دانشگاه ریاست جمهوری کیف اوکراین (مائوپ)

دانشگاه ریاست جمهوری کیف اوکراین

دانشگاه ریاست جمهوری کیف (مائوپ)

Presidential University(MAUP)  maup.com.ua

دانشگاه ریاست جمهوری کیف دارای رتبه دوم از نظر وزارت علوم اوکراین برای برگزاری دوره های پاتفک یا دوره پیش دانشگاهی است. دانشگاه ریاست جمهوری یک دانشگاه نیمه دولتی است که دارای 10  شعبه در سراسر جهان است. این دانشگاه در سال 1998 پس از اخذ مجوز از وزارت علوم اوکراین مرکز آموزش دوره پاتفک زبان روسی را راه اندازی نمود.

دانشگاه ریاست جمهوری کیف اوکراین
دانشگاه ریاست جمهوری کیف اوکراین

رشته های دانشگاه ریاست جمهوری کیف اوکراین

دانشگاه ریاست جمهوری کیف علاوه بر برگذاری دوره های پیش دانشگاهی پزشکی، پیش دانشگاهی مهندسی، پیش دانشگاهی علوم انسانی و پیش دانشگاهی هنر به زبان های روسی و اوکراینی، کلیه رشته های علوم انسانی و مترجمه را ارائه می دهد که هر شاخه در دانشکده مربوط به خود تدریس می شود.

شرایط برای ورود به دوره های پیش دانشگاهی دانشگاه ریاست جمهوری کیف

متقاضیان تحصیل در اوکراین رشته های پزشکی، فنی و مهندسی، هنر و علوم انسانی باید قبل از ورود به دانشگاه دوره های پیش دانشگاهی خود را تکمیل نمایند. دانشجویان ورودی انگلیسی می توانند با گرفتن مرخصی یا هم زمان با رشته خود این دوره را تکمیل نمایند. دانشگاه ریاست جمهوری کیف بعد از دانشگاه سرخ یا شوشنکو، دومین دانشگاه برگذار کننده دوره های پیش دانشگاهی می باشد.

برای ورود به دوره های پیش دانشگاهی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین باید ترجمه روسی مدارک دیپلم یا پیش دانشگاهی، کپی پاسپورت، ترجمه شناسنامه به زبان روسی و انگلیسی خود را به نمایندگان دانشگاه در ایران تحویل دهند تا پذیرش متقاضیان تحصیل در اوکراین صادر شود، ما مفتخیرم که یکی از بزرگترین نمایندگان رسمی و قانونی دانشگاههای اوکراین در ایران هستیم. بعد از دریافت ویزا دانشجو می تواند به اوکراین سفر کند و همراه با نماینده شرکت مستقر در اوکراین در دانشگاه ثبت نام نماید.

دروس دوره پیش دانشگاهی دانشگاه ریاست جمهوری کیف

دورس دوره پیش دانشگاهی بسیار مبتدی  و جهت آشنایی دانشجویان با ورژن روسی هر رشته می باشد.

گروه پزشکی : زبان روسی، بیولوژی، آناتومی، فیزیک، شیمی، ریاضی، تاریخ اوکراین، کامپیوتر

گروه مهندسی: زبان روسی، فیزیک، شیمی، ریاضی، تاریخ اوکراین، کامپیوتر

گروه انسانی: فلسفه، روانشناسی،ادبیات،ریاضی، تاریخ اوکراین، کامپیوتر

گروه هنر: زبان اوکراینی، تاریخ اوکراین، ریاضی، کامپیوتر، دورس پیشنیاز رشته های هنر

هزینه های تحصیل در دانشگاه ریاست جمهوری کیف

شهریه دوره های پیش دانشگاهی پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و هنر همراه با یک سال خوابگاه و بیمه، رجیستر و پلیس، کارت دانشجویی و هزینه یکسال خدمات شرکت در اوکراین 4600 دلار می باشد.

شهریه رشته های علوم انسانی در دانشگاه ریاست جمهوری کیف به زبان روسی سالی بین 1500 دلار الی 2500 دلار می باشد و تحصیل در دانشگاه ریاست جمهوری کیف به زبان انگلیسی تقریبا 1000 دلار گرانتر از زبان روسی می باشد.

خوابگاههای دانشگاه دانشگاه ریاست جمهوری کیف

این دانشگاه دارای سه خوابگاه در داخل محیط آموزشی دانشگاه برای دانشجویان می باشد که خوابگاه جدید در سه طبقه و هر طبقه دارای یک کوریدور مشترک و تعدادی سوییت و دارای یک اتاق و مجموعا برای دو نفر طراحی شـده است. سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه در ابتدای کوریدور می باشد. این دانشگاه دارای امکانات تریا، رستوران، باشگاه ورزشی، سایبرنت، خوابگاه مناسب در محیط دانشگاه می باشد. هزینه خوابگاههای جدید دانشگاه ریاست جمهوری کیف برای هر ماه 110 دلار می باشد.

علاوه بر این دو خوابگاه جدید، دانشگاه ریاست جمهوری کیف یک خوابگاه قدیم هم دارد که 9 طبقه می باشد و به دانشجویان به خاطر امکانات پایین آن توصیه نمی گردد، هزینه خوایگاه قدیم اوکراین ماهیانه 70 دلار می باشد.

 

No votes yet.
Please wait...

نویسنده مطلب: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =