پیام مدیریت گروه دانش

kart-visit2

 

پیام مدیریت گروه دانش

 

“به نام او که محبت را آفرید”

 

درود

به جوشش آمد این دفتر ز تقلّای دل و تراوشات فکری شِگَرف که مسبوق به سابقه نبوده ، امید که در یاد بمانَد چه بَسا آیندگان و فرزندان دلی بَرگیرند و بام عشق سَرفَراز دارند به نیکو سرشتی و گشاده دستی.

خود گردانی قلم از نگاشتن این مکتوب که در قالب پیامی برای جوانان عزیز این مرز و بوم آمده است حکایت بر آن دارد تا شعله ی از عشق به خدمت در ضمیر این پاک نهادان برافزاید و نیک نهادی بیش از پیش مستولی.

باشد که سَر سپرده گان عشق ، وام داری خود را در گرو خدمت همنوع ، سعادتمندی را در گروه رضایت خلق و خوشبختی را در راستی و نیکوسرشتی و آرامش را در علم بیابند.

دل سپردن به ندای درون و لذت از حال خوش مجنون ، شوریده حالی را موجود داشت تا بر سبب آن قلم بفرسایم در تراوش پند بر جوانان دلسپید روشن روزگار.

حال که بر میانسالی رخنه کرده ام و تجربه ای اندوخته از مشغات روزگار گذشته ، بر خود روا می دارم تا بگویم هر آنچه که گفتنی است و بنیوشند سرو نهالان آینده نگار این مرز و بوم ، آنان که به حرمت سپیدی موی اندرز گیرند منت روا دارند و وام معرفت نهند بر این حقیر دلشده و آنان که ننیوشند منت بدارم تا گوش فر دارند بر آنچه نامش زندگیست و جانش آزاده گی ، باشد که از تحول این عزیزان در بود و نبود این حقیر ثوابی واصل بر تمنّای دل و یا شهابی نازل که از زیباییش تلاش دیده گان بر بینایان لذّتی منظور.

آری از عشق بگفتم و غَرَض از نگارش این مکتوب خودِ اَثَر نیست بَل مصّور نمودن و ماندگاری حالات دل و عشق و دلشُدگی و ماندگاری نوای خوش الحان عُشّاق است ، چه بسا بی عشق دنیا تصویری زشت خواهد یافت همانگونه که گیتی بی آفتاب.

عشق اشکال گوناگون دارد که شماره گان آن بسیار و دانایی آن بر هر دلدار بردبار همیار.

عشق به همنوع ، عشق به مردم ، عشق به همکیش ، عشق به همدرد ، عشق به نیکبختی ، عشق به آرامش، عشق به جامعه و خلق ، عشق به ماندگاری و نیکوسرشتی که در دیده این حقیر هیچ کدام محقق نیست مگر عشق به خدمت به خلق خدا.

بر تو گویم ای جوان که راه سخت تحصیل در بلاد دور را در پیش گرفته ای در پی سعادتمندی و یا برآوردن آرزوی پدر و مادر .

نیک بیاندیش که هر آن کشتی خود را در اقیانوس متلاطم سختی ها و مشکلات غوطه ور خواهی ساخت تا آنچه را بیابی که ثروتت بیش گردد یا مُکنتت ؟ از پی چه هستی؟ مال و ثروت و سیم و زر؟ یا زندگی لوکس ؟ آنچه که میاندیشی چیست؟

در مقاله ای خواندم بیل گیتس چطور تمامی ثروت خویش را که بالغ بر 500 بیلیون دلار است را پس از مرگ خویش به بنیادهای خیریه و بنیادهای عام المنفعه واگذار ده و بر فرزندان خویش فقط 2 میلیون دلار وانهاده. ” بخشش را بیاموز و نیک اندیشی را که اقبال بر در خانه تو خواهد آمد اگر “پندارت ، گفتارت و کردارت” بر مدار نکویی گردد و خدمت به خلق را بر جهت رضایتمندی سرلوحه نمایی.

