دانشگاههای انسانی چک

دانشگاههای انسانی چک
دانشگاههای انسانی چک

دانشگاههای انسانی چک

دانشگاههای علوم انسانی جمهوری چک

دانشگاههای انسانی جمهوری چک به زبان های انگلیسی ، روسی ، چکی دانشجو می پذیرند ، برای تحصیل رایگان در جمهوری چک متقاضیان تحصیل در جموری چک باید دوره پیش دانشگاهی انسانی دانشگاههای انسانی چک را به اتمام برسانند و بعد از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه نسبت به ثبت نام اقدام نمایند، البته بعضی از دانشگاههای جمهوری چک امتحان ورودی ندارند و دانشجویان متقاضی تحصیل در کشور چک می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

تحصیل در به زبان روسی و انگلیسی در جمهوری چک رایگان نمی باشد و دانشجو باید هزینه تحصیل خود را بپردازد .

بعضی از دانشگاههای علوم انسانی جمهوری چک بورسیه به دانشجویان ممتاز ارائه می دهند ، بعد از ورود به دانشگاه و قبول شدن در ترم اول یا سال اول با ارائه ریز نمرات به قسمت دانشجویان خارجی می توانند درخواست بورسیه کنند ، که در بعضی مواقع حتی خوابگاه هم شامل بورسیه دانشجو می شود ، شرایط بورسیه به زبان های غیر از چکی دانشگاه به دانشگاه متفاوت می باشد.

برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس و دوره دکترا دانشجویان باید قبل از درخواست پذیرش با ارائه مدارک تحصیلی خود به موسسه نسبت به استعلام مدارک خود اقدام نمایند.

تحصیل در رشته های MBA و DBA به زبان چکی در بعضی از دانشگاههای جمهوری چک رایگان می باشد ، برای تحصیل در این دو رشته به زبان انگلیسی داشتن نمره زبان الزامی باشد.

لازم به ذکر است در مقاطع بالاتر از لیسانس ارز دانشجویی به صورت ارز دولتی به متقاضیان تحصیل در چک تعلق میگیرد.

دانشگاههای علوم انسانی جمهوری چک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =