نکات مهم جهت اخذ ویزای مجارستان

نکات مهم جهت اخذ ویزای مجارستان

نکات مهم جهت اخذ ویزای مجارستان

با توجه باینکه سفارت مجارستان از دانشجویان مصاحبه زبان انگلیسی بعمل می آورد کلیه دانشجویان باید در کلاس آمادگی زبان انگلیسی جهت آمادگی مصاحبه شرکت نمایند که این دوره ها 10 جلسه نیمه خصوصی می باشد و در ابتدا امتحان تعیین سطح Oxford Placement Test  در محل مؤسسه برگزار می گردد. دانشجویان پس از ورود به مجارستان باید ظرف مدت 15 روز از تاریخ ورود نسبت به معرفی آدرس محل زندگی خود به پلیس و دریافت کارت و ویزای اقامت مجارستان اقدام نمایند.

در صورتیکه آدرس محل اقامت دانشجو تغییر نماید دانشجو باید آدرس جدید را بلافاصله به اداره پلیس اعلام نماید. دانشجویان باید دقت فرمایند که حتما 2 ماه قبل از اتمام روادید یا اقامت اقدام به تمدید آن در اداره مهاجرت نمایند. حداقل زمان لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی 14-2 روز می باشد. زمان لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی دانشجویان دیپلم حداقل 1 ماه و دانشجویان فوق لیسانس حداقل 2 ماه و خانواده ها حداقل 1 ماه می باشد. شهریه کالج/دانشگاه را می توانید به شماره حساب دانشگاه از طریق بانکی و یا صرافی های مجاز حواله فرمایید.

استفاده از راهنما در کشور مجارستان بصورت کاملا اختیاری و هزینه آن 150 یورو میباشد که متقاضی باید بصورت مستقیم به راهنما پرداخت نماید و خدمات راهنما شامل: استقبال از فرودگاه(هزینه حمل و نقل به عهده متقاضی است) و راهنمائی جهت اقامت در خوابگاه و معرفی آژانس مسکن جهت یافتن و اجاره آپارتمان ، مشاوره جهت ثبت بیمه درمانی (هزینه بیمه به عهده متقاضی است) ، انجام مراحل ثبت نام در دانشگاه یا کالج و مشاوره تحصیلی در سال اول ، ارائه سیم کارت موبایل رایگان جهت ارتباط متقاضی با خانواده ، آشنائی با مراکز خرید و تبدیل ارز ، متروها و شهر ، مشاوره افتتاح حساب بانکی و رزرو خوابگاه یا هتل جهت ورود دانشجو دانشجویان پس از خرید بلیط کپی آن را یک هفته قبل از پرواز باید به مؤسسه ارائه فرمایند که هماهنگیهای استقبال از فرودگاه صورت پذیرد و فرد راهنما یا کالج در مجارستان و جهت ورود به مجارستان روزهای دوشنبه و سه شنبه توصیه می گردد و جهت رزرو و خرید بلیط با مؤسسه تماس حاصل فرمایید.

دانشجویان با پرواز ترکیش ایر لاین 30 کیلو بار و با پرواز اتریش ایر لاین 20 کیلو بار می توانند حمل نمایند و داخل هواپیما نیز 15-10 کیلو در قالب یک کیف یا سامسونت کوچک می توانند ببرند. دانشجویان باید حتما 3 ساعت قبل از پرواز جهت تشریفات اداری و تحویل بار و دریافت کارت پرواز حضور داشته باشند و خروجی را نیز در بانک مستقر در فرودگاه می توانند پرداخت نمایند. خانواده های دانشجویان در صورتی که جهت عزیمت به کشور مجارستان تاریخ خاصی مورد نظرشان میباشد باید پس از تعیین تاریخ رزرو بلیط تهیه و کپی آن را به مؤسسه ارائه نمایند که هماهنگیهای لازم با سفارت صورت پذیرد.

مدت زمان ویزا به مدت زمان باقی مانده گواهی شده در برگه اشتغال به تحصیل فرزند بستگی دارد . بعنوان مثال در صورتیکه فرزند ویزای و اقامت معتبر یک ساله یا شش ماهه داشته باشد ولی برگه اشتغال به تحصیل وی دو ماه اعتبار داشته باشد ، سفارت تا تاریخ اعتبار برگه اشتغال به تحصیل ویزا خواهد داد. با توجه باینکه آزمایشات پزشکی انجام شده در ایران دیگر قابل قبول کشور مجارستان نمی باشد دانشجو پس از ورود باید آنها را انجام دهد. تاریخ شروع کلاس ها : در ماههای اکتبر و ژانویه می باشد که متقاضیان باید 2 ماه جلوتر اقدام نمایند.

با توجه به اینکه دانشجو در ابتدای ورود حداقل 2000 یورو هزینه های اولیه ازقبیل کتاب ، بیمه ، اجاره و پول پیش منزل و … دارد، باید هنگام ورود به مجارستان حداقل 3000 یورو همراه داشته باشد. دانشجویان مجارستان می توانند مدارک درخواستی را به مؤسسه رهیاران(88417071 – 88419594 ) و یا مؤسسه سیر دانش صدف  88775316 فکس و یا مدارک را اسکن و به ایمیل مؤسسه ارسال کنند.  info@study2000.com

دانشگاههایی مورد تایید وزارت علوم : دانشگاه فنی و مهندسی بوداپست(1782) – دانشگاه فنی و مهندسی میشکولس (1735)– دانشگاه علوم کشاورزی گودولو(1945) – دانشگاه علوم کشاورزی پانون(1797) دانشگاههای موردتایید وزارت بهداشت (بصورت مشروط به معدل) : دانشگاه علوم پزشکی سملوایز(1635)، دانشگاه علوم پزشکی آلبرت سنت جورجی (1775)، دانشگاه علوم پزشکی پچ (1367) ، دانشگاه علوم پزشکی دبرسن

نکات مهم جهت اخذ ویزای مجارستان
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

نویسنده مطلب: admin

2 دیدگاه در “نکات مهم جهت اخذ ویزای مجارستان

  • arezoo

    (بهمن 29, 1392 - 9:25 ق.ظ)

    salam. man mikham tooye reshteye dandoon pezeshki tahsil konam. mikhastam sharayete kamele sabte nam dar ein reshtero dar daneshgahaye majarestan k morede taeide Iran bashero baram tozih bedid. va eink hazineye tahsil dar ein reshte onja cheghadre. kheeiliiiii kheili Mamnoon

  • Click Home Page

    (مهر 2, 1395 - 5:47 ب.ظ)

    مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *