خانه / تحصیل اوکراین / آکادمی پزشکی شوپیکا اوکراین

آکادمی پزشکی شوپیکا اوکراین

آکادمی تخصصی پزشکی شوپی کا اوکراین

تحصیل در اوکراین در آکادمی تخصصی علوم پزشکی کیف  شوپی کا

National P.L. Shupika Medical Academy of Postgraduate Education

این دانشگاه ‌مرکز تخصصی علوم پزشکی در اوکراین می باشد که بصورت تخصصی ، تخصصهای علوم پزشکی را ارائه می دارد. در این آکادمی دانشجویان گروه پزشکی میتوانند پس ازگذراندن یک ترم فشرده زبان روسی وارد کورس اصلی تخصصی شده و دوره خویش را آغاز کنند.

آکادمی تخصصی پزشکی شوپی کا اوکراین
آکادمی تخصصی پزشکی شوپی کا اوکراین

تخصصهای بالینی گوارش، جراحی عمومی، جراحی قلب، اطفال، جراحی اعصاب، زنان و زایمان، چشم، کودکان، ارتوپدی، اعصاب، پوست، طب اورژانس، گوش، حلق و بینی، روانپزشکی، کلیه و مجاری ادراری، سرطان، پاتولوژی، غدد، طب هسته ای، رادیولوژی و ارولوژی و تخصصهای غیربالینی و تخصصهای دندانپزشکی شامل بیماریهای لثه، پریودونتولوژی، ترمیمی و … دانشجو می پذیرد.

آکادمی تخصصی پزشکی کی یف یکی از نخستین موسسات علمی – آموزشی اوکراین می باشد که در دوره دولت اوکراین ( 1917-1919) در زمان احیای علمی، فرهنگی و آموزشی اوکراین تاسیس شده است .(این آکادمی در سال 1918 میلادی تاسیس گردید.) در سال 1919 ضمن سازماندهی مجدد و ملی شدن، به عنوان انستیتوی کارآموزی پزشکان کی یف تحت پوشش سازمان آموزش عالی آن زمان قرار گرفت. تا شروع جنگ جهانی دوم انستیتوی فوق با بیش از 1000 فارغ التحصیل دارای 24 دپارتمان بود. انستیتوی کارآموزی پزشکی کی یف در سال 1996 زیر ساختی شد برای تشکیل آکادمی تخصصی پزشکی کی یف که به نام یکی از دولتمردان و دانشمندان مشهور آن زمان یعنی پروفسور شوپیک نامگذاری شد.

در سال 2005 نیز از طرف آقای یوشنکو ریاست جمهوری اوکراین عنوان ملی دریافت کرده و به آکادمی ملی تخصصی پزشکی شوپیکا تغئیر نام داد.

هدف اصلی این آکادمی از همان زمان آغاز به کار آن مشخص شد و تا کنون نیز ادامه دارد که  تربیت متخصصین در زمینه های مختلف علم پزشکی می باشد. امروزه آکادمی تخصصی شوپیکا از برترین و قویترین موسسات آموزش عالی کشور اوکراین در تربیت آسپیرانتور است که دارای 6 دانشکده، 70 کرسی آموزشی، 150 پروفسور و 400 دکتر مشغول به فعالیت می باشد. مساحت کل این آکادمی 8 هزار متر مربع بوده و همچنین شامل 5 خوابگاه دانشجویی با ظرفیت بیش از 2 هزار نفر است.

در آکادمی 9 شورای ویژه برای دفاع از رساله های دکتری و کاندیدای علوم در رشته های مختلف بیماری های داخلی، بیماری های عصبی، جراحی، زنان و زایمان، پزشکی قانونی، داروسازی، چشم پزشکی و غیره وجود دارد. در 5 سال اخیر در این شوراها بیش از 100 رساله دکتری و 400 رساله کاندیدای علوم مورد دفاع واقع شده اند. همچنین در 25 سال اخیر بیش از 300 دکتر و 1500 کاندیدای علوم پزشکی در این آکادمی تربیت شده که نزدیک به 100 نفر از آنان شهروندان کشور های خارجی می باشند. فعالیت های مشاوره ای و درمانی از طرف اعضای دپارتمان های آکادمی در مراکز درمانی با داشتن بیش از 7000 تخت بیمارستان و 12 مرکز تحقیقاتی مربوطه صورت می گیرد.

سالانه بیش از 200 هزار مشاوره پزشکی و 40 هزار جراحی توسط اعضای هئیت های علمی آکادمی انجام می پذیرد که در امور تحقیقاتی برای ارائه روشهای جدید تشخیص، درمان و پیشگیری مورد استفاده قرار می گیرند.

این آکادمی در زمینه های مختلف پزشکی از جمله سیستم عروقی – شریانی و مغزی شریانی، پیشگیری و درمان بیماران مادران، نوزادان و اطفال، پیشگیری و روشهای تصحیح نقصهای ایمونولژیکی و ژنتیکی در اشکال متفاوت پاتولوژیک مربوطه، راه های موثر در کمک های اولیه و اورژانس ، بالا بردن جراحی های ارگان های داخلی بدن و دستگاه های حرکتی، ایجاد داروهای جدید، پیشگیری از توبرکولوز و ایدز و بسیاری از مسیرهای دیگر فعالیت های تحقیقاتی گسترده ای دارد.

آکادمی ملی تخصصی پزشکی کی یف به طور موفقیت آمیز با آکادمی های بیشماری در سطح جهانی از جمله با کشور های آمریکا، آلمان، کانادا، یونان، انگلستان، لهستان، سویس و ایتالیا همکاری می نماید. از سال 2001 آکادمی به عنوان یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی تراز اول اوکراین در زمره اعضای آکادمی های جهانی قرار گرفت.

دانشکده های این آکادمی عبارتند از:

Faculty of Surgery

Faculty of Therapeutics

Faculty of Pediatrics

Medico-Prophylactic and Pharmaceutical Faculty

Faculty for Advanced Training of Teachers and Professors

Faculty of General practice – family medicine

 

آکادمی پزشکی شوپیکا اوکراین
4.8 (95%) 4 votes

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

هزینه های زندگی در اوکراین

هزینه های زندگی در اوکراین

هزینه های زندگی در اوکراین هزینه های زندگی در کشور اوکراین هزینه های کلی  زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =