسی از دانشگاه شهید باهنر کرمان با معدل 13.25 و دریافت مدرک ارشد از دانشگاه ازاد با معدل 17.5
  2- دو مقاله ISI و یک مقاله بین المللی غیر ISI
  3- سه مقاله علمی پژوهشی در کنفرانس ها
  به نظر شما با این شرایط و بدون مدرک زبان میتوانم از دانشگاه های خوب روسیه در دوره دکتری پذیرش گرفت؟
  ایا میتوان در زمان تحصیل و یا بعد از ایا در روسیه کار کرد و اقامت گرفت ؟

  با سپاس

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (تیر 3, 1396 - 10:59 ق.ظ)

   با سلام با شرکت تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • حسین

  (خرداد 5, 1396 - 1:49 ق.ظ)

  سلام خسته نباشید. دانشگاه پزشکی در روسیه هست که رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی بدون آزمون بری سال اول؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (تیر 3, 1396 - 10:52 ق.ظ)

   با سلام در حال حاظر خیر

   No votes yet.
   Please wait...
 • پویا

  (خرداد 18, 1396 - 6:17 ب.ظ)

  سلام،من دیپلم ریاضی دارم و معدل دیپلم هفده و نیم اما معدل کتبی و معدل پیش دانشگاهیم کمتر از ۱۶ هست،اگر در روسیه داروسازی بخونم و بعد برگردم ایران،میتونم امتحان علوم پایه بدم؟؟؟
  با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (تیر 3, 1396 - 10:49 ق.ظ)

   با سلام فعلا با قوانین جدید وزارت بهداشت مشکلی نیست با شرکت تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • نفیس مجد

  (خرداد 25, 1396 - 11:07 ق.ظ)

  سلام میخواستم بدونم با معدل دیپلم ۱۹ میتونم از روسیه برای رشته پزشکی یا دندان پزشکی بورس بگیرم که تحصیل رایگان باشه و فقط هزینه زندگی رو بپردازم؟؟ اگه امکانش هست چطوری باید اقدام کنم

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (تیر 3, 1396 - 10:47 ق.ظ)

   سلام متاسفانه روسیه به ایرانی ها بورس نمیدهد

   No votes yet.
   Please wait...
 • امید

  (تیر 19, 1396 - 1:36 ب.ظ)

  با عرض سلام و خسته نباشید.بنده دیپلم حسابداری از هنرستان فنی هستم.و دارم باسه کنکور فنی میخونم.و مدرک ایلتس 7.5دارم.و میخواستم ببینم میتونم رشته حسابداری تو روسیه بخونم یا ن?

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (تیر 24, 1396 - 6:56 ق.ظ)

   با سلام با شرکت تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • amir

  (مرداد 2, 1396 - 5:02 ب.ظ)

  آیا آزمون ورودی دانشگاه های روسیه رقابتی هست یتا فقط باید نمرات لازم پاس بشه؟
  در لیست منتشر شده از دانشگاه کازان که جدیدا منتشر کرده در سایت خودش فقط 10 نفر خارجی برای کورس روسی دندانپزشکی وارد شدن.
  آیا میزان ظرفیت اینقدر پایین هست؟
  چرا موسسات هیچ کدوم ظرفیت دانشگاه ها رو نمیگن با توجه به قبولی های سال قبل؟؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (شهریور 19, 1396 - 7:11 ق.ظ)

   سلام با شرکت تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • mohamad

  (مرداد 13, 1396 - 6:22 ب.ظ)

  سلام
  متشکر از راهنمایی هایی که دارید انجام میدید.
  من 30 سالمه ولیسسانسمعماری از تهران جنوب دارم با معدل 15/50
  و میخوام در یکی از دانشگاهای معماری تحصیل کنم چون با زبان روسی هم آشنا هستم .دانشگاه مد نظر خودم دانشگاه مارخی هست . این دانشگاه جایگاه خوبی رو داره ؟و مدرکش ارزشنمد هست آیا .؟ نظر شما در مورد کشور با توجه به شرایط من چطور ارزیابی میکند؟
  ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (شهریور 19, 1396 - 7:05 ق.ظ)

   سلام با شرکت تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • ریحانه

  (مرداد 17, 1396 - 12:00 ب.ظ)

