دانشگاه های پزشکی اوکراین

دانشگاه پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین

دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس کیف اوکراین

The O.O.Bohomolets National Medical University

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت ایران؛ دانشگاههای علوم پزشکی ارمنستان و اکراین از ابتدای سال 2010 غیرمعتبر می‌باشند. ولی می توان به شرح ذیل اقدام نمود  دانش آموزان سوم تجربی و ریاضی می توانند یک سال دوره پیش دانشگاهی و مقدماتی زبان روسی را در کالجهای زبان اوکراین بخوانند و در سال بعد در دانشگاه پزشکی بلاروس(روسیه سفید) که مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد؛ ادامه تحصیل دهند.

تاسیس دانشگاه پزشکی بوگامولتس به صورت رسمی به عنوان دانشگاه پیراگوف در سال 1861 میلادی صورت پذیرفت و در سال 1918 با نام دانشگاه بوگامولتس فعالیت خود را آغاز نمود و معروفترین دانشگاه علوم پزشکی اوکراین و یکی از سه دانشگاه مشهور جمهوریهای تازه استقلال یافته می باشد.

 

 

این دانشگاه در رشته های پزشکی،‌ دندانپزشکی و داروسازی از تمام دنیا دانشجو می پذیرد. داشتن مدرک دیپلم متوسطه و معدل 16 برای ورود به رشته دندانپزشکی و داروسازی الزامی است و رشته داروسازی بصورت ناپیوسته بوده و همانند ایران دکترای پیوسته ندارد و جهت ورود به این رشته مصاحبه زبان نیز برگزار می گردد زیرا ظرفیت جذب دانشجویان خارجی محدود می باشد.

براساس اطلاعیه وزارت بهداشت ایران؛ دانشگاه های علوم پزشکی ارمنستان واکراین از ابتدای سال 2010 غیرمعتبر می‌باشند.ولی می توان به شرح ذیل اقدام نمود:

دانش آموزان سوم تجربی وریاضی (با معدل کل 16 به بالا)می توانند یک سال دوره پیش دانشگاهی و مقدماتی زبان روسی را دریکی از کالجهای زبان اکراین بخوانند و در سال بعد در دانشگاه پزشکی بلاروس(روسیه سفید) که مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد؛ ادامه تحصیل دهند.)

متقاضیان تحصیل در رشته های علوم پزشکی عمومی باید دارای معدل دیپلم نظام قدیم بالای 16 ویا پیش دانشگاهی بالای 17 باشند(دررشته های علوم تجربی یا ریاضی فیزیک).

داوطلبان فاقد مدرک پیش دانشگاهی میتوانند این دوره را در اکراین طی کنند. مدرک پیش دانشگاهی اخذ شده از اکراین به شرط دارا بودن معدل بالای 17 مورد تایید وزارت بهداشت ایران میباشد.

دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس اصلی ترین موسسه آموزش عالی پزشکی در کشور اوکراین محسوب می شود. در سال 2006 این دانشگاه جشن 165 سالگی تاسیس دانشگاه، تولد 125 سالگی آکادمیست دارنده نام دانشگاه یعنی بوگامولتس و  تولد 115 سالگی آکادمیست بولگاکوا سازنده شورای علمی دانشجویی  را برپا کرد. تاسیس دانشگاه پزشکی بوگامولتس به صورت رسمی به عنوان دانشگاه پیراگوف در سال 1861 میلادی صورت پذیرفت. بعد از آن نام این دانشگاه چندین بار دستخوش تغییر واقع شد و در سال 1964 بود که نام بوگامولتس برای این دانشگاه برگزیده شد. در سال 1995 این دانشگاه موفق به ارتقاء به درجه ملی گردید.

امروزه در دانشگاه 11 دانشکده و 80 کرسی آموزشی مشغول به فعالیت بوده و در کادر علمی –آموزشی آن 1200 استاد شامل  تعداد فراوانی  پروفسور (116 نفر) ، دکتر (180 نفر)، دانشیار(330 نفر) و نزدیک به 700 کاندیدای علوم به چشم  می خورد که سبب شده است که دانشگاه دارای کیفیت آموزشی بالایی باشد و از نظر رتبه بندی دانشگاه های پزشکی اوکراین در مکان اول قرار گرفته است.

این دانشگاه دارای 9 ساختمان آموزشی، کتابخانه مجهز به سیستم اینترنت، 16 کلاس کامپیوتر با ظرفیت 800 دستگاه کامپیوتر ( برای هر 10 دانشجو 1 کامپیوتر در نظر گرفته شده است)، کلینیک دندانپزشکی، موزه تاریخ پزشکی، 7 خوابگاه دانشجویی، 9 کافه تریا و غذا خوری دانشجویی و غیره می باشد. دانشگاه با  بیش از 20 موسسات و ارگان های بین المللی و خارجی کشور های مختلف جهان قرار داد همکاری دارد و در 17 پروژه آموزشی و   56 پروژه علمی بین المللی شرکت داشته است. تا سال 2004 میلادی تدریس در این دانشگاه به زبان های روسی، اوکراینی انجام می شد و از سال 2004 فرم تحصیلی انگلیسی نیز شروع به کار کرد.

