قبل از سفر، ممنوع‌الخروجی‌ خود را از اداره گذرنامه استعلام کنید

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار گروه ما
  4. chevron_right
  5. قبل از سفر، ممنوع‌الخروجی‌ خود را از اداره گذرنامه استعلام کنید

khorooj

 

قبل از سفر، ممنوع‌الخروجی‌ خود را از اداره گذرنامه استعلام کنید

مسافران ایرانی که قصد دارند به سفر خارجی بروند قبل از سفر به مدیریت گذرنامه استان‌ها مراجعه کنند و در رابطه با وضعیت‌شان پرس‌وجو کنند که اگر ممنوع‌الخروج هستند متوجه شوند که در مرز و گیت متوجه ممنوع‌الخروجی‌شان نشوند.

خبرگزاری ایلنا: رئیس پلیس گذرنامه ناجا با بیان اینکه مسافران قبل از مسافرت خارجی در رابطه با ممنوع‌الخروج بودنشان به مدیریت گذرنامه استان‌ها مراجعه کنند، در پاسخ به ایلنا گفت: کسانی که با حکم قضایی ممنوع‌الخروج هستند اگر برای گذرنامه جدید مراجعه کنند، گذرنامه برای آنها صادر نمی‌شود.

سرهنگ محسن صادقی در نشستی خبری به صدور دو میلیون و۱۴۰ هزار گذرنامه در سال ۸۸ اشاره کرد و گفت: این رقم با توجه به صدور دو میلیون و ۲۶۰ هزار گذرنامه در سال ۸۷، ۴/۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

وی در رابطه با رسیدگی به گذرنامه‌های مفقودی نیز افزود:‌در سال ۸۸ به ۱۶ هزار و ۲۳۰ مورد پرونده گذرنامه مفقودی رسیدگی شد که این میزان در سال ۸۷، ۱۷ هزار و ۱۵۰مورد بوده و کاهش ۳/۵ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس گذرنامه ناجا اظهار کرد: در سال ۸۸ یک هزار و ۶۵۲ مورد اسناد جعلی کشف شد که در مقایسه با سال ۸۷ که یک هزار و ۱۸۰ مورد بوده ۴۹ درصد افزایش یافته است.

صادقی در ادامه به تردد ایرانیان و خارجی‌ها از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی کشور اشاره کرد و گفت: ۱۲ میلیون و ۵۴۴ هزار و ۲۵۲ مورد مسافرت مسافران ایرانی اعم از ورود و خروج در سال ۸۸ داشته‌ایم که این رقم در سال ۸۷ ده میلیون و ۹۹۰ هزار و ۹۲۴ مورد بوده و در سال ۸۸، ۱۴ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: تردد اتباع خارجی از مرزهای ایران نیز چهار میلیون و ۶۳۱ هزار مورد در سال ۸۸ بوده است که در مقایسه با سال ۸۷ که چهار میلیون و ۴۶ هزار مورد بوده حدود ۱۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس گذرنامه ناجا به کشف پنج باند جعل اسناد هویتی در سال ۸۸ اشاره و خاطر نشان کرد: ۶۶ نفر نیز با شناسایی این باندها کشف شدند که اقدام به جعل سند مالکیت، گذرنامه‌های خارجی و ایرانی، شناسنامه، گواهینامه، کارت پایان خدمت و … کرده بودند.

صادقی با تاکید بر نگهداری از گذرنامه‌ها تصریح کرد: پرونده‌های فقدان گذرنامه در سال ۸۸، ۳/۵ درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: مسافران ایرانی که قصد دارند به سفر خارجی بروند قبل از سفر به مدیریت گذرنامه استان‌ها مراجعه کنند و در رابطه با وضعیت‌شان پرس‌وجو کنند که اگر ممنوع‌الخروج هستند متوجه شوند که در مرز و گیت متوجه ممنوع‌الخروجی‌شان نشوند.

رئیس پلیس گذرنامه نیروی انتظامی ادامه داد: تسهیلاتی برای زائران حج ایجاد شده بود که لیست‌ها از سوی سازمان حج و زیارت استعلام گرفته شد و به متقاضیان حج اطلاع‌رسانی شد تا در رابطه با گذرنامه‌هایشان به ادارات گذرنامه مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه مسافران قبل از سفر حتما به تاریخ اعتبار گذرنامه دقت کنند، افزود:‌گذرنامه‌هایی که مخدوش شدند حتما صاحبان آنها نسبت به تعویض گذرنامه اقدام کنند و کسانی که گذرنامه‌شان مفقود می‌شود نیز به مدیریت گذرنامه‌ استان‌ها مراجعه و اقدام کنند.

صادقی در رابطه با هزینه صدور گذرنامه اظهار کرد: در سال جاری هنوز هزینه جدیدی به ما ابلاغ نشده و همان هزینه سال قبل است و مدت زمان صدور گذرنامه نیز بین شش تا هفت روز است اما اگر گذرنامه کسی تا ۱۵ روز صادر نشد به ادارات گذرنامه مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد: کسانی که با حکم قضایی ممنوع‌الخروج هستند اگر برای دریافت گذرنامه جدید مراجعه کنند گذرنامه جدید برای آنها صادر نمی‌شود.

صادقی در رابطه با صدور گذرنامه‌های الکترونیک نیز گفت:‌ بخشی از بودجه در رابطه با این موضوع اواخر سال گذشته ارائه شد و ما هم به دنبال تهیه دستگاه‌ها هستیم و اگر تجهیزات تهیه شود در شش ماهه دوم سال ۸۹ پروژه گذرنامه الکترونیک را اجرایی می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