OET چیست؟

 

OET چیست؟

او ای تی (به انگلیسی: Occupational English Test)که برگرفته از سرواژگان OET به معنای آزمون زبان انگلیسی حرفه‌ای است آزمون سنجش سطح دانش زبان انگلیسی ویژه افرادی است که داوطلب ورود به دانشگاه یا بازار کار در بخش بهداشت ودرمان در استرالیا، نیوزیلند و سنگاپور می‌باشند. این آزمایش بین‌المللی بوده و مهارتهای لازم برای ارتباطات به زبان انگلیسی در محیط کار بهداشتی درمانی را در کارشناسان و متخصص‌های مربوطه می‌سنجد.

 

تاریخچه

OET در اواخر ۱۹۸۰ با قراردادی با دولت فدرال استرالیا تأسیس شد و در سال ۲۰۱۳ تحت مالکیت دانشگاه کمبریج درآمد.

بخشهای مختلف آزمون

امتحان ارزیابی زبان انگلیسی (او ای تی) برای متقاضیان گروه‌های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری، دامپزشکی و تکنیسینهای رادیو لوژی، گفتار درمانی، کارشناسان فیزیوتراپی، اپتومتری و تغذیه تعیین شده است. این امتحان دارای چهار بخش شنیداری، گفتگو، نوشتاری و خواندن است ولی سوالات نوشتاری و گفتاری آن به طور اختصاصی برای هر رشته با لغات تخصصی همان رشته تهیه می‌شود. این امتحان در ایران نیز برگزار می‌شد.

شنیداری (Listening)

خواندن (Reading)

نوشتاری (Writing)

گفتاری (Speaking)

سطح‌بندی

امتحان OET مردودی یا قبولی ندارد. فقط بیانگر این است که مهارت فرد در کاربرد زبان انگلیسی حرفه‌ای در چه سطحی است. این مهارتها برای هر آزمون به صورت جدا گانه به صورت A ,B , C و D ثبت می‌شود که در جدول زیر توضیح داده می‌شود. شورای ارزیابی کننده مدارک شما برای دادن مجوز کار در زمینه بهداشت و درمان مربوطه است که تعیین می‌کند نمره قبولی شما کدام باشد که معمولاً A یا B می‌باشد.

سطحOETمیزان مهارت
Aسطح بالای کارایی/ در حد زبان مادری
Bسطح بالایی از عملکرد، به عنوان مثال قادر به استفاده از زبان انگلیسی با تسلط و دقت کافی برای نیازهای حرفه‌ای
Cسطح خوبی از عملکرد؛ با این حال، در بسیاری از سازمانهای ارزیابی مدارک تحصیلی بهداشتی و درمانی برای اجازه کار قابل قبول نیست
Dسطح متوسط عملکرد؛ نیاز به بهبود
Eسطح پایین عملکرد؛ نیاز به بهبود قابل توجه

نویسنده مطلب: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =