دانشگاههای علوم پایه مجارستان

دانشگاههای علوم پایه مجارستان

دانشگاههای علوم پایه مجارستان

دانشگاههای کشور مجارستان در رشته های علوم پایه و رشته های علوم انسانی در اروپا دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و همچنین هزینه های تحصیل در مجارستان و هزینه های زندگی در مجارستان بسیار مناسب است و دانشگاههای مانند دانشگاه کوروینوس و دانشگاه اتوش لورند همه ساله پذیرای دانشجویانی از سراسر جهان هستند.

جهت مطالعه دانشگاههای علوم پایه و علوم انسانی مجارستان روی لینک های زیر کلیک کنید

 

 

دانشگاه اتوش لورند مجارستان

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان در سال 1635 در Nagyszombat توسط اسقف اعظم  پیتر پازمانی که رهبری فرقه عیسویون را داشت تاسیس شد. در این زمان ، دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان فقط به حالت دو کالج (دانشکده هنر و دانشکده الهیات) بود و دانشکده حقوق در سال 1667 و دانشکده پزشکی در سال 1769 تاسیس شد.

پس از انحلال فرقه عیسویون دانشگاه به بودا منتقل شد و در سال 1777 هیئت موسس محل نهایی دانشگاه در جایگاته امروزی تعیین کردند.

زبان لاتین تا سال 1844 هنگامی که زبان مجاری به عنوان زبان رسمی معرفی شود ، تدریس می شد.

نام این دانشگاه ، تا سال 1921 دانشگاه بوداپست (Budapesti Tudományegyetem) نام گزاری شده بود.

بخش علوم زیستی فعالیت خود را در سال 1949 آغاز کرد و دانشگاه نام خود را به مناسبت تقدیر از فیزیکدان برجسته مجاری لوراند ایتوویوس در سال 1950 اتوش لوراند نهاد.

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان یکی از قدیمی ترین دانشگاههای مجارستان با هشت دانشکده می باشد.

دانشکده علوم اجتماعی پیشرو در علوم اجتماعی و زبان های خارجی است و در حدود 100 هیات علمی در محدوده وسیعی از زمینه های تحقیقاتی در علوم اجتماعی مانند جامعه شناسی ، روانشناسی اجتماعی ، مردم شناسی فرهنگی ، علوم سیاسی ، مطالعات بین المللی ، اجتماعی ، سیاست کار و اجتماعی فعالیت دارند.

در دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان رشته زبان فارسی و ایرانشناسی نیز تدریس می گردد. دانشکده روانشناسی یکی از معتبرترین دانشکده های دانشگاه اتوش لورند است که دارای 1800 هیئات علمی و 12000 دانشجو می باشد.

اگر شما در رشته روانشناسی علاقمند هستید ، احتمالا در مورد Lipót Szondi ، که نظریه غریزه را مطرح کرده ومخترع آزمون معروف Szondi بوده راشنیده اید.

و همچنین احتمالا نامهای دانشمندان برجسته در علم روانشناسی مانند Lajos Kardos که با Gestalt یا Mihály Bálint در روان درمانی مدرن پیشگام بوده اند را شنیده اید.

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان از دانشجویان خارجی برای برنامه های سه ساله مقطع کارشناسی و برنامه دو ساله فوق لیسانس استقبال می کند. همچنین دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان ارتباطات بسیار خوبی با دانشگاههای معتبر آمریکا نظیر کالیفرنیا و …

برای ادامه مطلب لطفا روی لینک روبرو کلیک نمایید: دانشگاه اتوش لورند مجارستان

 

دانشگاه کوروینوس مجارستان

دانشگاه اقتصاد دانشگاه سلطنتی مجاری است که در سال 1920 تاسیس شده است. هیئت علمی این دانشگاه سازمانی مستقل بود ، اما در سال 1934 ، دانشکده اقتصاد با نهادهای دیگر از جمله دانشگاه فنی و مهندسی صنعتی ادغام شد. در سال 1948 ، دانشگاه اقتصاد سازمانی مستقل تبدیل شد و از آن به بعد این دانشگاه دستخوش چندین تغییر نام شد.

این دانشگاه را در سال 1953 توسط کارل مارکس به دانشگاه علوم اقتصادی مارکس تغییر نام داد.

در سال 1990 ، به دنبال تغییر رژیم سیاسی نام این دانشگاه از مارکس به دانشگاه علوم اقتصادی بوداپست تغییر نام یافت و در پایان در سال 2004 ، این دانشگاه به نام یکی از پادشاهان مجارستان جدید پادشاه کوروینوس ماتیاس تغییر نام یافت و مطابق آمار در سال 2006 در مجموع 17000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل بوده اند.

زبان تدریس دانشگاه انگلیسی و آلمانی و مجاری می باشد و داشتن مدرک آیلتس با نمره 5/6 و معدل لیسانس 14 به بالا برای ورود به دانشگاه الزامی است.

این دانشگاه دارای دانشکده های مختلف در چندین نقطه شهر بوداپست میباشد. ساختمان اصلی دانشگاه در حال حاضر بخشی از میراث فرهنگی یونسکو شناخته شده است .

این دانشگاه در سمت چپ رودخانه دانوب و در مقابل دانشگاه مهندسی بوداپست مجارستان واقع گردیده است. ساختمان اصلی دانشگاه در سال 1874 تکمیل شده و در جنب خیابان Fovampalota است.

ساختمان توسط چهار مسیر به کناره رود دانوب متصل شده است و در طول جنگ جهانی دوم نیروهای آلمان و پس از آن نیروهای شوروی ساختمان را به عنوان یک پایگاه نظامی استفاده می نمودند و در سال 1948 از آن ساختمان اصلی دانشگاه اقتصاد تبدیل شد و در سال 1950 مورد بازسازی قرار گرفت و بعد از آن در سال 1990-1989 نیز بازسازی شد.

ساختمان جدید در خیابان کوزراکتار در سال 2007 به پایان رسید و با هزینه ای حدود 40 میلیون یورو  با متراژ 50،000 متر در دو طبقه که شامل ساختمان اداری و بخش آموزشی بود ساخته شد.

این ساختمان همچنین میزبان 450 صندلی در کتابخانه مرکزی دانشگاه است که شامل 100،000 انواع کتاب و مجلات است.

دپارتمانهای دانشگاه اروپای مرکزی شامل دپارتمان های اقتصاد، علوم محیطی، تاریخ، فلسفه، مطالعات حقوقی، روابط بین الملل و مطالعات اروپایی، ریاضیات کاربردی، علوم سیاسی، علوم انسانی، جامعه شناسی و مردم شناسی اجتماعی و بازرگانی است.

دوره های ارائه شده در این دپارتمان شامل دوره های دوساله کارشناسی ارشد و دوره های چهار ساله دکترا می باشد. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد، ملزم به گذراندن ۵۶ واحد درسی و ارائه پایان نامه هستند و بسیاری از دانشجویان نمی دانند پایان نامه چیست؟

واحدهای ارائه شده در سال اول شامل مباحثی مقدماتی از اقتصاد استاندارد و در سال دوم واحدهای تخصصی این رشته است.

متقاضیان ثبت نام در این دوره، علاوه بر احراز شرایط عمومی باید از مهارتهای ریاضی مطلوبی برخوردار بوده و در آزمون برگزار شده از سوی دپارتمان پذیرفته شوند.

هدف از دوره های ارائه شده در سطح دکترا نیز، آماده سازی دانشجویان جهت تدریس، فعالیتهای پژوهشی ویژه، ارائه خدمات دولتی در سطوح بالا و مشارکت فعالانه در تجزیه و تحلیل های اقتصاد بازار و گذارهای اقتصادی است…

برای ادامه مطلب لطفا روی لینک روبرو کلیک نمایید: دانشگاه کوروینوس مجارستان

 

دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان مجارستان

پس از آن که مجارستان در سال 1994 عضو اتحادیه اروپا شد و باید بعنوان یک عضو کامل پس از سال 2002 در چارچوب اصلاحات کلی کشاورزی سنتی دانشگاه Szent Istvan  عنوان یک دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان در شهر بوداپست مجارستان پیشتاز در زمینه افزایش بهره وری آموزش بهتری را شروع نمود.

مجموع دانشگاههای زیر پس از به هم پیوستن دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان در شهر بوداپست مجارستان را تشکیل دادند و در حال حاضر با بیش از 32000 دانشجو و 3000 هیات علمی فعال میباشد و این دانشگاهها عبارتند از  دانشگاه دامپزشکی علوم بوداپست (تأسیس در سال 1787) ، باغبانی از دانشگاه بوداپست (تأسیس در سال 1853) ، دانشگاه علوم کشاورزی Godollo (تأسیس در سال 0291) ، Ybl Miklosپلی تکنیک (تأسیس در سال 1880) .

در حال حاضر 000/240 نفر دانشجوی مجاری و  4000 دانشجوی بین المللی در حال تحصیل در این دانشگاه هستند.

دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان در شهر بوداپست مجارستان تا کنون بیش از 3000 دانشجوی فارغ التحصیل مطالعات بین المللی دامپزشکی (DVM) و یا علوم دیگر در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری داشته است.

بسیاری از این دانشجویان دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان در شهر بوداپست مجارستان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، سوئد و نروژ ، ایالات متحده آمریکا ، کانادا و کشورهای مختلف میباشد.

دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان در شهر بوداپست مجارستان معروفترین دانشگاه در رشته های دامپزشکی و دامپروری در مجارستان…

برای ادامه مطلب لطفا روی لینک روبرو کلیک نمایید: دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان مجارستان

 

 

فهرست مطالب تحصیل در مجارستان

در این قسمت شما همچنین با این مباحت آشنا میشوید:

 

دانشگاههای علوم پایه مجارستان
دانشگاههای علوم پایه مجارستان

 

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =