نکات مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

نکات مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

نکات مهم جهت اخذ ویزای مجارستان

با توجه باینکه سفارت مجارستان از دانشجویان مصاحبه زبان انگلیسی بعمل می آورد کلیه دانشجویان باید در کلاس آمادگی زبان انگلیسی جهت آمادگی مصاحبه شرکت نمایند که این دوره ها 10 جلسه نیمه خصوصی می باشد و در ابتدا امتحان تعیین سطح Oxford Placement Test  در محل مؤسسه برگزار می گردد.

1- حضور متقاضی جهت انجام مصاحبه الزامی است.

2- مصاحبه در سفارت مجارستات به زبان انگلیسی می باشد.

3- حداقل 4 سوال از متقاضی پرسیده می شود تا سطح زبان انگلیسی متقاضی سنجیده شود.

4- متقاضیان باید تمامی مدارک لازم را که سفارت مطابق با چک لیست طلب می نماید بهمراه داشته باشند و قبلا به موسسه تحویل نمایند.

5- با توجه باینکه کشور مجارستان در حوزه شنگن و اتحادیه اروپا می باشد تصمیم گیری برای ویزای تحصیلی مرکزی و با نظر اداره مهاجرت مجارستان می باشد.

6- زمانبری ویزا حداقل 8 هفته می باشد.

7- تهیه مدارک تحصیلی باید مطابق با آنچه که موسسه از قبل مطابق با قرارداد اعلام می دارد باشد تا در پروسه ویزا مشکلی پیش نیاید.

8- زمان لازم جهت اخذ ویزای خانواده ها حداقل 1 ماه می باشد.

9- پرداخت شهریه قبل از اقدام به درخواست ویزای حوزه اروپا و شنگن الزامی است. به همین دلیل شهریه کالج/دانشگاه را می توانید به شماره حساب دانشگاه از طریق بانکی و یا صرافی های مجاز حواله فرمایید.

10- در تهیه مدارک با مسئول تکمیل مدارک موسسه همکاری لازم را مبذول فرمایید.

11- دقت در تکمیل مدارک به پروسه موفقیت ویزای تحصیلی شما کمک خواهد نمود.

12- ممکن است سایر موسسات دقت کمتر و یا حساسیت کمتری داشته باشند و مدارک کمتری طلب نمایند به همین دلیل خواهشمندیم به هیچ عنوان پروسه موسسه ما را با دیگران مقایسه ننمایید زیرا مو و گروه ما با سابقه ای 28 ساله پیشرو در این امور است.

13- به خاطر داشته باشید بهترین دلسور و راهنمای شما موسسه ای است که با ایشان قرارداد منعقد نموده اید و سایرین اگر اطلاعات اشتباهی به شما می دهند قطعا مغرضانه و ناآگاهانه است.

14- وظیفه موسسه و گروه ما مطابق با قرارداد وزارت علوم مشاوره تحصیلی ، اخذ پذیرش مورد درخواست متقاضی، اقدام به درخواست ویزا (از اراده موسسه خارج است) ، راهنمایی جهت اخذ روادید تحصیلی است و موسسه پاسخگوی درخواست های منطقی و معقول متقاضی خواهد بود.

 

 

15- سفارت خانه های خارجی هیچگونه ارتباط خاصی با هیچ مرکز و موسسه ای ندارند و متقاضی نباید توقعات بیجا در این زممینه داشته باشد . ممکن است موسساتی در این راستا مسائلی دال بر ارتباط ویژه ایشان با سفارت خانه ها مطرح نمایند که دروغی بیش نیست و ما پاسخگوی دروغها و ادعاهای عجیب و غریب دروغگویان نخواهیم بود.

16- در ارایه حساب های بانکی به سفارت نهایت دقت لازم را داشته باشید و حسابها واقعی باشد و به هیچ وجه پس از ارایه حساب بانکی و پرینت 6 ماهه حساب را تخلیه ننمایید چون ممکن است سفارت مجددا پرینت حساب به تاریخ روز از شما بخواهد.

17- ممکن است سفارت با صلاحدید کنسول مدارکی را از شما پس از اقدام به درخواست و در هفته های آتی بخواهد که باید اماده و به سفارت ارایه گردد و موسسه نباید متحمل گلایه از جانب متقاضیان گردد.

18- بررسی مدارک با سفارت می باشد و در صورتیکه مدارک ناقص باشد در روز مصاحبه اعلام می گردد و ممکن است مدارک شما را نپذیرند . به همین دلیل در صورتیکه ویزای شما با مشکل مواجه شده و پاسخ منفی دریافت دارید به این معنا نیست که موسسه کم کاری کرده و یا مدارک ناقص ارایه شده است.

19- قیم متقاضی باید در اعلام درامد ها و هماهنگی درآمد شخصی با حساب های بانکی ارایه شده نهایت صداقت را داشته باشد.

20- کلیه تحقیقات خود را قبل از اقدام به درخواست پذیرش و ویزای تحصیلی بانجام برسانید زیرا بعد از اقدام متحمل هزینه هایی خواهید شد که غیر قابل برگشت می باشد.

21- در صورت اقدام به درخواست ویزا و ارایه پاسپورت به سفارت امکان پس گرفتن پاسپورت تا روز اعلام نتیجه امکان پذیر نیست.

22- در صورتیکه زمانبری ویزا از 8 هفته طولانی تر شود امکان پیگیری وجود دارد نه اعتراض به سفارت و درخواست خسارت از سفارت و یا موسسه.

23- نتیجه اخذ شده در پروسه ویزای تحصیلی شما صرفا بر اساس مدارک ارایه شده از جانب شماست.

24- در ارایه ایمیل شخصی جهت دریافت وقت سفارت نهایت دقت را بفرمایید و همواره ایمیل خود را کنترل کنید تا در صورت رسیدن ایمیل سفاتربه موسسه اعلام نمایید.

25- در روز مصاحبه سفارت بهمراه داشتن پرینت اعلام وقت سفارت از جانب متقاضی الزامی است.

26- لباس مرتب و منظم در روز مصاحبه مهم است.

27- در روز مصاحبه ممکنت است استرس داشته باشید ولی سعی کنید استرس را از خود دور کندی زیرا مدارک شما کامل است و موسسه ما حامی شما.

28- پس از اقدام به عقد قرارداد به فارگیری زبان انگلیسی به طور جدی بپردازید. زیرا زبان انگلیسی تاثیر به سزایی در نتیجه ویزای شما دارد.

 

با تشکر

مدیریت سایت

نکات مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
به این مقاله تحصیلی امتیاز دهید

نویسنده مطلب: admin

2 دیدگاه در “نکات مهم جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

  • arezoo

    (بهمن 29, 1392 - 9:25 ق.ظ)

    salam. man mikham tooye reshteye dandoon pezeshki tahsil konam. mikhastam sharayete kamele sabte nam dar ein reshtero dar daneshgahaye majarestan k morede taeide Iran bashero baram tozih bedid. va eink hazineye tahsil dar ein reshte onja cheghadre. kheeiliiiii kheili Mamnoon

  • Click Home Page

    (مهر 2, 1395 - 5:47 ب.ظ)

    مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *