مدارس بلاروس

مدرسه بین المللی مینسک

مدرسه بین المللی مینسک

مدرسه بین المللی مینسک در سال 1993 تاسیس شده است و دانش اموزان  بسیاری از همه کشورها در رده های  سنی مختلف در مدرسه بین المللی مینسک مشغول به تحصیل می باشند.

سال تحصیلی در مدرسه بین المللی مینسک شامل سه ترم میباشد .شروع ترم ها در ماههای اگوست ,ژانویه و اوریل است.

سیستم تحصیلی مدرسه بین المللی مینسک شبیه به سیستم تحصیلی کشور امریکا است.

در مدرسه بین المللی مینسک علاوه بر زبان انگلیسی,موسیقی وکامپیوتر و شنا نیز اموزش داده می شود.

70 دانش اموز از سنین 3 تا 17 سال در مدرسه بین المللی مینسک مشغول به تحصیل هستند.

در حال حاظر معمولا در بیشتر جاهای دنیا خارجیان مقیم در کشورهای دیگر فرزندان خود را برای تحصیل به مدارسی که در سفارت آن کشور قرار دارد و یا تایین شده است می فرستند.

با تایسس مدارس بین المللی و به علت استفاده از زبان انگلیسی و امکانات خوب این مدارس باعث به وجود آمدن یک محیط اینترنشنال در اینگونه از مدارس شده است

امکانات مدرسه بین المللی مینسک:

مدرسه شامل 16 کلاس درس در مدرسه بین المللی مینسک

کتابخانه مدرسه بین المللی مینسک

سالن کامپیوتر مدرسه بین المللی مینسک

ازمایشگاه مدرسه بین المللی مینسک

اطاق موسیقی مدرسه بین المللی مینسک

شرابط ثبت نام در مدرسه بین المللی مینسک :

متققاضی تحصیل در بلاروس مدرسه بین المللی مینسک باید تا حدودی به زبان انگلیسی و روسی آشنایی داشته باشد،در صورتی که فرزند شما در سطح زبان خوبی نیست بهتر از مربی خصوصی استفاده شود.

برای ثبت نام مدارک تحصیلی محصل ترجمه شده به روسی و فارسی با مهر وزارت امورخارجه ، ترجمه شناسنامه به زبان روسی و انگلیسی یک نسخه با تایید وزارت امورخارجه، ترجمه صفحه اول پاسپورت به زبان روسی با مهر وزارت امور خارجه

شهریه مدرسه بین المللی مینسک :

شهریه این مدرسه سالانه 6000$ بوده و 300$ هزینه ثبت نام است که غیر قابل برگشت می باشد.

مدرسه امید ایرانیان در بلاروس

مدرسه امید ایرانیان در بلاروس

حفظ هویت ایرانی اسلامی جــامعه ایرانی یکی از اهداف والای نظام جمهـــوری اسلامی ایران است و ترویج آن به فــرزندان ایران زمین به عهده نظام آموزشی ایران می باشد. این نظام با برگزیدن محتواهای آموزشی مناسب و نیز انتخاب کادر فرهنگی متعهد و فرهیخته این امر خطیر را میسر می سازد.

در واقع ارتباط مستمر با ایران و فرهنگ ایرانی و حفظ پیوند با گذشتــــه، تاریخ و فرهنگ ایران و در یک کلام حفظ هویت ایرانی برای کودکان ونوجوانان کشورمان بیش از هر جا در مدارس ایرانی میسر است.
برخی از هموطنان ما بنا به شرایط شغلی، تحصیــلی و یا هر شرایط دیگر ناگزیرند سالهایی را خــــارج از میهــن عزیزمان به سر ببرند ، در حالی که اکثــر آنان تمایل دارند تا فرزندانشان از آمـــوزش های تحصیلی و اخلاقی ایرانی برخوردار شوند، لذا جمهــــوری اسلامی ایران در پاسخ به این نیاز اقدام به ارائه خدمــات آموزشی متناسب با آموزه های فرهنگ و تمــــدن ایران اسلامی که پیامد آن حفظ هویت و اصالت ایرانی است، به پایه گذاری مدارس ایرانی در کشور های خارجی اقدام کرده است.

مدرسه« امید های ایران» در مینسک – پایتخت کشور بلاروس- یکی از مدارس ایرانی خارج از کشور است که با تخصیص فضای آموزشــی مناسب و تامین بخشی از هزینه ها توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران، از سال 2000 میلادی در این کشور تاسیس شد. هم اکنــون این مدرسه با 9 سال سابقه به فعالیت آموزشی در مقاطع ابتدائی ،راهنمائی و دبیرستان مطابق با استاندادرهای جاری وزارت آمــوزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران ادامه میدهد.
معلمان و دبیران این مدرسه پس از طی آزمونهــای علمی، تخصصی و مهارتهـــای حـــرفه ای انتخاب و اعــزام می‌شوند. توانائی تدریس و تجربیات آموزشی این فرهنگیان در انتخاب ایشان از اهمیت والائی برخوردار است.
مدرسه امیدهای ایران در سال تحصیلی 88-89 در مقاطع و پایه های تحصیلی ذیل فعالیت مینماید:
ابتدایی با 4 پایه تحصیلی (پر تراکم ترین کلاس از نظر تعداد دانش آموز)؛
راهنمایی با 3 پایه تحصیلی؛
دبیرستان در دو پایه تحصیلی پایه دوم تجربی و سوم ریاضی.
در سال تحصیلی جاری تعداد 15 نفر از فرزندان ایرانیان مقیم در مینسک در این مدرسه ثبت نام و تحت نظر 4 معلم اعزامی از تهران و 2 نفر دستیار آموزشی مشغول به تحصیل میباشند. مدیریت مدرسه بر عهده جناب آقای زمانیان میباشد.
مدرسه امیدهای ایران همواره آمادگی خود را برای پذیرش فرزندان ایرانیان مقیم بلاروس اعلام میدارد.

 

8 دیدگاه در “مدارس بلاروس

 • سمانه

  (اردیبهشت 5, 1393 - 11:25)

  سلام
  اطلاعاتی در مورد میزان سواددر کشور بلاروس و اینکه که بزرگسالان این کشور چه قدر باسوادهستند
  و چه امکاناتی دارندو چه درس های میبایست بخوانند
  اگر جواب بدهید ممنون میشوم
  باتشکر

  • admin

   (اردیبهشت 9, 1393 - 12:03)

   98% مردم بلاروس با سواد هستند، منظور شما از امکانات رو متوجه نمیشم، چارتر درسی هم تو پست ها هست می تونید مشاهده کنید

 • ن مویدنیا

  (مرداد 7, 1396 - 07:08)

  با سلام
  من پسری 9 دارم که پایه دوم ابتدایی رو در ایران به اتمام رسونده و در حال حاضر بدلیل مهاجرتمون به بلاروس باید پایه سوم رو در این کشور شروع کنه، عده ای توصیه می کنند که پسرم رو مدرسه روسی ثبت نام کنیم، ولی من در دوگانگی عجیبی قرار گرفتم چون نگرانم که شاید بدلیل عدم ارتباط گیری پسرم با مدرسه به جهت نا اشنا بودن به زبان روسی، تجربه بدی تو ذهنش براش رقم بخوره و از مدرسه رفتن زده بشه! خودم فکر می کنم شاید سال اول مدرسه ایرانی بره و بعد از اشنایی مختصر با زبان روسی وارد این مدارس بشه بهتره. اگه ممنکنه راهنمایی بفرمایید تا از تجارب مفیدتون استفاده کنیم. سپاس

  • ن. م

   (مرداد 7, 1396 - 07:11)

   سلام
   من پسری 9 دارم که پایه دوم ابتدایی رو در ایران به اتمام رسونده و در حال حاضر بدلیل مهاجرتمون به بلاروس باید پایه سوم رو در این کشور شروع کنه، عده ای توصیه می کنند که پسرم رو مدرسه روسی ثبت نام کنیم، ولی من در دوگانگی عجیبی قرار گرفتم چون نگرانم که شاید بدلیل عدم ارتباط گیری پسرم با مدرسه به جهت نا اشنا بودن به زبان روسی، تجربه بدی تو ذهنش براش رقم بخوره و از مدرسه رفتن زده بشه! خودم فکر می کنم شاید سال اول مدرسه ایرانی بره و بعد از اشنایی مختصر با زبان روسی وارد این مدارس بشه بهتره. اگه ممنکنه راهنمایی بفرمایید تا از تجارب مفیدتون استفاده کنیم. سپاس

   • admin

    (شهریور 19, 1396 - 07:10)

    سلام
    توصیه میکنم کلا تا پایان دبیرستان مدرسه سفارت تحصیل کنند چون زبان روسی زبان مشکلی هست و امکان ندارد با یک دوره کوتاه زبان ، زبان روسی را فراگرفت

    مشخصات گروه دانش:
    ? “گروه دانش نماینده رسمی بیش از 100 دانشگاه و کالج معتبر جهان در ایران با بیش از 28 سال سابقه درخشان در زمینه اعزام دانشجو به خارج از کشور”
    ? “مشاوره ما کاملا رایگان است”
    ? “قبل از هر اقدامی با مشاورین مجرب گروه دانش مشورت نمایید، قطعا به نفع خواهد بود.”

    ☎️ 02188427100 (20 Line)
    ? http://www.study3000.com
    ? Email: info@study3000.com
    ? Telegram.me/daneshgroup

 • ارژنگ

  (شهریور 11, 1396 - 11:49)

  حالا فرض کنید که من میخواهم بروم مدرسه بین الممللی میسینک ،اولا شهریش چنده؟دوما از نطر دروس مهمی مثل ریاضی و فیزیک سطحش چطوره؟زیشت و شیمی و.. مهم نیست .سوما چطور میتونم پذیرش بگیرم؟

  • admin

   (شهریور 19, 1396 - 06:49)

   پذیرش برای مدارس بین الملل بعد از خارج شدن از تایید نداریم

 • admin

  (آبان 30, 1397 - 23:54)

  سلام لطفا با موسسه تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنیم 02188427100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 7 =