در طی سال های فعالیت دانشگاه بیش از 81000 پزشک مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت نموده اند که از این میان 3000 متخصص خارجی از 54 کشور مختلف جهان می باشند و می توان گفت که در یک چهارم از کشور های دنیا پزشک فارغ التحصیل این دانشگاه مشغول به طبابت است.

در حال حاضر در این دانشگاه 9 هییت علمی ویژه در خصوص دفاع رساله های دکتری برای 19 تخصص متفاوت فعالیت دارند. همه ساله در دانشگاه 50 اثر تحقیقاتی و  22 مجله علمی منتشر شده و نزدیک به 150 گواهی اختراع  به ثبت می رسد.

رشته های تحصیلی دانشگاه

پزشکی(6 سال)، دندانپزشکی(5 سال – معدل 16 دیپلم) ، داروسازی (دکترا ندارد – 5سال)، تخصصهای پزشکی و دندانپزشکی (3-5 سال)

زبان تدریس دانشگاه و وضعیت خوابگاه   زبان تدریس روسی و شرط ورود، قبولی در دوره پاتفک و دوره آموزش با خوابگاه و خوابگاه کالج و دانشگاه تازه مرمت شده و در یک محل و بصورت بلوک بلوک است که در هر بلوک یک سرویس کامل و یک اتاق 2 تخته و یک اتاق 3 تخته است. فاصله خوابگاه و دانشگاه زیاد است.

رشته های تحصیلی عبارتند از:

General medicine

Pediatrics

Preventive medicine

Dentistry

Medicine psychology

Pharmacy

آکادمی تخصصی پزشکی شوپی کا اوکراین

تحصیل در اوکراین در آکادمی تخصصی علوم پزشکی کیف  شوپی کا

National P.L. Shupika Medical Academy of Postgraduate Education

این دانشگاه ‌مرکز تخصصی علوم پزشکی در اوکراین می باشد که بصورت تخصصی ، تخصصهای علوم پزشکی را ارائه می دارد. در این آکادمی دانشجویان گروه پزشکی میتوانند پس ازگذراندن یک ترم فشرده زبان روسی وارد کورس اصلی تخصصی شده و دوره خویش را آغاز کنند.

 

تخصصهای بالینی گوارش، جراحی عمومی، جراحی قلب، اطفال، جراحی اعصاب، زنان و زایمان، چشم، کودکان، ارتوپدی، اعصاب، پوست، طب اورژانس، گوش، حلق و بینی، روانپزشکی، کلیه و مجاری ادراری، سرطان، پاتولوژی، غدد، طب هسته ای، رادیولوژی و ارولوژی و تخصصهای غیربالینی و تخصصهای دندانپزشکی شامل بیماریهای لثه، پریودونتولوژی، ترمیمی و … دانشجو می پذیرد.

آکادمی تخصصی پزشکی کی یف یکی از نخستین موسسات علمی – آموزشی اوکراین می باشد که در دوره دولت اوکراین ( 1917-1919) در زمان احیای علمی، فرهنگی و آموزشی اوکراین تاسیس شده است .(این آکادمی در سال 1918 میلادی تاسیس گردید.) در سال 1919 ضمن سازماندهی مجدد و ملی شدن، به عنوان انستیتوی کارآموزی پزشکان کی یف تحت پوشش سازمان آموزش عالی آن زمان قرار گرفت. تا شروع جنگ جهانی دوم انستیتوی فوق با بیش از 1000 فارغ التحصیل دارای 24 دپارتمان بود. انستیتوی کارآموزی پزشکی کی یف در سال 1996 زیر ساختی شد برای تشکیل آکادمی تخصصی پزشکی کی یف که به نام یکی از دولتمردان و دانشمندان مشهور آن زمان یعنی پروفسور شوپیک نامگذاری شد.

در سال 2005 نیز از طرف آقای یوشنکو ریاست جمهوری اوکراین عنوان ملی دریافت کرده و به آکادمی ملی تخصصی پزشکی شوپیکا تغئیر نام داد.

هدف اصلی این آکادمی از همان زمان آغاز به کار آن مشخص شد و تا کنون نیز ادامه دارد که  تربیت متخصصین در زمینه های مختلف علم پزشکی می باشد. امروزه آکادمی تخصصی شوپیکا از برترین و قویترین موسسات آموزش عالی کشور اوکراین در تربیت آسپیرانتور است که دارای 6 دانشکده، 70 کرسی آموزشی، 150 پروفسور و 400 دکتر مشغول به فعالیت می باشد. مساحت کل این آکادمی 8 هزار متر مربع بوده و همچنین شامل 5 خوابگاه دانشجویی با ظرفیت بیش از 2 هزار نفر است.

در آکادمی 9 شورای ویژه برای دفاع از رساله های دکتری و کاندیدای علوم در رشته های مختلف بیماری های داخلی، بیماری های عصبی، جراحی، زنان و زایمان، پزشکی قانونی، داروسازی، چشم پزشکی و غیره وجود دارد. در 5 سال اخیر در این شوراها بیش از 100 رساله دکتری و 400 رساله کاندیدای علوم مورد دفاع واقع شده اند. همچنین در 25 سال اخیر بیش از 300 دکتر و 1500 کاندیدای علوم پزشکی در این آکادمی تربیت شده که نزدیک به 100 نفر از آنان شهروندان کشور های خارجی می باشند. فعالیت های مشاوره ای و درمانی از طرف اعضای دپارتمان های آکادمی در مراکز درمانی با داشتن بیش از 7000 تخت بیمارستان و 12 مرکز تحقیقاتی مربوطه صورت می گیرد.

سالانه بیش از 200 هزار مشاوره پزشکی و 40 هزار جراحی توسط اعضای هئیت های علمی آکادمی انجام می پذیرد که در امور تحقیقاتی برای ارائه روشهای جدید تشخیص، درمان و پیشگیری مورد استفاده قرار می گیرند.

این آکادمی در زمینه های مختلف پزشکی از جمله سیستم عروقی – شریانی و مغزی شریانی، پیشگیری و درمان بیماران مادران، نوزادان و اطفال، پیشگیری و روشهای تصحیح نقصهای ایمونولژیکی و ژنتیکی در اشکال متفاوت پاتولوژیک مربوطه، راه های موثر در کمک های اولیه و اورژانس ، بالا بردن جراحی های ارگان های داخلی بدن و دستگاه های حرکتی، ایجاد داروهای جدید، پیشگیری از توبرکولوز و ایدز و بسیاری از مسیرهای دیگر فعالیت های تحقیقاتی گسترده ای دارد.

آکادمی ملی تخصصی پزشکی کی یف به طور موفقیت آمیز با آکادمی های بیشماری در سطح جهانی از جمله با کشور های آمریکا، آلمان، کانادا، یونان، انگلستان، لهستان، سویس و ایتالیا همکاری می نماید. از سال 2001 آکادمی به عنوان یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی تراز اول اوکراین در زمره اعضای آکادمی های جهانی قرار گرفت.

دانشکده های این آکادمی عبارتند از:

Faculty of Surgery

Faculty of Therapeutics

Faculty of Pediatrics

Medico-Prophylactic and Pharmaceutical Faculty

Faculty for Advanced Training of Teachers and Professors

Faculty of General practice – family medicine

دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین

دانشگاه علوم پزشکی لووف

Lviv State Medical University

این دانشگاه در سال ۱۷۸۴ تاسیس شده و معتبر ترین دانشگاه پزشکی اوکراین میباشد که در جایگاه  700 برترین دانشگاههای جهان قرار گرفته است.

دانشکده های دیگر دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین در سالهای 1956 و سال 1994 تاسسیس کردید.

دانشجویان میتوانند در رشتهای مختلف پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و داروسازی، همینطورتخصصهای مختلف پزشکی در این دانشگاه تحصیل کنند .

 

این دانشگاه با وجود اینکه هنوز تائید ایران نشده است ولی تنها دانشگاه علوم پزشکی انگلیسی زبان اوکراین میباشد که در سال 1784 توسط جوزف دوم که بعدها امپراتور اتریش مجارستان شد تاسیس گردید و قدمت زیادی دارد . در حال حاضر این دانشگاه دارای 88 پروفسور و 294 دانشیار و 400 استادیار و بیش از 4400 دانشجو میباشد.

این دانشگاه رتبه دوم دانشگاههای علوم پزشکی اوکراین را بعد از دانشگاه علوم پزشکی کیف دارا میباشد.

رشته ها :

این دانشگاه دارای رشته های پزشکی(6 سال) ،‌ دندانپزشکی(5 سال) ، داروسازی(فوق لیسانس = 5 سال) ،  پرستاری (لیسانس =4 سال) ،  تخصصهای پزشکی و دندانپزشکی(3 تا 6 سال)

تخصصهای پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی شامل :

طب داخلی(گوارش، قلب، دستگاه تنفسی) ، جراحی ، جراحی اعصاب ، اطفال،  زنان و زایمان ، بیماریهای چشم، بیماریهای کودکان، ارتوپدی و اورژانس، بیماریهای عفونی و اپیدمی شناسی، بیماری سل ، مغز و اعصاب، بیماریهای پوست و آمیزشی، گوش و حلق وبینی، روانپزشکی، دستگاه ادراری و تناسلی، سرطان و تمور شناسی، غدد داخلی، طب هسته ای، طب اورژانس، جراحی فک و صورت، بهداشت کودکان، ارتودنسی، دندانپزشکی ارتوپدیک، تکنولوژی تهیه دارو، تکنولوژی صنعتی تهیه دارو، اقتصاد دارو، بازاریابی پزشکی، داروسازی،

زبان تدریس دانشگاه :

زبان تدریس دانشگاه انگلیسی و روسی میباشد و شرط ورودی داشتن

معلومات زبان انگلیسی و یا شرکت در دوره زبان پاتفک روسی و قبولی

در دوره پاتفک میباشد. دوره آموزش زبان با خوابگاه میباشد و هزینه خوابگاه 600-250 دلار است.

شهریه ها:

 • شهریه پزشکی (به زبان روسی 3100 دلار و انگلیسی 4000 دلار)
 • شهریه دندانپزشکی(به زبان روسی3850 دلار وانگلیسی4500دلار)
 • شهریه داروسازی (به زبان روسی3100 دلار وانگلیسی 4000 دلار)
 • شهریه پرستاری (به زبان روسی2500 دلار و انگلیسی 3500 دلار)
 • شهریه تخصصهای پزشکی و دندانپزشکی(به زبان روسی 3500 دلار و به زبان انگلیسی 4500 دلار)

دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

تحصیل در اوکراین در دانشگاه پزشکی دانتسک

دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد و در حال حاضر رتبه 600 جهانی را دارد و یکی از معتیر ترین دانشگاههای پزشکی اوکراین و اروپا می باشد، استادان این دانشگاه بسیار سخت گیر می باشد و از کوچکترین خطایی در طول تحصیل از دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین چشم پوشی نمی کنند.

 

به علت اعتبار بالای دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در اروپا، هر ساله شماری زیادی از متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین به شهر دانسک دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین میزوند.

رشته های دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

 • رشته های پزشکی عمومیدانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
 • طب اطفال دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
 • دندانپزشکیدانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
 • دارو سازی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین
 • پرستاری دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

شرایط ورود به دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

متقاضیان تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین، قبل از ورود به دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی باید دوره پریمدیکال دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین را به اتمام برسانند، بعد از اتمام این دوره دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین می تواند بدون امتحان ورودی به دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین و داروسازی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ورود کند.

در صورتی که دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین در امتحان پریمدیکال یا پیش پزشکی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین رد شود باید به اصلاح پافتور کند، یعنی تجدید دوره نماید.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین

 • تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی 1600 دلار
 • تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی 2100 دلار
 • تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی 1700 دلار
 • تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی 2300 دلار
 • تحصیل در رشته داروسازی به زبان روسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین تریمی 1600 دلار
 • تحصیل در رشته داروسازی به زبان انگلیسی دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین ترمی 2100 دلار
 • هزینه خوایگاههای دانشگاه پزشکی دانتسک اوکراین بسته یه کیفیت خوابگاه بین ماهی 50 دلار الی 100 دلار است.

تحصیل در اوکراین در دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین

دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به سال ۱۸۰۵ تاسیسی یافته و امروزه جایگاه ۸۶۷۳ جهانی را به خود اختصاص داده.

 

رشته های دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین

پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی 9 ماه

رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی 6 سال

رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی 5 ساله

رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی 5 ساله

رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی 4 ساله

تخصص های پزشکی بین 4 الی 6 سال

شرایط ورود به دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین قبل از ورود به دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی چرنیگیو رشته های پزشکی

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان روسی ترمی 1600 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2100 دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان روسی ترمی 1980 دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2250 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان روسی ترمی 1500 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2000 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان روسی سالی 3500 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان انگلیسی سالی 4200 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان روسی سالی 4000 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالی 4800 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین به زبان روسی سالی 3000 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین سالی 3500 دلار

تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین ترمی 2200 دلار

هزینه خوایگاه های دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین 50 دلار الی 100 دلار

هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه 120 دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی 100 دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه علوم پزشکی خارکف اوکراین اضافه میگردد.

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین

این دانشگاه معروفترین دانشگاه علوم دندانپزشکی اوکراین می باشد که بعدها رشته های علوم پزشکی را نیز راه اندازی نمود.

این دانشگاه یکی از دانشگاههای علوم پزشکی اوکراین بود که مورد تایید وزارت بهداشت ایران واقع گردید و تا سال پایان سال 2010 نیز به همراه بقیه دانشگاه معتبر بوده است.

در دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین رشته های علوم پزشکی علاوه بر زبان روسی به زبان انگلیسی نیز آموزش داده می شود. دانشجوی متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین برای ورود به دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی به زبان انگلیسی باید از سطح زبان خوبی برخوردار باشد، و اگر قصد ورود به دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین زبان روسی را دارد میتواند در دوره پریمدیکال دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین شرکت نماید.

شهر پولتاوا در مسیر شهر خارکف و در فاصله 400 کیلومتری کیف پایتخت اوکراین است و بسیار زیبا و سرسبز می باشد.

شهریه های دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا:

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین دندان پزشکی به روسی 3850 دلار سالیلنه

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین دندان پزشکی به انگلیسی 4100 دلار سالیلنه

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین پزشکی به روسی 3100 دلار سالیلنه

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین پزشکی به انگلیسی 4500 دلار سالیلنه

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین خوابگاه 60 دلار در ماه –بیمه 100دلار-اقامت 50 دلار

شرایط تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین

جهت ورود به دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین رشته های علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین، دانشجو ابتدا باید در دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین ثبت نام نماید، بعد از اموزش زبان و گذراندن دروس شیمی، زیست شناسی، فیزیک، ریاضی، کامپیوتر، آناتومی عمومی، دانشجوی متقاضی تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین می تواند بدون امتحان ورودی به دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا اوکراین ورود کند.

دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین در سال ۱۹۳۱ تاسیس شد که امروزه رتبه ۸۹۱۲ جهانی را به خود اختصاص داده است.

رشته های پزشکی، داندانپزشکی، پرستاری و طب اطفال در دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین ارایه میشوند.

به دلیل ضمیمه شدن کریمه در پی دخالت روسیه و برگزاری همه پرسی و الحاق کریمه به خاک روسیه، دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین دیگر جزو دانشگاههای اوکراین محسوب نمیشود.

 

رشته های دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

 • پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی 9 ماه
 • رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی 6 سال
 • رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی 5 ساله
 • رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی 5 ساله
 • رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی 4 ساله
 • تخصص های پزشکی بین 4 الی 6 سال

شرایط ورود به دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین قبل از ورود به دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین رشته های پزشکی

 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان روسی ترمی 1600 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2100 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان روسی ترمی 1980 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2250 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان روسی ترمی 1500 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2000 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان روسی سالی 3500 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان انگلیسی سالی 4200 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان روسی سالی 4000 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالی 4800 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین به زبان روسی سالی 3000 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین سالی 3500 دلار
 • تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین ترمی 2200 دلار
 • هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین 50 دلار الی 100 دلار
 • هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه 120 دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی 100 دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی کریمه اوکراین اضافه میگردد.

دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین در سال ۱۹۵۶ افتتاح شد و در حال حاضر در جایگاه ۸۸۳۸ جهانی قرار دارد.

رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، مامایی و طب اطفال در این دانشگاه ارایه میشوند.

 

رشته های دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

 • پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین 9 ماه
 • رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین 6 سال
 • رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین  5 ساله
 • رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین 5 ساله
 • رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین 4 ساله
 • تخصص های پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین  بین 4 الی 6 سال

شرایط ورود دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین قبل از ورود به دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی 1600 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2100 دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی 1980 دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2250 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی ترمی 1500 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2000 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان روسی سالی 3500 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان انگلیسی سالی 4200 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان روسی سالی 4000 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالی 4800 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین به زبان روسی سالی 3000 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین سالی 3500 دلار

تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین ترمی 2200 دلار

هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین 50 دلار الی 100 دلار

هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه 120 دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی 100 دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی لوگانسک اوکراین اضافه میگردد.

دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین

تحصیل در اوکراین در  دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو

دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین در سال ۱۹۴۵ گشایش یافت و رتبه ۷۸۹۱ جهانی را در اختیار دارد.

 

رشته های دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین

پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی 9 ماه

رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی 6 سال

رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی 5 ساله

رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی 5 ساله

رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی 4 ساله

تخصص های پزشکی بین 4 الی 6 سال

شرایط ورود به دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین قبل از ورود به دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی ایوانوفرانکو اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین رشته های پزشکی

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی ترمی 1600 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2100 دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی ترمی 1980 دلار

تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2250 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی ترمی 1500 دلار

تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2000 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی سالی 3500 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان انگلیسی سالی 4200 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی سالی 4000 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان انگلیسی سالی 4800 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین به زبان روسی سالی 3000 دلار

تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین سالی 3500 دلار

تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین ترمی 2200 دلار

هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین  بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین 50 دلار الی 100 دلار

هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه 120 دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی 100 دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی ایوانو فرانکو اوکراین اضافه میگردد.

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

تحصیل در اوکراین در دانشگاه دارو سازی خارکف

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین در سال ۱۹۲۱ تاسیس شد و در هاله حاضر رتبه ۷۸۲۹ جهانی را به خود اختصاص داده.

 

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانشگاههای تخصصی داروسازی و شیمی بهداشت و پزشکی در اوکراین می باشد.

تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها، داروسازی، داروسازی سنتی، تکنولوژی دستگاهای داروسازی، بیوتکنولوژی، علوم آزمایشگاهی

تکنولوژی مواد آرایشی و عطرها دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

یکی از رشته های تخصصی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین تکنولوژی مواد آرایشی می باشد، اهمیت مواد آرایشی و بهداشتی در اروپا سبب شده است که این رشته از حالت کلاسیک خود خارج شده و علاوه بر صنعتی  و پول ساز شدن این رشته، با پوشش تکنولوژی آرایشی به سلامت افراد یک جامعه در ضمینه های پوست و مو کمک کند. کشور اوکراین هم بعد از ورود علم شیمی و دارویی در ضمینه بهداشت به صورت تخصصی به این موضوع پرداخته است.

رشته جالب توجه دیکر در دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین در مورد عطر ها و ادکلن ها می باشد که به صورت تخصصی در دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین به آن پرداخته شده است.

رشته بیوتکنولوژی و علوم آزمایشگاهی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

رشته بیو تکنولوژی جزو 10 رشته برتر و پر درآمد  دنیا می باشد ،این رشته کلا رشته جوانی میباشد، مباحث بیوفیزیک، بیوشیمی، ژنتیک، مهندسی ژنتیک، زیست شناسی، میکروب شناسی و … جزو زیر شاخه های بیوتکنولوژی می باشد. در کشور های اروپایی و آمریکا بیوتکنولوژی جایگاه ویژه دارد، مقاوم شدن ویروس ها، باکتری و … در مقابل آنتی بیوتیک ها، فعال شدن ویروس های و باکترهای چند میلیون ساله که به علت گرمای زمین از حالت غیر فعال خود خارج شده اند، بیماری های ناشناخته مشهور به بیماری های عصر تکنولوژی یکی از دلایل آن امواج و حوزه های الکتریسته مباشد، سندرم های جدید، جهش های ژنی جدید در حوزه تکامل انسان باعث شده که رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی جزو علوم کلاسیک در مقابل بیوتکنولوژی محسوب شوند و کسانیکه رشته بیوتکنولوژی را می خوانند و از این رشته فارغ التحصیل میشوند پزشک مدرن نامیده میشوند، چون رشته هایی مثل پزشکی و دندانپزشکی تنها با مشاهدات و آزمایشات ابتدایی می توانند ایرادات روتین رو تشخیص دهند و برای تشخیص اصولی تر دست به دامن علوم ازمایشگاهی و بیوتکنولوژی می شوند. اما در هر صورت باید پذیرفت که مادر تمامی این رشته های نتیجه پیشرفت علم پزشکی بوده است.

دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین یکی از دانشگاههای پیشرفته و معتبر در رشته بیوتکنولوژی محسوب میشود.

رشته داروسازی دانشگاه دارو سازی خارکف اوکراین

رشته داروسازی به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه میشود و شرط ورود آن گذراندن دوره پری مدیکال می باشد

شهریه رشته داروسازی به زبان انگلیسی 4200 دلار در سال و به زبان روسی 3100 دلار می باشد.

دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین

دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین

دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین در سال ۱۹۳۴ تاسیس شده و جایگاه ۷۶۹۸ جهانی را به خود اختصاص داده است.

رشته های پزشکی، دندانپزشکی، دارو سازی، پرستاری، مامایی و طب اطفال در این دانشگاه ارایه میشوند.

 

رشته های دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین

 • پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی 9 ماه
 • رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی 6 سال
 • رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی 5 ساله
 • رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی 5 ساله
 • رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی 4 ساله
 • تخصص های پزشکی بین 4 الی 6 سال

شرایط ورود به دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین قبل از ورود به دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین رشته های پزشکی

 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان روسی ترمی 1600 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2100 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان روسی ترمی 1980 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2250 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان روسی ترمی 1500 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان انگلیسی ترمی 2000 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان روسی سالی 3500 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان انگلیسی سالی 4200 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان روسی سالی 4000 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالی 4800 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین به زبان روسی سالی 3000 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین سالی 3500 دلار
 • تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین ترمی 2200 دلار
 • هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین 50 دلار الی 100 دلار
 • هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه 120 دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی 100 دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی وینیتسیا اوکراین اضافه میگردد.

دانشگاه پزشکی چرنیگیو اوکراین (بوکووینییان)

دانشگاه پزشکی چرنیگیو (بوکووینییان)

دانشگاه پزشکی چرنیگیو در سال ۱۹۴۴ تاسیس شد و اکنون در جایگاه ۵۲۴۹ جهانی قرار دارد.

 

رشته های دانشگاه پزشکی چرنیگیو اوکراین

 • پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی 9 ماه
 • رشته پزشکی به زبان روسی و انگلیسی 6 سال
 • رشته دندانپزشکی به زبان روسی و انگلیسی 5 ساله
 • رشته داروسازی به زبان روسی و انگلیسی 5 ساله
 • رشته پرستاری به زبان انگلیسی و روسی 4 ساله
 • تخصص های پزشکی بین 4 الی 6 سال

شرایط ورود به دانشگاه پزشکی چرنیگیو اوکراین

دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی چرنیگیو برای رشته های پزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو، دندانپزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو، داروسازی و پرستاری دانشگاه پزشکی چرنیگیو قبل از ورود به دانشگاه پزشکی چرنیگیو باید دوره پیش دانشگاهی پزشکی یا پری مدیکال را با موفقیت بگذرانند، پس از اتمام دوره پری مدیکال یا پیش دانشگاهی پزشکی دانشجویان متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی چرنیگیو می توانند بدون امتحان ورودی به دانشگاه ورود کنند.

هزینه های تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی چرنیگیو رشته های پزشکی

 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان روسی ترمی 1600 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان انگلیسی ترمی 2100 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان روسی ترمی 1980 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته دندانپزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان انگلیسی ترمی 2250 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان روسی ترمی 1500 دلار
 • تحصیل در اوکراین رشته پرستاری دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان انگلیسی ترمی 2000 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان روسی سالی 3500 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پزشکی به زبان انگلیسی سالی 4200 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان روسی سالی 4000 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های دندانپزشکی به زبان انگلیسی سالی 4800 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU وCCU دانشگاه پزشکی چرنیگیو به زبان روسی سالی 3000 دلار
 • تحصیل در اوکراین تخصص های پرستاری برای ICU و CCU دانشگاه پزشکی چرنیگیو سالی 3500 دلار
 • تحصیل در اوکراین دوره پری مدیکال یا دوره پیش دانشگاهی پزشکی دانشگاه پزشکی چرنیگیو ترمی 2200 دلار
 • هزینه خوایگاه های دانشگاه پزشکی چرنیگیو بسته به کیفیت ساختمان و خدمات ماهی بین 50 دلار الی 100 دلار
 • هزینه بیمه خدمات درمانی اجباری دانشجویی سالیانه 120 دلار

متریال : رشته دندانپزشکی به خاطر داشتن متریال بعد از دوره پری مدیکال سالی 100 دلار به شهریه دانشجو متقاضی تحصیل در اوکراین دانشگاه پزشکی چرنیگیو اضافه میگردد.

دانشگاه ملی کیف اوکراین تاراس شفچنکو

دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

National Taras Shevchenko University  univ.kiev.ua

دانشگاه ملی تاراساشفچنکو معروف به دانشگاه سرخ اوکراین در سال 1834 تاسیس گردیده و بعنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه کشور اوکراین با بیش از 170 سال قدمت دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف در بیش از 60 رشته دانشگاهی را پذیرا می باشد.

 

دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف  علاوه بر زبان روسی در بعضی از رشته ها به زبان اوکراینی نیز تدریس می نماید. دانشگاه شفچنکو ارائه کننده رشته های زیست شناسی ، زمین شناسی ، ژنتیک ، فیزیولوژی ، بیوشیمی ، روان شناسی ، مهندسی کشاورزی ، تاریـخ ، جغرافی ، اقتصاد ، مکانیک ، ریاضیات ، فیزیک، فلسفه ، جامعه شناسی ، حقوق ، روزنامه نگاری ، کامپیوتر ، روابط بین الملل و… میباشد. در این دانشگاه امکانات خاصی از قبیل موزه جانورشناسی ، کتابخانه ، سالن اینترنت و امکانات ورزشی ، رصدخانه موجود است و دانشگاه دارای بهترین خوابگاه  در  شهر کیف  است وخوابگاه بازسازی شده بصورت یک بلوک 21 طبقه با فاصله ای حدود 400-300 متر تا محل آموزش می باشد و دارای نگهبانی و رستوران و سالن مطالعه و آشپزخانه مجزا است.

رتبه دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف در جهان

این دانشگاه در حال حاضر معتبرترین دانشگاه اوکراین میباشد که در رده بندی جهانی مرتبه ۵۰۲ را از آن خود کرده است. در این دانشگاه دانشجویان میتوانند دورهای لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و بالاتر را بگذرانند.

دانشکده ها و رشته های دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

دانشکده های دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف:

دانشجویان عزیز میتوانند در دانشکدهای زیر و  دررشته های مختلف این دانشگاه تحصیل کنند؛

دانشکده بیولوژی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

میکروبیولوژی و سیستمی ایمنی بدن، بیو فیزیک، گیاه شناسی، بیو شیمی، ویروس شناسی، جانور شناسی، ژنتیک، فیزیولوژی گیاهی، فیزیولوژی حیوانی

دانشکده علوم نظامی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

سیستمهای راهبردی خودکار، آمادگی تاکتیکی-تخصصی، نقشه شناسی، دفع حملات شیمیایی-هسته ای-بیولوژیکی، تربیت و روانشناسی نیروهای نظامی، اقتصاد نظامی، حقوق نظامی، تاکتیکهای جنگی و دفاعی، مطالعات کلی نظامی

دانشکده جغرافی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

هواشناسی، آبخیزداری و زهکشی، نقشه کشی جغرافیایی، جغرافیای اقتصادی-اجتماعی، کشور شناسی و توریسم، جغرافیای اوکراین

دانشکده اقتصاد دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

اقتصاد بین الملل، تئوری اقتصاد، مدیریت موسسات خصوصی،اقتصاد کاربردی، مدیریته امور مالی- اعتباری

دانشکده روزنامه نگاری دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

نگارش جراید، سبکهای نگارش مدرن، روزنامه نگاری بین المللی، تلویزیون و رادیو، سیستمهای اطلاع رسانی عمومی، تئوری ارتباطات اجتماعی

دانشکده زبانشناسی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

مترجمی زبانهای مختلف، ادبیات زبانهای مختلف، شیوه های تدریس زبان، لهجه شناسی

دانشکده تاریخ دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

تاریخ اوکراین، مردمشناسی کشورها، باستانشناسی، تاریخ جهان کهن، تاریخ معاصر، تاریخ ملل، تاریخ روسیه

دانشکده روباتیک دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

سیستمهای شبیه سازی، سیستمهای اطلاعاتی، روباتهای عملیاتی، آنالیز و هدایت سیستمها، تئوری برنامه ریزی، تئوری سیستمهای روباتی

دانشکده مکانیک و ریاضی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

ریاضی محض، جبر و منطق، تئوری مکانیک کاربردی

دانشکده روابط بین الملل دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

علوم سیاسی منطقه ای، حقوق بین الملل عمومی، حقوق بین الملل خصوصی، موسسات بین المللی و خدمات دیپلماتیک، ارتباطات بین الملل مردمی، اطلاعات بین الملل، روابط بین الملل و سیاست خارجی، راهبرد اقتصاد خارجی، روابط ارزی-اعتباری بین المللی، مالکیت جهانی و اقتصاد بین الملل

دانشکده رادیوگرافی و فیزیک دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

تئوری امواج رادیویی، رادیوگرافی کاربردی، سیستمهای رادیو کوانتمی، الکترو فیزیک

دانشکده علوم اجتماعی  و روانشناسی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

مشاغل اجتماعی-پرورشی، روانشناسی فردی، روانشناسی اجتماعی، تئوری جامعه شناسی

دانشکده فیزیک دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

فیزیک مولکولی، فیزیک نور، کوانتوم فیزیک، تئوری فیزیک،فیزیک هستی، فیزیک آزمایشگاهی، فیزیک فلزات

دانشکده شیمی دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

شیمی محدود، شیمی نامحدود، فیزیک مواد شیمیایی، شیمی آلی

دانشکده حقوق دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

تئوری و تاریخ دولتها و قوانین، حقوق اساسی، حقوق اجتماعی، حقوق کارگری و سندیکاها، حقوق دولتی، حقوق جزایی، جرم شناسی

هزینه های تحصیل در دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

هزینه تحصیل در دانشگاه شفچنکو بسته به رشته مورد نظر از ۴۸۰۰دلار تا ۸۰۰۰دلاربرای لیسانس

از ۵۵۰۰دلار تا ۹۰۰۰دلار برای فوق لیسانس و از ۶۰۰۰دلار تا ۱۲۰۰۰دلار برای دکترا و بالاتر متغیر است.

امکانات دانشگاه ملی کیف تاراس شفچنکو یا دانشگاه سرخ کیف

در این دانشگاه امکاناتی مختلف از جمله کتابخانه، خوابگاه، سالن و زمینهای ورزشی و … در سطحی بسیار مطلوب برای دانشجویان فراهم شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =