مدارک لازم آزمون ورودی پزشکی مجارستان 

مدارک لازم آزمون ورودی پزشکی مجارستان 

مدارک لازم آزمون ورودی پزشکی مجارستان 

مدارک لازم آزمون ورودی پزشکی مجارستان ، لیست مدارک لازم آزمون ورودی پزشکی مجارستان

1- ترجمه ریز نمرات و گواهی آخرین مدرک تحصیلی(مدارک تحصیلی دبیرستان باید به تایید اداره آموزش و پرورش منطقه تحصیلی دانشجو برسد) = یک سری ترجمه با تایید دادگستری و امور خارجه برای هر دانشگاه

2- اسکن از صفحه اول پاسپورت معتبر

3- یک قطعه عکس پاسپورتی جدید دوگوش مشخص با زمینه روشن

4- رزومه شخصی دانشجو Resume   مبنی بر فعالیتهای علمی و تحصیلی و کاری به تفکیک سال به سال

نمونه های رزومه شخصی و نکات مهم در رابطه رزومه نویسی را می توانید از لینک زیر در وب سایت موسسه مطالعه فرمایید :

https://www.study3000.com/%D8%B1%D8%B2%D9%88%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

5- انگیزه نامه تحصیلی Motivation Letter   مبنی بر انگیزه انتخاب رشته و دلیل بر علاقمندی در رشته مورد نظر که بسیار مهم است و دلیل و انگیزه متقاضی و جدیت و مصمم بودن دانشجو را برای ادامه تحصیل در رشته انتخابی بیان می نماید. دقت نمایید در تهیه انگیزه نامه باید دقت لازم و کافی را داشته باشید و تهیه آن را به افراد دیگر نسپارید .

جهت مطالعه بیشتر در مورد انگیزه نامه و نحوه تهیه آن به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://www.study3000.com/%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B2%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DB%8C%D8%A7-motivation-letter-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

6- گواهی سلامت جسمانی بر اساس نتایج آزمایشات ایدز و هپاتیت مبنی بر سلامت جسمانی به زبان انگلیسی(نام دانشجو بر اساس پاسپورت به انگلیسی درج گردد)

7- توصیه نامه Referral Letter می تواند از یکی از معلمان دوره دبیرستان / پیش دانشگاهی و یا اساتید دانشگاه ، معلم خصوصی و آموزشگاه ارایه شده باشد.

توضیحات توصیه نامه در لینک زیر در سایت موسسه معرفی شده است:

https://www.study3000.com/%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F/

 

8- اگر مدرک آیلتس و یا هر گونه مدرک زبان انگلیسی دارید در سایت آپلود نموده و ارایه نمایید.

9- مدارک و یا گواهینامه های مرتبط با رشته های پزشکی همانند مدرک دوره های کمک های اولیه اگر دارید اسکن آنها را هم حتما ارسال نمایید.

10- فیش پرداختی مربوط به هزینه آزمون که اگر در مجارستان حضور دارید می توانید بصورت مستقیم از طریق حساب بانکی خود در مجارستان واریز نمایید و سپس فیش واریزی را اسکن و برای دانشگاه آپلود نمایید.

11- اگر در خارج از کشور مجارستان هستید و قصد دارید در کشورهای اطراف مانند ابوظبی و قبرس و ترکیه و … شرکت کنید ، باید از طریق صرافی واریز گردد و سپس فیش واریزی را اسکن و برای دانشگاه آپلود نمایید.

به خاطر داشته باشید در فیش واریزی باید نام شما مطابق پاسپورت قید شده باشد.

12- لطفا مدارک فوق را در اسرع وقت (حداکثرتا دو هفته قبل از امتحان ورودی ) تهیه نمایید و اسکن آنها را روی سات آپلود نمایید.

13- اگر دانشجو مایل به شرکت در آزمون در خارج از ایران می باشد هزینه Application fee   را نماینده محل برگزاری آزمون تعیین می نماید و با هزینه های اعلام شده متفاوت و گرانتر است زیرا هزینه های دفتری نمایندگان و هزینه برگزاری و تیم اساتید امتحانات نیز به آن افزوده می گردد.

14- هزینه های امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی سملوایز و سگد به شرح زیر است:

هزینه دانشگاه علوم پزشکی سملوایز مجارستان:

Exam fee (Semmelweis )=  350 $  $

هزینه دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان:

Exam fee (Szeged) 400  $ $

15- هزینه امتحانات را از بانک خودتان می توانید حواله کنید. اگر حساب ارزی دلاری دارید که بصورت خودمکار می توانید واریز را انجام دهید و اگر حساب دلاری ندارید بانک از حساب فورینت شما برداشت نموده و با گرفتن کارمزد تبدیل به دلار می نماید و واریز را انجام می دهد. اگر حساب یورویی داشته باشید میزان کارمزد بیشتر است زیرا باید ابتدا یورو باید به فورینت تبدیل شود و سپس به دلار تبدیل گردد و بعد حواله انجام گردد.

16- در هنگام واریز حتما نام خودتان را مطابق با پاسپورت در برگه واریز قید نمایید.

17- اگر حساب دلاری دارید از حساب خودتان برای دوستان خود حواله انجام ندهید زیرا حساب شما توسط بانک توقیف و بسته خواهد شد. به خاطر داشته باشید ایرانیان در شرایط تحریم بانکی هستند و واریزی های مشکوک از جانب بانک سئوال برانگیز است و باعث بسته دن حساب شما می گردد.

18- اگر از حساب شما حواله های مختلف برای دوستانتان با نام های مختلف صورت پذیرد سئوال ایجاد خواهد شد که دلیل شما برای انجام این کار چیست؟

19- اگر متقاضی شرکت در هر دو آزمون ورودی دانشگاه های سملوایز و سگد می باشید باید هزینه هر دو دانشگاه را پرداخت نمایید و مدارک برای هر دو دانشگاه آپلود و ارسال نمایید.

20- اگر برای دو رشته اقدام می کنید اولویت رشته ی مورد نظر خود را مشخص نمایید

21- توجه داشته باشید که ایمیل ای که برای ثبت نام ارایه می نمایید ، ایمیل فعال خودتان باشد و رمز آن را محفوظ نمایید و ایمیلی باشد که به آن دسترسی داشته باشید

22- اگر برای امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی سگد مجارستان ثبت نام می نمایید باید یک فرم معرفی نماینده تکمیل نمایید و امضای دو شاهد که می توانند از دوستان شما باشند لازم است که بر روی سایت دریک اپلای باید آپلود گردد که لینک آن را جهت دانلود در زیر ارایه می نماییم.

این فرم قبلا توسط آقای مهدی دارا امضا و توسط موسسه مهر شده است.

Download “statement_of_representation_2019_2020.pdf” statement_of_representation_2019_javitott_20190110.pdf – 14 بار دانلود شده است – 9 KB

No votes yet.
Please wait...

نویسنده مطلب: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 7 =