It seems you're using an unsafe, out-of-date browser. CLOSE(X)

تحصیل در چک

5 سال پیش
اطلاعات تحصیل در چک

تحصیل در چک

تحصیل در چک

 

Back212 راهنمای تحصیل در جمهوری چک

Back212 تحصیلات عالیه در چک

Back212

 

 

اطلاعات تحصیل در چک

شرایط تحصیل در جمهوری چک رشته های پزشکی ، دندانپزشکی ، داروسازی ، فنی و مهندسی ، انسانی ، رشته های موسیقی و هنر ، لیسانس یا کارشناسی ، فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد ، دکترا ، رشته های MBA و DBA

شرایط لازم برای اخذ پذیریش تحصیلی در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی دانشگاههای علوم پزشکی جمهوری چک

شرایط پذیرش

برای رشته های پزشکی شرط سنی وجود دارد ، دانشجو باید 18 سال تمام  و نباید بیشتر از 27 سال باشد. معدل دیپلم و پیش دانشگاهی دانشجو  مدارس ایران یکی از فاکتور های دانشگاههای علوم پزشکی جمهوری چک می باشد. دانشجوی متقاضی تحصیل در چک رشته های پزشکی ابتدا باید دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی جمهوری چک را بگذراند و بعد از قبولی در امتحان ورودی به یکی از شاخه های علوم پزشکی در رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی به زبان چکی به صورت تحصیل رایگان ورود کند.

کسانیکه مدرک پیش دانشگاهی ریاضی یا تجربی ندارند می توانند مدرک پری مدیکال دانشگاههای علوم پزشکی جمهوری چک را به عنوان پیش دانشگاهی در مدارس خارج از کشور ایران تبدیل نمایند تا هم از ارز دانشجویی برخوردار شوند و هم شرایط تایید مدارک آنها مهیا شود.

برای پذیرش با مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تا سن 25 سال مجاز می باشد و برای کسانیکه بین 25 تا 27 سال دارند مدرک فوق دیپلم یا لیسانس اجباری می باشد.

 

 

دانشگاههای مورد تایید پزشکی جمهوری چک در وزارت بهداشت ایران

اعتبار دانشگاههای زیر بصورت مشروط می باشد

دانشگاه چارلز در پراگ Charles University, Prague

دانشگاه چارلز در پلزن Charles University, Faculty of medicine in pilsen

دانشگاه  هراتس کارلوا Charles University, Hradec Kralove

 

 

شرایط پذیرش تخصص های پزشکی دانشگاههای علوم پزشکی جمهوری چک

برای تخصص های پزشکی غیر از داروسازی که به صورت غیر بالینی می شود، مصاحبه از طرف بعضی از دانشگاههای علوم پزشکی جهموری چک وجود دارد، شرایط سنی و سلامت متقاضی هم یکی از فاکتور ها می باشد.

شرایط لازم برای اخذ پذیریش تحصیلی در مقطع کارشناسی یا لسانس رشته های فنی مهندسی ، علوم انسانی و هنر

برای دانشجویان متقاضی تحصیل در دانشگاههای چک به زبان چکی به صورت رایگان ابتدا پذیرش دوره پیش دانشگاهی گرفته می شود که علاوه بر زبان چکی دروس تخصصی مربوط به رشته خود را به زبان چکی باید بگذرانند، توجه داشته باشید دانشگاههای کشور چک امتحان ورودی به صورت بیسیک دارند و کسانی وارد دانشگاه می شوند که امتحان ورودی را قبول شده باشند، در صورت عدم قبولی متقاضی مجبور به تکرار دوره می شود.

توجه داشته باشید رشته های هنر فقط به زبان چکی دانشجو می پذیرند و رایگان نمی باشند.

برای ثبت نام در دانشگاههای چک به زبان انگلیسی دانشجو باید هزینه های مربوط به تحصیل خود را تقبل کند، نمره زبان  آیتلس بالای 5 الزامی می باشد.

دانشجو متقاضی تحصیل در جمهوری چک در شته های مهندسی ، علوم انسانی  ، هنر برای مقطع تحصیلی لیسانس  یا همان کارشناسی باید از نظر سنی به 18 سال رسیده باشند و سن آنها با مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی بیشتر از 25 سال نباشد، دانشجویانی که دارای مدرک فوق دیپلم و یا لیسانس از دانشگاههای سراسری ، آزاد ، پیام نور ، علمی کاربردی ایران هستند و قصد دارند رشته جدیدی را در جمهوری چک شروع کنند، از لحاظ سنی با مدرک فوق دیپلم و لیسانس نباید بیشتر از 28 سال باشند. در سنین بالاتر با مدرک لیسانس و فوق لیسانس امکان صدور پذیرش از جانب دانشگاههای چک وجود دارد، اما امکان ویزای برای سنین بالاتر کمتر از 10% می باشد.

شرایط بورس به زبان انگلیسی در رشته های فنی و مهندسی ، علوم انسانی ، علوم پزشکی و هنر

معمولا دانشگاههای چک به زبان انگلیسی به دانشجوهای خارجی بورس اهدا نمی کنند، اما اگر دانشجو در ترم اول خود نمرات بالایی کسب کند می تواند درخواست بورس تحصیلی خود را به دانشگاه اعلام کند.

هزینه های زندگی در جمهوری چک

مانند دیگر کشور های حوزه شنگن هزینه های زندگی در جمهوری چک هم به طور متوسط ماهیانه حدود 700 الی 1000 یورو همراه با هزینه مسکن می باشد. هزینه خوابگاه در دانشگاههایی که به دانشجویان خوابگاه ارائه می دهند ماهیانه بین 200 الی 250 یورو است.

شرایط لازم برای اخذ پذیریش تحصیلی برای MBA و DBA

برای تحصیل در رشته های MBA و DBA شرایط سنی خاصی وجود ندارد، به دو زبان چکی و انگلیسی تدریس میشود و رایگان نمی باشد. اصل مدرک لیسانس و فوق لیسانس به همراه ریز نمرات جهت اخذ پذیرش الزامی است.

 

 

تحصیل در چک
4.9 (98.36%) 110 votes

حوزه های فعالیت