مدرسه امید ایرانیان در بلاروس

مدرسه امید ایرانیان در بلاروس

مدرسه امید ایرانیان در بلاروس

حفظ هویت ایرانی اسلامی جــامعه ایرانی یکی از اهداف والای نظام جمهـــوری اسلامی ایران است و ترویج آن به فــرزندان ایران زمین به عهده نظام آموزشی ایران می باشد. این نظام با برگزیدن محتواهای آموزشی مناسب و نیز انتخاب کادر فرهنگی متعهد و فرهیخته این امر خطیر را میسر می سازد.


در واقع ارتباط مستمر با ایران و فرهنگ ایرانی و حفظ پیوند با گذشتــــه، تاریخ و فرهنگ ایران و در یک کلام حفظ هویت ایرانی برای کودکان ونوجوانان کشورمان بیش از هر جا در مدارس ایرانی میسر است.
برخی از هموطنان ما بنا به شرایط شغلی، تحصیــلی و یا هر شرایط دیگر ناگزیرند سالهایی را خــــارج از میهــن عزیزمان به سر ببرند ، در حالی که اکثــر آنان تمایل دارند تا فرزندانشان از آمـــوزش های تحصیلی و اخلاقی ایرانی برخوردار شوند، لذا جمهــــوری اسلامی ایران در پاسخ به این نیاز اقدام به ارائه خدمــات آموزشی متناسب با آموزه های فرهنگ و تمــــدن ایران اسلامی که پیامد آن حفظ هویت و اصالت ایرانی است، به پایه گذاری مدارس ایرانی در کشور های خارجی اقدام کرده است.

مدرسه« امید های ایران» در مینسک – پایتخت کشور بلاروس- یکی از مدارس ایرانی خارج از کشور است که با تخصیص فضای آموزشــی مناسب و تامین بخشی از هزینه ها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران، از سال 2000 میلادی در این کشور تاسیس شد. هم اکنــون این مدرسه با 9 سال سابقه به فعالیت آموزشی در مقاطع ابتدائی ،راهنمائی و دبیرستان مطابق با استاندادرهای جاری وزارت آمــوزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران ادامه میدهد.
معلمان و دبیران این مدرسه پس از طی آزمونهــای علمی، تخصصی و مهارتهـــای حـــرفه ای انتخاب و اعــزام می‌شوند. توانائی تدریس و تجربیات آموزشی این فرهنگیان در انتخاب ایشان از اهمیت والائی برخوردار است.
مدرسه امیدهای ایران در سال تحصیلی 88-89 در مقاطع و پایه های تحصیلی ذیل فعالیت مینماید:
ابتدایی با 4 پایه تحصیلی (پر تراکم ترین کلاس از نظر تعداد دانش آموز)؛
راهنمایی با 3 پایه تحصیلی؛
دبیرستان در دو پایه تحصیلی پایه دوم تجربی و سوم ریاضی.
در سال تحصیلی جاری تعداد 15 نفر از فرزندان ایرانیان مقیم در مینسک در این مدرسه ثبت نام و تحت نظر 4 معلم اعزامی از تهران و 2 نفر دستیار آموزشی مشغول به تحصیل میباشند. مدیریت مدرسه بر عهده جناب آقای زمانیان میباشد.
مدرسه امیدهای ایران همواره آمادگی خود را برای پذیرش فرزندان ایرانیان مقیم بلاروس اعلام میدارد.

 

No votes yet.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 9 =