دانشگاه اتوش لورند مجارستان

دانشگاه اتوش لورند مجارستان

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان

Etvos Lorand University

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان در سال 1635 در Nagyszombat توسط اسقف اعظم  پیتر پازمانی که رهبری فرقه عیسویون را داشت تاسیس شد. در این زمان ، دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان فقط به حالت دو کالج (دانشکده هنر و دانشکده الهیات) بود و دانشکده حقوق در سال 1667 و دانشکده پزشکی در سال 1769 تاسیس شد.

پس از انحلال فرقه عیسویون دانشگاه به بودا منتقل شد و در سال 1777 هیئت موسس محل نهایی دانشگاه در جایگاته امروزی تعیین کردند.

زبان لاتین تا سال 1844 هنگامی که زبان مجاری به عنوان زبان رسمی معرفی شود ، تدریس می شد.

نام این دانشگاه ، تا سال 1921 دانشگاه بوداپست (Budapesti Tudományegyetem) نام گزاری شده بود.

بخش علوم زیستی فعالیت خود را در سال 1949 آغاز کرد و دانشگاه نام خود را به مناسبت تقدیر از فیزیکدان برجسته مجاری لوراند ایتوویوس در سال 1950 اتوش لوراند نهاد. دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان قدیمی ترین دانشگاه در مجارستان با هشت دانشکده می باشد. دانشکده علوم اجتماعی پیشرو در علوم اجتماعی و زبان های خارجی است و در حدود 100 هیات علمی در محدوده وسیعی از زمینه های تحقیقاتی در علوم اجتماعی مانند جامعه شناسی ، روانشناسی اجتماعی ، مردم شناسی فرهنگی ، علوم سیاسی ، مطالعات بین المللی ، اجتماعی ، سیاست کار و اجتماعی فعالیت دارند.

در دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان رشته زبان فارسی و ایرانشناسی نیز تدریس می گردد. دانشکده روانشناسی یکی از معتبرترین دانشکده های دانشگاه اتوش لورند است که دارای 1800 هیئات علمی و 12000 دانشجو می باشد.اگر شما در رشته روانشناسی علاقمند هستید ، احتمالا در مورد Lipót Szondi ، که نظریه غریزه را مطرح کرده ومخترع آزمون معروف Szondi بوده راشنیده اید.

و همچنین احتمالا نامهای دانشمندان برجسته در علم روانشناسی مانند Lajos Kardos که با Gestalt یا Mihály Bálint در روان درمانی مدرن پیشگام بوده اند را شنیده اید.

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان از دانشجویان خارجی برای برنامه های سه ساله مقطع کارشناسی و برنامه دو ساله فوق لیسانس استقبال می کند. همچنین دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان ارتباطات بسیار خوبی با دانشگاههای معتبر آمریکا نظیر کالیفرنیا و ویسکونسین دارد.

دانشکده جامعه شناسی یکی از پنج دانشکده و قدیمی ترین و برجسته ترین دانشکده جامعه شناسی در کشور مجارستان است.

بسیاری از اعضای هیئت علمی دارای تجربه گسترده ای از تدریس و پژوهش در کشورهای انگلیسی زبان دارند و ارتباط نزدیک با اساتید دیگر خارج از کشور دارند و این بدان معناست که برنامه های آموزشی دارای استاندارد بالای بین المللی می باشند.

 

رشته های تحصیلی دانشگاه اتوش لورند مجارستان

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان دارای رشته های علوم انسانی است و در این رشته ها صاحب نام است.

  • روانشناسی
  • زیست شناسی
  • ادبیات و سایر رشته های علوم انسانی مانند زبان شناسی

دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان دارای مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترااست و زبان تدریس انگلیسی و مجاری می باشد.

شهریه های تحصیلی دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان

شهریه سالیانه دوره پیش دانشگاهی دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان 5000-3200 یورو

شهریه کارشناسی دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان 8400-5000 یورو

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان 10000-6000 یورو

شهریه دکترا دانشگاه اتوش لورند در شهر بوداپست مجارستان 11000-9000 یورو

برای اطلاعات بیشتر:

آیا نیاز به مشاوره دارید؟ به روی علامت واتس آپ پایین صفحه کلیک کنید یا فرم تماس با ما و یا ثبت نام آنلاین را پر کنید تا ما در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم.