دانشگاه های پزشکی بلاروس

پذیرش سال یک پزشکی و دندانپزشکی بلاروس

پذیرش سال یک پزشکی عمومی و دندانپزشکی در بلاروس به زبان انگلیسی

متقاضیان تحصیل در بلاروس  که مایل به اخذ پذیرش سال یک در رشته های پزشکی عمومی و دندان پزشکی به زبان انگلیسی از دانشگاه علوم پزشکی مینسک هستند ,ابتدا باید در امتحان ورودی ای که در موسسه برگذار میشوند شرکت کنند و در صورتی که موفق به گرفتن حد نصاب نمره قبولی شوند می توانند وارد سال یک پزشکی عمومی یا دندان پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی میسنک بلاروس شوند، در صورتی که دانشجویان موفق به قبولی امتحان ورودی نشوند باید دوره پریمیدکال به زبان انگلیسی شرکت کنند.

 

مفاد امتحان شامل زیست (biology) ,شیمی (chemistry) و زبان عمومی است.

دانشجویانی که دارای لیسانس و یا فوق دیپلم مرتبط با رشته پزشکی باشند و زبان سطح بالایی داشته باشند ,شانس بیشتری برای قبولی در امتحان و ورود به سال یک خواهند داشت.

با داشتن پذیرش سال اول پزشکی و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در کشور بلاروس دیگر شما نیازی به گذراندن دوره پری مدیکال یا همان پیش دانشگاهی پزشکی در کشور بلاروس را نخواهید داشت.

و بعد از ورود به دانشگاه دانشجویان می توانند به تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی و یا دندانپزشکی به زبان انگلیسی در کشور بلاروس ادامه دهند.

لازم به ذکر است پذیرش سال اول رشته داروسازی به زبان روسی برای دانشجویان متقاضی رشته داروسازی در کشور بلاروس از ابتدای سال 2014 برای موسسه امکان پذیر می باشد و برای تحصیل در بلاروس رشته داروسازی به زبان انگلیسی مذاکراتی در پیش است که به زودی از طریق وب سایت موسسه برای متقاضایان تحصیل در بلاروس اعلام خواهد شد.

انشجویان شاغل تحصیل در بلاروس بعد از اتمام سال اول و دوم پزشکی به زبان انگلسی در بلاروس و دندانپزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس می توانند با مراجعه به وزرات بهداشت در ایران نسبت به امتحان علوم پایه اقدام کنند.

دوره های پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس

دوره های پریمدیکال پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس

منظور از دوره های پیش دانشگاهی پزشکی چیست؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور بلاروس در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی، دندانپزشکی به زبان انگلیسی و داروسازی به زبان انگلیسی را دارند جهت ورود به دانشگاه باید حتما دوره پیش دانشگاهی به زبان انگلیسی را گذرانده و بعد از کسب نمره قبولی و شرکت در امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس طبق نمره کسب شده در امتحان به ترتیب اولویت بالاترین نمره برای دندانپزشکی به زبان انگلیسی،پزشکی به زبان انگلیسی و داروسازی به دانشگاه ورود کنند.

 

امتحان ورودی دانشگاه علوم پزشکی مینسک از همان دروس ارائه شده در دوره  پری میدکال پزشکی یا همان پیش دانشگاهی پزشکی می باشد.

لیست دروس دوره پیش دانشگاهی پزشکی

زبان روسی 200 ساعت ( برای ارتباط با بیمار در کشور های روس زبان)

زبان انگلیسی

بیولوژی به زبان انگلیسی

آناتومی به زبان انگلیسی

ریاضی به زبان انگلیسی

شیمی به زبان انگلیسی

فیزیک به زبان انگلیسی

کامپیوتر به زبان انگلیسی

تاریخ

کالج های برگذار کننده دوره پیش دانشگاهی پزشکی در بلاروس

دانشچویان توجه داشته باشند که فقط تعداد محدودی کالج انگلیسی در کشور بلاروس برای برگذاری این  دوره وجود دارد که مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس می باشد.

دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی مینسک

دوره های پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه  علوم پزشکی همانند کالج های دیگر دانشگاه ها دانشجو بعد از اتمام دوره و کسب نمره قبولی و بعد از شرکت در امتحان ورودی می تواند به دانشگاه ورود پیدا کند.

هزینه این دوره در دانشگاه علوم پزشکی مینسک بین 3000 دلار الی 4600 دلار در سال می باشد.

دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه فرهنگ و هنر

دوره پیش دانشگاهی پزشکی این دانشگاه مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی مینسک می باشد.

و همانند کالج خود دانشگاه دانشجو بعد از اتمام دوره و شرکت در آزمون ورودی دانشگاه می تواند به دانشگاه ورود کند.

این کالج از بهرین کالج های کشور بلاروس در شهر مینسک برای دوره پری میدیکال می باشد.

به علت نو ساز بودن خوابگاه ها و مجهز بودن خوابگاه به تلوزبون،یخچال و دیگر امکانات ضروری و دارا بودن امنیت بالا آن این کالج به دانشجویان توصیه میگردد.

هزینه این دوره برای یک سال بین 4000 الی 4600 دلار در سال میباشد.

توجه: توجه داشته باشید که در بیشتر دانشگاه های بلاروس دوره پری مدیکال برگذار میشود،اما مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی مینسک نمی باشد و دانشجو نمی تواند به دانشگاه ورود کند.

دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس

تحصیل در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی میسنک بلاروس به انگلیسی BSMU

تحصیل در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی میسنک بلاروس به روسی BGMY

این دانشگاه در تاریخ سی اکتبر 1921 و برای نخستین بار دانشکده پزشکی دانشگاه دولتی بلاروس ایجاد شد. پس از گذشت چهار سال نخستین پزشکان از این دانشکده فارغ التحصیل شدند. در سال 1950 شالوده دانشگاه علوم پزشکی بلاروس استوار گردید و به همین ترتیب در سالهای 1960 دانشکده دندانپزشکی و 1964 دانشکده های پزشکی اطفال و بهداشت بنا شد.

 

نهایتاً در سال 1987 دانشکده پزشکی دانشجویان خارجی گشایش یافت و همچنین در سال 1995 دانشکده پزشکی نظامی به دانشگاه دولتی علوم پزشکی بلاروس به عنوان دانشگاهی پیشتاز در علوم پزشکی جمهوری بلاروس شناخته شده است. هم اکنون در این دانشگاه بیش از 900 استاد مشغول به کار هستند که بیش از 60% آنها در سطح بالا (فوق تخصص، کاندیداهای احراز دکتری عالی) می باشد. در حال حاضر اعضاء فعال دانشگاه در چهارده انستیتوی تحقیقاتی و پژوهشی، دو مرکز تجربی، چهار مؤسسه آموزش عالی و انستیتوی آموزش تکمیلی پزشکان تحت نظر وزارت بهداشت و درمان جمهوری بلاروس مشغول به فعالیت می باشند.

بیش از چهار هزار دانشجو در شش دانشکده این دانشگاه به تحصیل علوم پزشکی می پردازند. دوره های کار آموزی تحت نظر 600 پزشک از سراسر استانها و مناطق بلاروس انجام می شود.

دوره های تخصصی 38 عدد می باشد و حدود 82 دانشجوی دکتری به صورت تمام وقت با نیمه وقت تحصیل می کند و نیز 85 دانشجو برای دفاع از رساله های علمی خود جهت دریافت دکترای علمی آماده می شوند. ظرفیت پذیرش این دانشگاه هر سال سی نفر دانشجوی بلاروسی و سی نفر دانشجوی خارجی می باشد.

دانشگاه علوم پزشکی بلاروس به عنوان سازمان دهنده اصلی دو برنامه فنی وعلمی در سطح ملی با عنوان ” دندانپزشکی و جراحی فک و صورت ” و نیز فنون تشخیص درمان بیماریها می باشد.

در ساختار این دانشگاه برجسته ترین کلینیک های حرفه ای زیست شناسی و بیولوژیکی وجود دارد . لابراتوار مرکز تحقیقاتی با واحدهای مختلف انستیتوی علمی و پژوهشی وزارت بهداشت و درمان بلاروس همواره همکاری نزدیک و متقابل داشته است.

سازمان ها و مؤسسات بین المللی چون سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی محیط زیست، مجتمع بین المللی آموزش عالی پزشکی و دارو سازی مراکز پزشکی اروپا، اتحادیه بین المللی بهداشت آمریکا، دانشگاه غربی کانادا، جامعه پزشکی بلاروس از جمله سازمانههایی هستند که با این مرکز در تقابل و همکاری دائمی بوده اند.

در حال حاضر ریاست این دانشگاه بعهده پروفسور پاول ایوانوویچ بسپالچوک است و در این دانشگاه بیش از پنج هزار دانشجوی داخلی و خارجی در رشته های پزشکی عمومی، دندانپزشکی، پزشکی اطفال، بهداشت عمومی، پزشکی ارتش و کلیه تخصصهای پزشکی و دندانپزشکی مشغول به تحصیل میباشند که حدود دویست نفر از این دانشجویان ایرانی میباشند.

از این دانشگاه تا به امروز حدود چهارصد دانشجوی ایرانی فارغ التحصیل شده اند که اکثر آنها در ایران و یا سایر نقاط جهان مشغول به کار پزشکی شده اند.

لازم به تذکر است که 18 انستیتوی علمی تحقیقاتی علوم پزشکی این کشور زیر مجموعه دانشگاه پزشکی بلاروس هستند و دانشگاه در بیش از ده بیمارستان کلینیکی شهر دارای شعبه های علمی است.

این دانشگاه همچنین دارای روابط وسیع بین المللی با دانشگاه های کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه ، آلمان، یونان ، ژاپن، استرالیا و ایران است و کادر علمی دانشگاه حدود 1700 استاد مشغول به کار هستند که 700 نفر آنها دارای مدرک دکترای علوم میباشند.

دوره های پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی مینسک بلاروس

دوره های پیش دانشگاهی علوم پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه علوم پزشکی مینسک :

دانشگاه علوم پزشکی مینسک برگذار کننده دوره های پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی میباشد.

دانشجویان در این دوره ملزم به گذراندن دروس زیست شناسی ,شیمی,فیزیک و درس زبان روسی میباشند که بعد از گذراندن ان میتوانند به تحصیل خود ادامه دهند.

متقاضیانی که دوره پیش دانشگاه خود را در دانشگاه علوم پزشکی مینسک بگذرانند,بدون امتحان ورودی وارد سال یک پزشکی و یا دندان پزشکی میشوند.

مدت تحصیل دانشجویان خارجی :

پزشکی عمومی :6 سال

دندان پزشکی :5 سال

داروسازی :5 سال

مدت تحصیل:

مدت تحصیل در رشته پزشکی پس از اتمام دوره پیش دانشگاهی 6 سال و مدت تحصیل در رشته دندانپزشکی 5 سال است میباشد و طول دوره تخصصهای پزشکی 3 تا 4 سال است .

کسانی که در ایران مدرک گرفته اند ترجمه پایان نامه خود را نیز باید بهمراه داشته باشند .

نکته مهم :در مورد رشته های علوم پزشکی این مسئله باید به دانش آموزان گوشزد شود که زبان لاتین زبان مشترک علوم پزشکی در سراسر دنیاست و در این مورد هیچ فرقی بین دانشگاه انگلیسی زبان و روسی یا فرانسه زبان نیست و همه دانشجویان با زبان بین المللی پزشکی آشنا خواهند شد .

هزینه های تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس

شهریه های سالیانه دانشگاه دولتی علوم پزشکی مینسک در سال 2014 و 2015

تحصیل در رشته های پزشکی در کشور بلاروس به زبان انگلیسی

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی 4200 دلار به صورت سالیانه

تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی 4800 دلار به صورت سالیانه

تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی به زودی اعلام میگردد

تحصیل در رشته های پزشکی در کشور بلاروس به زبان روسی

تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی 3500 دلار سالیانه

تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی 3800 دلار سالیانه

تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی 3500 دلار سالیانه

تحصیل در رشته های پزشکی در بلاروس هزینه های خوابگاه

هزینه خوابگاه در دانشگاه های پزشکی بلاروس بسته به کیفیت خوابگاه و دو تخته و یا سه تخته بودن ماهایانه بین 35 دلار الی 85 دلار

هزینه دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس

هزینه دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی در بلاروس در کالج های مورد تایید دانشگاه های علوم پزشکی بلاروس سالیانه بین 4000 الی 4600 دلار بسته به نوع کالج متغیر است.

هزینه خوابگاه برای کالج های دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان انگلیسی با کیفیت خیلی خوب و دو تخته و سه تخته ماهیانه بین 85 دلار الی 95 دلار است.

هزینه دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان روسی در بلاروس

هزینه دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان روسی در بلاروس در کالج های مورد تایید دانشگاه های علوم پزشکی بلاروس سالیانه بین 3000 الی 4000 دلار بسته به نوع کالج متغیر است.

هزینه خوابگاه برای کالج های دوره پیش دانشگاهی پزشکی به زبان روسی با کیفیت های مختلف   دو تخته و سه تخته ماهیانه بین 35 دلار الی 85 دلار است.

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهای دندانپزشکی به زبان انگلیسی

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهای دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالیانه بین 3000 الی 4000 دلار

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهای دندانپزشکی به زبان روسی

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهای دندانپزشکی به زبان روسی سالیانه بین 2500 الی 4000 دلار

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهای پزشکی به زبان انگلیسی

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهای پزشکی به زبان انگلیسی سالیانه بین 2000 الی 4000 دلار

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهای دپزشکی به زبان روسی

هزینه های تحصیل در رشته های تخصصهای پزشکی به زبان روسی سالیانه بین 2000 الی 4000 دلار

سیلابس های درسی رشته دندان پزشکی:

Humanities-
History of Belarus*1
Foreign language (russian)*
Foreign language (russian)
Filosofy*
Filosofy (Logic included)
Sociology*
Polytology*
Fundamentals of psychology2
Ethics
Fundumentals of state idiology*
Human rights
Sciences and general professional disciplenes
General Chemistry*
Bioorganic chemistry*
Medical and biologichal physics*
Medical biology and general gynetics*
Biological chemistry*
Biological chemistry
General professional and specialty disciplines
Latin*
Human anatomy*
Human anatomy
Histology, citology, embriology*
Histology, citology, embriology
General stomatology*
General stomatology
Normal physiology*
Normal physiology
Topographic anatomy and urgent surgery
General hygiene
and military hygiene
Microbiology, virology, immunology
Pharmacology
Pathologic anatomy
Pathologic physiology
X-ray examination and radiation therapy
Internal diseases
Surgical diseases
Prevention of stomatological diseases
Psychiatry and  narcology2
Otorhinolaryngology
Infectious diseases
Pediatrics
Forensic medicine
Epidemiology
and military epidemiology
Public health and health care
Skin and veneral diseases
Traumatology  and orthopedics
Clinical pharmacology
Obstetrics and gynecology
Neurology and neurosergery
Ophtalmology
Communal stomatology
Theraputic stomatology
Orthopedic stomatology
Maxillofacial surgery
Pediatric dentistry
Orthodontics
Optional courses3

 سیلابسهای درسی رشته پزشکی :

Humanities
History of Belarus*1
Foreign language (russian)*
Foreign language (russian)
Filosofy*
Filosofy
Sociology*
Sociology
Polytology*
Polytology
Fundamentals of psychology*
Fundamentals of psychology
Logic
Sciences
Medical biology and general gynetics*
General Chemistry*
Medical and biologichal physics*
Bioorganic chemistry*
Biological chemistry
General professional and special disciplines
Latin*
Human anatomy*
Human anatomy
Histology, citology, embriology*
Histology, citology, embriology
Normal physiology
Microbiology, virology, immunology
General hygiene
Radiation diagnostics and radiation therapy
Pathologic anatomy
Pathologic physiology
Pharmacology
Propedeutics of internal diseases
General surgery
Radiation medicine and ecology
Medical reabilitation and physiotherapy
Topographic anatomy and operative surgery
Medical genetics
Public health and health care
Medical psychology
Forensic medicine
Professional diseases
Epidemiology
and military epidemiology
Clinical farmacology
Clinical immunology, allergology
Biopsy and bit-slice course
Dermatology and venerology
Endocrinology
Urology
Neurology and neurosurgery
Phthisiology and pulmonology
Internal diseases

Surgical diseases
Obstetrics and gynecology
Otorhinolaryngology
Traumatology  and orthopedics
Psychiatry and  narcology
Pediatrics
Ophtalmology
Dentistry
Infectious diseases
Pediatric surgery
Children infectious diseases
Oncology
Anesthesiology and resuscitation
Disciplenes of specialization
Therapy
Endocrinology
Outpatient therapy
Medical reabilitation
Surgical diseases
Obstetrics and gynecology
Infectious diseases
Medical reabilitation

دانشگاه پزشکی ویتبسک بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک یکی از قدیمی ترین دانشگاههای علوم پزشکی در بلاروس است.

این دانشگاه زیر نظر سازمان بهداشت جهانی ( who )  فعالیت میکند و تعاملات بین المللی با کشورهای لتونی ,لبنان ,هند و سریلانکا دارد

 

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک متشکل از 6 دانشکده است :

دانشکده ای که دوره پیش دانشگاهی را به دانشجویان خارجی ارائه میدهد .

دانشکده پزشکی عمومی دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

دانشکده آموزش دانش آموزان در خارج از کشور دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

دانشکده تخصص های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU

همچنین این دانشگاه متشکل از 58 دپارتمان , 60 پزشک ,39 پروفسور و 145 کاندیدای پروفسوری است .

دانشجویان پس از گذراندن دوره پیش دانشگاهی (پاتفک زبان روسی  10 -8 ماه ) میتوانند در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند .

تحصیل به زبان انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU:

دانشجویانی می خواهند به زبان انگلیسی تحصیل کنند ,ابتدا باید در امتحانی که شامل زیست شناسی, شیمی  و زبان انگلیسی میباشد شرکت کنند .

البته تا ترم پنجم تدریس به زبان روسی است و از ترم پنجم به بعد دروسی مانند جراحی ,زنان و زایمان ,اطفال ,بیهوشی  به زبان انگلیسی تدریس میشود .

طول دوره تحصیلی در رشته پزشکی عمومی 6 سال  در رشته دندان پزشکی  5سال و در رشته دکترای داروسازی 5 سال میباشد .

خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک بلاروس BGMU:

دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک به دانشجویان خود,خوابگاه نیز ارائه میدهد .

خوبگاه شامل اطاق های دو نفره ,اشپزخانه و سرویس بهداشتی ,سالن مطالعه ,تریا وسالن بدن سازی  است که هزینه ان سالانه 250 دلار بوده اما با توجه به اندازه اطاق ها متغیر است .

این دانشگاه رابطه صمیمانه ای با خانواده دانشجویان دارد و عملکرد دانشجویان و نمرات انها از طریق ایمیل یا فکس به اطلاع انها میرساند.

 دانشگاه علوم پزشکی ویتبسک کشور بلاروس در شهر ویتبسک به اختصار BGMU نوشته و خوانده می شود.

دانشگاه پزشکی شهر گومل بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی گومل بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی گومل واقع در شهر گومل از دانشگاه های بنام بلاروس در رشته پزشکی و شاخه های است.

 

این دانشگاه متشکل از 34 دپارتمان ,پنج لابراتوار مجهز و5 دانشکده میباشد و بیش از  5000  دانشجو از سراسر دنیا (روسیه ,چین ,لبنان,امریکا ,هند وایران )  در این دانشگاه مشغول به تحصیل میباشند .

امکانات دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس:

کتابخانه دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

لابراتوار دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

سالن ای تی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

خوابگاه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

اینترنت دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

روابط بین المللی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس:

دانشگاه علوم پزشکی گومل دارای تعاملات بین المللی با دانشگاههای علوم پزشکی امریکا ,روسیه ,سریلانکا ,ژاپن و اسکاتلند دارد .

دانشکده های  دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس:

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

دانشکده دندان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

دانشکده کودکان دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

دانشکده مخصوص دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

شرایط تحصیل در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

متقاضیان تحصیل در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ابتدا باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس را بگذرانند که هم به زبان انگلیسی و هم به زبان روسی ارائه میشود. بعد از قبلی این دوره بدون امتحان ورودی می توانند در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی و روسی در بلاروس، رشته دندانپزشکی به ربان انگلیسی و روسی در بلاروس، رشته داورسازی به زبان روسی در دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس تحصیل نماییند.

مدت دوره فارغ التحصیلی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

دوره پزشکی به زبان انگلیسی و روسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس 6 سال

دوره دندانپزشکی به زبان انگلیسی و روسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس 5 سال

دوره داروسازی زبان روسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس 5 ساله

شهریه های دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ترمی 2100 دلار

تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ترمی 1600 دلار سالیانه

تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ترمی 2250 دلار

تحصیل در رشته دندانپزشکی به بان روسی دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ترمی 1550 دلار

هزینه های خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس

بسته به کیفیت ساختمان خوابگاه و امکانات دانشگاه علوم پزشکی شهر گومل بلاروس ماهیانه بین 30 دلار الی 120 دلار

دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس

دانشگاه علوم پزشکی گرودنو در سال 1958 تاسیس شد.

این دانشگاه معتبرترین دانشگاه علوم پزشکی در بلاروس است.

 

بیش از 2500 دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس مشغول به تحصیل هستند که 450 نفر از این دانشجویان از کشورهای دیگر مثل اوکراین، روسیه، کشور های آفریقایی و آسیایی مشغول به تحصیل هستند .

دوره پیش دانشگاهی پزشکی در دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس

دانشجو متقاضی تحصیل در بلاروس باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی را در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس به اتمام برسد و بعد از کسب نمره قبولی می تواند در رشته های پزشکی به زبان انگلیسی و روسی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس، دندانپزشکی به زبان انگلیسی و روسی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس، داروسازی به زبان روسی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس به تحصیل بپردازند. لازم به ذکر است دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس چه برای تحصیل به زبان انگلیسی در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس و چه تحصیل به زبان روسی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس نیاز به امتحان ورودی ندارد.

تحصیل در رشته پزشکی بلاروس دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس

دوره پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس 6 ساله می باشد و متقاضی تحصیل در بلاروس می تواند بدون امتحان ورودی بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی پزشکی به دانشگاه ورود کند و و در رشته پزشکی در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس به زبان انگلیسی یا روسی تحصیل کند.

تحصیل در رشته پزشکی بلاروس دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس

دوره دندانپزشکی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس 5 ساله می باشد و متقاضی تحصیل در بلاروس می تواند بدون امتحان ورودی بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی پزشکی به دانشگاه ورود کند و و در رشته دندانپزشکی در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس به زبان انگلیسی یا روسی تحصیل کند.

تحصیل در رشته داروسازی بلاروس دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس

دوره داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس 5 ساله می باشد و متقاضی تحصیل در بلاروس می تواند بدون امتحان ورودی بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی پزشکی روسی به دانشگاه ورود کند و در رشته داروسازی در بلاروس دانشگاه علوم پزشکی گرودنو بلاروس به زبان  روسی تحصیل کند.

امتیازات تحصیل در دانشگاه پزشکی گرودنو بلاروس :

تحصیل 6 ساله پزشکی عمومی به زبان انگلیسی

برنامه های دانشگاهی بر طبق سازمان بهداشت جهانی WHO

اساتید با تجربه و مسلط به زبان انگلیسی

دانشجویان میتوانند دوره پیش دانشگاهی (pre medical ) خود را در این دانشگاه بگذرانند که شامل دروس زیست وشیمی و فیزیک است .

2 دیدگاه در “دانشگاه های پزشکی بلاروس

 • سید محمود

  (مرداد 16, 1396 - 05:57)

  من رشته تجربی بودم دوره پیش دانشگاهی گذراندم ایا می تونم در رشته پزشکی بلاروس تحصیل کنم

  • admin

   (شهریور 19, 1396 - 07:03)

   سلام بلاروس دیگه مورد تایید وزارت بهداشت نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × پنج =