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم تجربیم رو پارسال گرفتم.هدفم یکی از رشته های پیراپزشکی هست.پارسال و امسال کنکور دادم ولی رتبم نرسید.میخواستم بپرسم در روسیه امکان تحصیل در رشته های پیراپزشکی مثل فیزیوتراپی یا رادیولوژی وجود داره؟و درصورت وجود هزینش چقدر هست؟
  و سوال دوم اینکه همین امروز یک قانون تصویب شد که امکان تحصیل در خارج از کشور برای دیپلمه ها وحود نداره ولی برای فوق دیپلم و بالاتر موردی نداره.ینی الان دیگه نمیشه در خارج از کشور تحصیل کنیم؟ 🙁

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (شهریور 19, 1396 - 6:51 ق.ظ)

   سلام خانم ریحانه این قانون برای آقایان هست نه بانوان،رشته های پیراپزشکی هم میشود در روسیه تحصیل کرد اما مجارستان را به شما بیشتر توصیه میکنم ، با شرکت تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • ریحانه

  (مرداد 17, 1396 - 12:03 ب.ظ)

  خواهش میکنم هرچه زودتر جواب بدید.متشکرم

  No votes yet.
  Please wait...
 • هدی

  (مرداد 20, 1396 - 8:58 ب.ظ)

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  بنده ۳۰ خرداد جهت دندان روسیه با یکی از نوسسات قرارداد بستم ولی اواسط مرداد بهم خبر دادن که ظرفیت پر شده و باید جای دیکه ای رو انتخاب کنم و بعد با پیگیریهای بعدی گفتن که از تائید وزارت علوم دراومده،به نظرتون چنین چیزی امکان داره؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (شهریور 19, 1396 - 6:46 ق.ظ)

   سلام ، به وب سایت وزارت بهداشت مراجعه کنید یا در قسمت دانلود همین سایت لیست دانشگاههای مورد تایید را ببنید، اگر از تایید افتاده باشد در لیست اسم دانشگاه نخواهد بود

   No votes yet.
   Please wait...
 • علی

  (شهریور 6, 1396 - 12:47 ب.ظ)

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید میخواستم بپرسم که هزینه ی سالانه ی تحصیل پزشکی در دانشگاه نووسیبیرسک به همراه بقیه ی مخارج زندگی چقدر میشه؟اگه ممکنه ریز هزینه ها رو هم بگین.اگه امکانش بود ایمیل بدین ممنون میشم

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (شهریور 19, 1396 - 6:37 ق.ظ)

   سلام با شرکت تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • شایان

  (شهریور 20, 1396 - 10:04 ب.ظ)

  سلام,وقت بخیر,رشته تجربی معدل کل لازمه یا معدل کتبی دیپلم,اگه معدل کتبی لطف کنید بگید باید چند باشه?

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (مهر 12, 1396 - 11:28 ق.ظ)

   سلام شایان جان
   امیدوارم خوب باشید.
   معدل کتبی بالای 10 و معدل کل بالای 15 مورد نیاز است.
   جهت اطلاعات بیشتر با دفتر گروه دانش تلفن : 88427100 تماس حاصل فرمایید.
   ممنون بابت ابراز لطف حضرتعالی
   با تشکر

   مشخصات گروه دانش:
   ? “گروه دانش نماینده رسمی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان در ایران با بیش از 28 سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور”
   ? “مشاوره ما کاملا رایگان است”
   ? “قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب گروه دانش مشورت نمایید، قطعا به نفع خواهد بود.”

   ☎️ 02188427100 (20 Line)
   ? http://www.study3000.com
   ? Email: info@study3000.com
   ? Telegram.me/daneshgroup

   No votes yet.
   Please wait...
 • هانیه

  (شهریور 22, 1396 - 10:36 ق.ظ)

  سلام من میخواستم اگه بشه هرچه زودتر برای پزشکی روسیه اقدام کنم…متاسفانه الان ایران نیستم و نمیتونم با دفتر تون تماس بگیرم ممکنه راهنماییم کنید و یا شماره ای که بشه با واتس آپ یا… تماس گرفت بهم بدین؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (مهر 12, 1396 - 11:33 ق.ظ)

   سلام هانیه جان
   امیدوارم خوب باشید.
   جهت اطلاعات بیشتر با دفتر گروه دانش خانم بیگدلی تلفن : 88427100 تماس حاصل فرمایید.
   یا با گروه تلگرامی ما تماس بگیرید خانم بیگدلی.
   daneshgroup@
   ممنون بابت ابراز لطف حضرتعالی
   با تشکر

   مشخصات گروه دانش:
   ? “گروه دانش نماینده رسمی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان در ایران با بیش از 28 سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور”
   ? “مشاوره ما کاملا رایگان است”
   ? “قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب گروه دانش مشورت نمایید، قطعا به نفع خواهد بود.”

   ☎️ 02188427100 (20 Line)
   ? http://www.study3000.com
   ? Email: info@study3000.com
   ? Telegram.me/daneshgroup

   No votes yet.
   Please wait...
 • سید محمد حسین

  (شهریور 25, 1396 - 5:50 ق.ظ)

  با سلام ببخشید برای تحصیل در رشته پزشکی آیا دانشگاههای روسیه بهتر است تحصیل کنیم و یا دانشگاههای مجارستان البته می دانم که مجارستان هزینه ای سه برابر دانشگاههای روسیه دارند ولی جدا از این کدامیک بهتر است لطفا راهنمایی فرمائید

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (مهر 12, 1396 - 11:26 ق.ظ)

   سلام محمد حسین جان
   امیدوارم خوب باشید.
   شهریه دانشگاه های روسیه حدود 10000 دلار در سال و شهریه دانشگاههای مجارستان در رشته پزشکی حدود 18000 در سال می باشد.
   از نظر هزینه زندگی هم مسکو شهر گران قیمتی است و تقریبا با مجارستان برابر است.
   از نظر کیفیت تحصیلی کشور مجارستان سال هاست که به زبان انگلیسی آموزش می دهد و روسیه امسال دومین سال آموزشی را پشت سر گذرانیده است.
   جهت اطلاعات بیشتر با دفتر گروه دانش تلفن : 88427100 تماس حاصل فرمایید.
   ممنون بابت ابراز لطف حضرتعالی
   با تشکر

   مشخصات گروه دانش:
   ? “گروه دانش نماینده رسمی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان در ایران با بیش از 28 سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور”
   ? “مشاوره ما کاملا رایگان است”
   ? “قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب گروه دانش مشورت نمایید، قطعا به نفع خواهد بود.”

   ☎️ 02188427100 (20 Line)
   ? http://www.study3000.com
   ? Email: info@study3000.com
   ? Telegram.me/daneshgroup

   No votes yet.
   Please wait...
 • مرتضی نادب

  (شهریور 28, 1396 - 4:48 ب.ظ)

  باسلام کارشناس بهداشت عمومی هستم میخواستم برای دندان پزشکی پذیرش بگیرم و32سالمه ایامیتونم پذیرش بگیرم؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (مهر 12, 1396 - 11:10 ق.ظ)

   سلام مرتضی جان
   امیدوارم خوب باشید.
   متاسفانه سن شما برای گرفتن ویزا بالای 30 سال است و ریسک عدم صدور و عدم قبول پرونده شما زیادخواهد بود.
   جهت اطلاعات بیشتر با دفتر گروه دانش تلفن : 88427100 تماس حاصل فرمایید.
   ممنون بابت ابراز لطف حضرتعالی
   با تشکر

   مشخصات گروه دانش:
   ? “گروه دانش نماینده رسمی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان در ایران با بیش از 28 سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور”
   ? “مشاوره ما کاملا رایگان است”
   ? “قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب گروه دانش مشورت نمایید، قطعا به نفع خواهد بود.”

   ☎️ 02188427100 (20 Line)
   ? http://www.study3000.com
   ? Email: info@study3000.com
   ? Telegram.me/daneshgroup

   No votes yet.
   Please wait...
 • آرش

  (شهریور 28, 1396 - 6:43 ب.ظ)

  سلام خدمت شما

  ببخشید برای تحصیل مقطع ارشد در رشته ای تی

  مدارک دانشگاه های علمی کاربردی ، آزاد مورد قبول برای دانشگاه های روسیه میباشد؟

  با تشکر

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (مهر 12, 1396 - 11:06 ق.ظ)

   سلام آرش جان
   امیدوارم خوب باشید.
   دانشگاههای روسیه مدارک دانشگاه آزاد و غیرانتفاعی را قبول دارند.
   جهت اطلاعات بیشتر با دفتر گروه دانش تلفن : 88427100 تماس حاصل فرمایید.
   ممنون بابت ابراز لطف حضرتعالی
   با تشکر

   مشخصات گروه دانش:
   ? “گروه دانش نماینده رسمی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان در ایران با بیش از 28 سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور”
   ? “مشاوره ما کاملا رایگان است”
   ? “قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب گروه دانش مشورت نمایید، قطعا به نفع خواهد بود.”

   ☎️ 02188427100 (20 Line)
   ? http://www.study3000.com
   ? Email: info@study3000.com
   ? Telegram.me/daneshgroup

   No votes yet.
   Please wait...
 • شایان

  (شهریور 31, 1396 - 2:53 ب.ظ)

  با سلام,ببخشید برای تحصیل در روسیه معدل کتبی لازمه یا معدل کل,اگه معدل کتبی لازمه لطفا بگید باید چند باشه

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (مهر 12, 1396 - 11:01 ق.ظ)

   سلام شایان جان
   امیدوارم خوب باشید.
   حداقل معدل برای ورود به دانشگاههای روسیه : معدل کتبی 10 و معدل کل 15 می باشد.
   البته شرط معدل امسال توسط وزارت بهداشت اجار نشد ولی ممکن است از سال اینده اجاریی گردد و مجموع معدل سال دیپلم بعلاوه پیش دانشگاهی بالاتر از 16 لازم الاجرا گردد.
   جهت اطلاعات بیشتر با دفتر گروه دانش تلفن : 88427100 تماس حاصل فرمایید.
   ممنون بابت ابراز لطف حضرتعالی
   با تشکر

   مشخصات گروه دانش:
   ? “گروه دانش نماینده رسمی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان در ایران با بیش از 28 سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور”
   ? “مشاوره ما کاملا رایگان است”
   ? “قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب گروه دانش مشورت نمایید، قطعا به نفع خواهد بود.”

   ☎️ 02188427100 (20 Line)
   ? http://www.study3000.com
   ? Email: info@study3000.com
   ? Telegram.me/daneshgroup

   No votes yet.
   Please wait...
 • پدرام

  (مهر 14, 1396 - 5:18 ب.ظ)

  سلام من رشتم تجربی و معدل کتبی من ۱۵ و خورده ایه،ایا میتونم توی یک دانشگاه مورد تایید دندانپزشکی بخونم¿

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (مهر 26, 1396 - 1:13 ق.ظ)

   با سلام و عرض ادب پدرام جان
   امیدوارم خوب و خوش باشید.
   بله شما می توانید برای ادامه تحصیل اقدام نمایید.
   بسته به توانایی مالی خانواده شما کشورهای مختلفی وجود دارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر ما تماس حاصل فرمایید.

   مشخصات گروه دانش:
   ? “گروه دانش نماینده رسمی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان در ایران با بیش از 28 سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور”
   ? “مشاوره ما کاملا رایگان است”
   ? “قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب گروه دانش مشورت نمایید، قطعا به نفع خواهد بود.”

   ☎️ 02188427100 (20 Line)
   ? http://www.study3000.com
   ? Email: info@study3000.com
   ? Telegram.me/daneshgroup

   No votes yet.
   Please wait...
 • سالار

  (مهر 23, 1396 - 9:36 ق.ظ)

  سلام وقت بخیر من فوق لیسانس عمران هستم ٣٢ سالمه و میخوام براى دندونپزشکى روسیه اقدام کنم آیا میشه؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (مهر 26, 1396 - 0:58 ق.ظ)

   با سلام و عرض ادب سالار جان
   امیدوارم خوب و خوش باشید.
   تحصیل در کشور روسیه سالیانه حداقل 10000 دلار شهریه در بر دارد و به زبان انگلیسی به تازگی فعال شده است.
   یک دوره پیش دانشگاهی بره نام پاتفک وجود دارد که 9 ماه تحصیلی است .
   در دانشگاه سچنوا این کورس وجود دارد.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر ما تماس حاصل فرمایید.
   مشخصات گروه دانش:
   ? “گروه دانش نماینده رسمی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان در ایران با بیش از 28 سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور”
   ? “مشاوره ما کاملا رایگان است”
   ? “قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب گروه دانش مشورت نمایید، قطعا به نفع خواهد بود.”

   ☎️ 02188427100 (20 Line)
   ? http://www.study3000.com
   ? Email: info@study3000.com
   ? Telegram.me/daneshgroup

   No votes yet.
   Please wait...
 • ایوب

  (مهر 26, 1396 - 8:58 ق.ظ)

  سلام علیکم
  وقت بخیر بنده کاردانی کشاورزی و کارشناسی کشاورزی دارم امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه هست ؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (مهر 26, 1396 - 9:46 ق.ظ)

   با سلام
   بله امکان تحصیل هست.
   البته واحد های گذرانیده شما قابل انطباق نیست و باید از صفر شروع بفرمایید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر ما تماس حاصل فرمایید.

