دانشگاه های علوم پایه بلاروس

دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU

دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU

دانشگاه زبان های خارجه مینسک یکی از قدیمی ترین دانشگاههای بلاروس است که برگذار کننده دوره های لیسانس  و فوق لیسانس و دکترا در زبان های انگلیسی ,المانی,فرانسوی ,ایتالیایی ,ژاپنی ,چینی,عربی ,ترکی ,کره ای,چکی, فارسی ,روسی و بلاروسی است.

رشته هایی از قبیل تفسیر و ترجمه,اموزش و تدریس زبان انگلیسی ,ادبیات انگلیسی در دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU تدریس میشود.

 

شرایط تحصیل در بلاروس دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU

علاقمندان به تحصیل در بلاروس که قصد تحصیل در دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU را دارند باید دوره پیش دانشگاهی دوره زبان را بگذرانند.دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU معمولا زبان اول را روسی قرار می دهد، با اینکه سیتم آموزش زبان دوم بر پایه همان زبان درخواستی است یعنی انگلیسی را با انگلسی آموزش می دهند و زبان های دیگر را با همان زبان، اما دانشجو متقاضی تحصیل در بلاروس واحد هایی در طول مدت تحصیل در دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU نیاز به دانستن زبان روسی می باشد،برای همین امر دانشجوی متقاضی تحصیل در بلاروس باید در حد متوسط به زبان روسی آشنایی داشته باشد که در دوره پیش دانشگاهی زبان دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU این امر ممکن می شود. بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی زبان دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU دانشجو می تواند بدون امتحان ورودی و با در دست داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU به دانشگاه ورود و در شاخه درخواستی خود تحصیل نماید.

مدرک کارشناسی با لیسانس دانشگاه زبان های خارجه مینسک MSLU چهار ساله می باشد و برای کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس این دوره بین یک و نیم الی 2 سال است.

دوره دکترا هم بین 2 سال الی 4 سال می باشد.

دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروسBSTU

تحصیل در بلاروس در دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU

دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU زیر نظر وزارت تربیت بدنی و توریسم کشور بلاروس اداره می شود.

اساتید و مربیان دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU علاوه بر دارا بودن مدارج علمی بالا، اکثرا قهرمان سالهای قبل اروپا و جهان و المپیاد بوده اند که در تربیت نخبگان ورزش و مربیان شهرت جهانی دارند.

 

من جمله فارغ التحصیلان و استادان دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU، قهرمان جهان آقای “الکساندر مدوید” میباشند که بیش از 10 بار قهرمان جهان و المپیک در رشته کشتی آزاد گردیده و رقیب جهان پهلوان تختی نیز بوده است.

اکنون دو هزار دانشجو با بهره گیری از مدرنترین متدهای روز جهان در رشته های مختلف ورزشهای جمعی و انفرادی و طب ورزشی مشغول تحصیل nv دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU هستند که 270 نفر آنها قهرمانان اروپا، جهان و المپیک در رشته های مختلف میباشند.

سیستم آموزش دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU، تحت نظر اساتید مجرب در سالنهای ورزش و استادیوم های مجهز به پیشرفته ترین وسائل تکنیکی و با نظارت مراکز طب ورزشی اداره میشود.

شرایط تحصیل در بلاروس دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU

دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU را در زمینه ورزشی می توان دو بخش دانست، بخش اول قسمت وزشی دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU را مربوط به مربی گردی می باشد که افرادی از نظز قوای جسمی توانایی لازم برای ورزش های خاص را ندارند در این گروه قرار می گیرند و قسمت دوم بخش ورزشی دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU هم مشخص می باشد.

دانشجوی متقاضی تحصیل در بلاروس چه در بخش تربیت بدنی و چه در بخش توریسم باید دوره پیش دانشگاهی را بگذراند، رشته هایی مثل رشته توریسم دانشجو باید به زبان انگلیسی هم در حد متوسط مسلط باشد.

بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی تربیت بدنی و پیش دانشگاهی توریسم دانشجوی متقاضی تحصیل در بلاروس می تواند بدون امتحان ورودی به دانشگاه دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU ورود کند.

دورهای لیسانس دانشگاه دولتی ورزش و توریسم بلاروس BSTU معمولا 4 ساله می باشد و دوره های فوق لیسانس یا کارشناسی این دانشگاه یک و نیم ساله می باشد.

در مقطع دکترا بسته به رشته دانشجو بین 2 تا 4 سال امکان دارد تحصیل دانشجو طول بکشد.

دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس BGEU

تحصیل در بلاروس در دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس BGEU

دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس (نار خوز) در سال 1312 خورشیدی و1933 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از دانشگاه های بزرگ بلاروس است که در زمینه اقتصاد، مدیریت و حقوق به تربیت متخصص می پردازد.

فارغ التحصیلان این دانشگاه در تمامی بخشهای اقتصادی این کشور و خارج از کشور به کار مشغول هستند. در سال 2005 دستاوردهای علمی تحقیقی این دانشگاه در نمایشگاههای مختلف در هانوور، سئول، بیروت، یوهانسبورگ، آنکارا، ورشو و نیز در برخی از شهرهای روسیه به معرض بازدید عموم گزارده شد. در نمایشگاه های بین المللی برگزار شده در کشورهایی مانند روسیه، لیتوانی، لهستان، این دانشگاه موفق به کسب 21 مدال و 11 دیپلم افتخار و تقدیر نامه جهت تولید و معرفی دستاوردهای علمی – صنعتی عالی شده است. این دانشگاه دارای توافقنامه همکاری با بیش از 90 دانشگاه معتبر دارد

دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس شامل دانشکده های ذیل می باشد:

  • دانشکده مدیریت
  • دانشکده حسابداری و اقتصاد
  • دانشکده امور بانکی
  • دانشکده روابط اقتصاد بین الملل
  • دانشکده اقتصاد بازرگانی و مدیریت
  • دانشکده بازاریابی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده زبانهای خارجی

بعلاوه ، دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس دارای مرکز آموزشی “توریسم” و مرکز آموزشی “مدیریت و بازرگانی” ، مرکز ویژه “مشاوره بازرگانی” و مرکز آموزشی “علوم پیش دانشگاهی” و مرکز تخصصی “علوم روانشناسی و آموزش ” می باشد. دانشگاه مذکور همچنین از یک مرکز تحقیقاتی ، و مرکز چاپ و ارتباطات بهره مند است . کتابخانه این دانشگاه یکی از بهترین و مجهز ترین کتابخانه های این کشور می باشد
این دانشگاه علاوه بر شهر مینسک ، دارای دو شعبه درشهرهای بابروسک و پینسک می باشد
دانشگاه علوم اقتصادی بلاروس دارای دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. فارغ التحصیلان می توانند برای ادامه تحصیل در مقطع “پیش دکترا” (آسپیرانت ) بصورت تمام وقت یا نیمه وقت و سپس در مقطع “دکترای تخصصی ” شرکت نمایند.
بیش از 25000 دانشجو به همراه 1200 عضو کادر آموزشی که 47% آنها دارای درجات عالی علمی می باشند ، مشغول به تحصیل هستند.
شهریه این دانشگاه از 1600 تا 1850 دلار است .

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =