It seems you're using an unsafe, out-of-date browser. CLOSE(X)

دانشگاههای پزشکی چک

5 سال پیش
دانشگاههای پزشکی چک

دانشگاههای پزشکی چک

دانشگاههای پزشکی چک

دانشگاههای پزشکی چک

دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی شاخه های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاههای علوم پزشکی جمهوری چک به صورت رایگان می توانند برای سه دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت ایران اقدام کنند ، مدارک این سه دانشگاه به صورت مشروط می باشد ، منظور از مشروط بودن این است که چون در تمامی رشته های مرتبط با علوم پزشکی جمهوری چک دانشجو یک سال کمتر از ساههای تحصیل در ایران فارغ التحصیل می شود ، باید این یک سال کسری را در ایران مشروط به داشتن دپیلم و پیش دانشگاهی همگن ( ریاضی یا تجربی ) و شرط معدل مجموع 16 بگذرانند ، کسانیکه معدل پایین دارند می توانند با تماس با ما راهکارهای جبران کسری معدل را انجام دهند.

برای تحصیل در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی با شهریه رایگان متقاضیان تحصیل در چک باید ابتدا دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی دانشگاههای مورد تایید علوم پزشکی جمهوری چک را به زبان چکی بگذرانند و بعد از قبولی دوره پر مدیکال و شرکت در آزمون ورودی دانشگاههای علوم پزشکی در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی به صورت رایگان ثبت نام نمایند.

طول دوره پزشکی در جمهوری چک 6 ساله می باشد و رشته های دندانپزشکی و داروسازی 5 سال است. مدارک دانشگاههای علوم پزشکی جمهوری چک مورد تایید اتحادیه اروپا ، امریکا و آسیا می باشد و فارغ التحصیلان می توانند بدون ارزشیابی در سراسر اتحادیه اروپا بدون ارزشیابی مدارک مستقیم مشغول به کار در بیمارستان یا مطب شخصی خود شوند.

دوره های تخصص پزشکی و فلوشیب هم در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی هم در دانشگاههای علوم پزشکی جمهوری چک به صورت تخصصی برگزار میشود. دانشجویان بعد از ثبت نام در دانشگاههای علوم پزشکی جمهوری چک می توانند از ارز دانشجویی وزارت علوم به صورت ترمی برخوردار شوند.

دانشگاههای پزشکی جمهوری چک

جهت مطالعه اطلاعات تحصیل در رشته های پزشکی جمهوری چک روی لینک های زیر کلیک کنید.

دانشگاههای پزشکی چک
4.6 (92%) 5 votes

حوزه های فعالیت