   مشخصات گروه دانش:
   ? “گروه دانش نماینده رسمی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان در ایران با بیش از 28 سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور”
   ? “مشاوره ما کاملا رایگان است”
   ? “قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب گروه دانش مشورت نمایید، قطعا به نفع خواهد بود.”

   ☎️ 02188427100 (20 Line)
   ? http://www.study3000.com
   ? Email: info@study3000.com
   ? Telegram.me/daneshgroup

   No votes yet.
   Please wait...
 • عسل

  (مهر 27, 1396 - 6:48 ق.ظ)

  سلام خسته نباشید
  دانشگاه لومونوسف موسکو تحت چه شرایطی بورسیه میده؟
  با رتبه کنکور ١٢٠ و معدل دیپلم ١٩.٨٠ امکانش هست از لومونوسف پذیرش گرفت؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (آذر 1, 1397 - 0:17 ق.ظ)

   متاسفانه به ایرانی ها بورس در حال حاظر تعلق نمیگیرد

   No votes yet.
   Please wait...
 • Erfan jahangiri

  (آبان 6, 1396 - 1:41 ب.ظ)

  ببخشید من رشته ی ریاضی فیزیک میخونم و یازدهم هستم و برای کنکورری که سال بعد میخوام بدم نگران هستم. من میخوام در روسیه دانشگاهمو بخونم و از اونجا فارغ التحصیل بشم. معدل من ۱۹.۰۲ اومده بود الان میخوام بدونم که آیا میتونم وقتی دیپلممو از ایران گرفتم برای دانشگاه به روسیه برم.اونجا چه چیزای از ما میخوان؟برای این کار باید به کجا مراجعه کرد من در شهر ارومیه هستم.لطفا جواب بدین منتظر جواب شما هستم.

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (آذر 1, 1397 - 0:11 ق.ظ)

   لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • شایان

  (آذر 16, 1396 - 7:55 ق.ظ)

  سلام ببخشید من میتونم برای گرفتن دیپلم به سفارت ایران تو روسیه برم تا دیپلممو بگیرم؟
  من سال بعد خرداد ایران دیپلممو میگیرم ولی به خاطر اینکه 18 سالم تموم میشه دیگ امکان اینکه برم موسکو نیست
  به ختطر همین میخوام امسال برم تا دیپلمم همون جا بگیرم
  لطفا راهنمایی کنید

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (آذر 1, 1397 - 0:03 ق.ظ)

   لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • علی

  (آذر 17, 1396 - 1:01 ق.ظ)

  سلام .ایا دانشگاه روسیه در رشته پزشکی مورد تایید ایران هست و اینکه پذیرش در رشته های پزشکی با ازمونه ؟احتمال منی که میخوام در رشته پزشکی قبول شم چقدره ؟ لطفا جواب بدین.ممنون

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (آذر 1, 1397 - 0:02 ق.ظ)

   لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • yasaman

  (بهمن 1, 1396 - 6:04 ب.ظ)

  سلام میخواستم بدونم در مقطع کارشناسی ارشد سم شناسی کدوم دانشگاه روسیه میشه ادامه تحصیل داد؟و اینکه بهتره ارشد ادامه بدم یا از اول دندان پزشکی بخونم.ممنون از پاسخگویی شما

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (آبان 30, 1397 - 11:53 ب.ظ)

   لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • امیر

  (بهمن 8, 1396 - 10:25 ب.ظ)

  سلام…من دانش آموز رشته ی تجربی هستم با معدل دیپلم ۱۸ و کتبی ۱۶.۷۵
  در حال حاضر محصل پیش دانشگاهی هستم
  میخاستم بدونم آیا متونم برا ی تحصیل در رشته ی پزشکی و دندان پزشکی در روسیه سهمیه بگیرم؟؟
  هزینه ها چقدر میشه؟؟
  با تشکر.

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (آبان 30, 1397 - 11:52 ب.ظ)

   سلام خیر متاسفانه همچین قانونی وجود ندارد اما برای شرایط تحصیل لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...
 • سارا

  (اسفند 25, 1396 - 4:45 ب.ظ)

  سلام.میخواستم بدونم آیا تحصیل در رشته داروسازی در مقطع دکتری به زبان انگلیسی در روسیه امکان پذیر است؟

  No votes yet.
  Please wait...
  • admin

   (آبان 30, 1397 - 11:45 ب.ظ)

   سلام بستگی به تشکیل کلاس به نعداد متقاضیان دارد ، وضعیت تایید بودن دانشگاه هم باید برسی بشه ، لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

   No votes yet.
   Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هفده =