جهانی که ما هم اکنون در آن زندگی میکنیم ، جهان اطلاعات و هجوم و گسترش اطلاعات می باشد و حال آنکه ما در این مقوله از حیاتی ترین عوامل پیشرفت و تکنولوژی نباید غافل باشیم زیرا که غافله سالار این کاروان توسعه و پیشرفت ، همانا تحصیلات عالیه است و هر آنکس که در این زمینه تعلل نماید و یا با یک برنامه منسجم وارد میدان زندگی نگردد ، شکی نیست که از کاروان خوشبختی و سعادتمندی جا خواهد ماند.

نیک یاد دارم سال 1368 وقتی در روزگار جوانی بودم ، اندیشه ای را پروراندم و حرکتی را آغاز نمودم تا در مسیر رشد و تعالی علم به جوانانی که آرزوی تحصیل در دانشگاههای معتبر را دارند دستی رسانم و وسیله ای باشم برای نیل به آرزوها و آرمان هایشان .

زمانی که بنده شروع به فعالیت و تحقیقات در زمینه تحصیلات عالیه و اطلاع رسانی نمودم هنوز رایانه و دستگاه دورنما به بازارهای ایران راه نیافته بود و برای رسیدن به کوچکترین اطلاعات در زمینه تحصیل و دانشگاهها راه دشواری را باید می پیمودم و بیاد دارم پس از ظهور دستگاه دورنما و سیستمهای کامپیوتری و اینترنت به چه میزان کارها راحتتر شد و عرصه فن آوری اطلاعات به حدّ شگرفی توسعه یافت.

تحصیلات عالیه و ورود به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و قدم گزاردن در وادی تحصیل همواره یکی از دغدغه های جوانان عزیز ایرانی بود و افتخار دارم که اعلام نمایم با بیش از 26 سال سابقه درخشان در این زمینه و تحقیقات مستمر و نگارش بیش از 30 جلد کتاب در زمینه های اطلاع رسانی و تلاشهای پیگیر توفیق یافتم که در طی این سالها نمایندگی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان را اخذ نمایم و به خیل کثیری از جوانان این مرز و بوم خدمت رسانم .

مسیر رشد و تعالی علم را بر جوانانی هموار نمودم و دانشجویان علاقمندی را به دانشگاههای معتبر جهان اعزام نمودم که امروز جزو بهترین پزشکان و جراحان و دندانپزشکان و مهندسان و محققان این مملکت هستند و همه فرزندان برومند من.

افتخار دارم که بگویم امروز همه جای این گیتی پهناور سرای من است و در هر کشوری پایگاهی نیرومند از این جوانان دارم و هر کشوری که پای نهم نوجوان دیروزم امروز سرو سربلندی گشته که مایه ی افتخار من است و همه هم میهنان .

بیش نمی گویم که دیگر در این مقال نمی گنجد و از حوصله ی شما عزیزان خارج .

در پایان امید است با کسب اطلاعات دقیق و موثّق به راهی که می خواهید در آن پای نهید کاملا آشنا گردید و با در نظر گرفتن کلیه مشکلات و مزایا و زوایای یک زندگی دانشجوئی تصمیم به این اقدام خطیر بگیرید، همانا موفقّیت در هر زمانی ، مکانی و در هر موضوعی نیاز به توکّل به خداوند متعال ، کسب اطلاعات دقیق و موثّق ، تصمیم قاطع ، اراده عالی و پشتکار بی نهایت و برنامه ریزی دقیق دارد.

در این راستا از اینکه بنده و تیم بنده ما را بعنوان مشاور و نماینده خویش انتخاب فرموده اید بر خود می بالم و همواره کمل امتنان و تشکر را دارم.

با آرزوی موفقیت و کامیابی روزافزون برای شما عزیزان و پویندگان علم

“I will Tell you : “Dream It , Love It , Plan It , Do It”

« چو مرد رهی علم و دانش بجوی

                                                                                        فلک را بکاو و راه هستی بپوی»

 

 

به قلم:

مهدی دارا 
مدیریت گروه دانش

فی سنه 1395 ه ش 18 آذر ماه مصادف  8 دسامبر 2016

پنج شنبه ساعت 8.30 شب

ونکوور کانادا

پیام مدیریت گروه دانش
5 (100%) 2 votes

نویسنده مطلب: admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *